Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich budujących m02 (w różnych wersjach)

 

Mam pytania odnośnie deskowania w szczytach poddasza.

Z czego (z jakiego drewna) zrobiliście deskowania i jak zamocowaliście deski na ociepleniu ?

Jak z kosztami takiego rozwiązania , czy jest dużo droższe od tradycyjnego wykończenia w postaci tynku mineralnego?

No i oczywiście czy standardowy wykonawca ocieplenia będzie w stanie coś takiego zrobić, czy trzeba samemu kombinować.

 

Pozdrawiam

Sławomir Janicki

Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szydas, bodajże ocieplał wełną. Zajrzyj do jego galerii.

a nawet na pewno szydas ocieplał wełną :wink:

 

Dzięki wielkie, a może uda Ci się podać orientacyjny koszt.

Pozdrawiam Magda

ciężka sprawa.... wełna kosztowała jakieś 15000 pln, robocizna była za elewację w całości, więc nie wiem ile za samo ocieplenie... i trzeba pamiętać, że ja mam powiększony budynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po krótkiej przerwie!

Jestem na etapie rozprowadzania kanalizy - i stąd pytanie: w projekcie kanalizy na parterze przewidziano przy muszli ustępowej zawór napowietrzający, czy ktoś może mi cokolwiek o tym coś powiedzieć? Czy faktycznie zastosowaliście u siebie takie rozwiązanie?

Pozdrawiam Forumowiczów,

Włóczykij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do - Aneta M2- jak również innych, którzy są na etapie budowy konkursowego, lub świeżo po, podnosiliście ściankę kolankową? Jeśli ta, to o ile pustaków?

 

AnetaM2, masz ładnie zachowane proporcje, pomiędzy parterem, a poddaszem, dlatego jestem ciekawa, czy podnosiliście tą ściankę u siebie.

 

Nie chciałabym "zepsuć" proporcji naszego domu, ale jednocześnie martwię się, że jeśli nie podniesiemy ścianki kolankowej, to jak mówili niektórzy, nie zmieszczą nam się standardowe drzwi na poddaszu i nie będę miała miejsca na zawieszenie karniszy... :(

 

witam

mamy podniesioną ścianke kolankową o jeden pustak; żeby proporcje zostały zachowane zmienialiśmy kąt nachylenia dachu (został wyostrzony, przez co budynek jest troszke wyższy, a okapy mogą być nieco krótsze, niż jakbysmy zachowali normalne paramerty dachu upierając sie przy zachowaniu lini dach-okna)

 

deskowanie mamy ze świerka

 

nie wiem jak wyglądałyby pomiesczenia na górze, bez podniesienia ścianki kolankowej...my wykańczalismy poddasze do skosów (nie mamu sufitów prostych) także pewnie karnisz i tak bym gdzieś zmieściła, ale dzrzwi to faktycznie w jednym miejscu to tak na styk weszły...

 

jedno wiem na 100%...ostatnio położyliśmy podłogę w salonie, i nie wyobrażam sobie, pozostawienia okien w wymiarach jak w projekcie i obniżenia wysokości pomiesczenia...słuchajcie przy tak wysokich oknach pomiesczenia muszą miec te 270 cm...nawet wtedy, po położeniu podłogi wydają sie być, optycznie, bardzo niskie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do końca roku musi być zrobiony stan surowy otwarty

(o ile pogoda pozwoli)

 

Pytanko do wszystkich którzy mają już więźbę za sobą, jakie wprowadzaliście zmiany w konstrukcji.

My dodajemy jętki i chcę zmienić wymiary poprzeczne krokwi (trzy ekipy ciesielskie stwierdziły, że tak grube krokwie pod blachę nie są potrzebne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak , ale wysokość krokwi wynika z grubości ocieplenia układanego między nimi. Z kolei szerokość jest jakoś tam zależna od wysokości. Stosunek szerokości do wysokości nie może być mniejszy niż coś tam albo odwrotnie. :roll:

Nie do końca, pomiędzy krokwie 15cm ocieplenia, ale i tak do krokwi należy przykręcić stelaż nośny dla płyt k\g i między ten stelaż kolejne 5cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o okna, to jeszcze nie wiemy jakie dokładnie, ale raczej Fakro. Na pewno zostawimy okno w pralni, łazience, na klatce schodowej i oczywiście wyłaz dachowy. Chętnie dorzuciłabym jeszcze okno w garderobie (urządzimy ją w pomieszczeniu przy sypialni-pierwotnie jest ono przeznaczone na drugą łazienkę na poddaszu), ale zobaczymy czy kasy wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...