Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fajnie to wygląda, ale my myslelismy o zlikwidowaniu go wogóle. No tylko czy tak można w wersji energo. :roll:

 

A kto ci zabroni ?!?! :lol: :wink:

A tak poważniej to myślę , że wiatrołap ma swoje zalety. Szczególnie w wietrzne , deszczowe i zimne dni.

 

Twoja szafa będzie miała wewnątrz 60 cm?

A ile na długość?

 

Zmierzę jutro to napiszę dokładnie . Wg moich własnych rysunków powinna być wnęka na szafę o wymiarach 288 x 70 cm. Oczywiście nie ma konieczności wstawiania szafy w całą wnękę. Może być np. szafa 1,8m i dodatkowo wygodna ławeczka , szafka na buty , itp. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie: wełna czy styropian.

Piotrze, z twojego postu wynika ze piszesz wełnie na ocieplenie dachu a nie całego domu. Popraw mnie jeżeli się mylę ;)

 

Dokładnie tak.

Ściany , fundamenty , podłoga na gruncie - styropian tak jak napisałem kilka postów wyżej.

Poddasze - wełna 20 cm miedzy krokwie i 10 cm pod krokwiami. Wełna też o podwyższonych parametrach : λ =0,035.

PS. Po konsultacjach z konstruktorem zmieniłem krokwie z 22x8 na 20x8. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie jednego z producentów piszą:

Standardowy wymiar zewnętrzny drzwi "90" z ościeżnicą to: wys. 208cm. i szer. 100cm.
.

Otwór szerokości 110 cm jest do drzwi "100".

Jeśli chodzi o wysokość to w moim projekcie jest 212 cm Bez naświetla.

Mój "facet od drzwi i okien" kazał robić otwór 110x210.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wytłumaczyć? :roll: Chodzi o tę część korytarza na poddaszu nad schodami, dokładnie mówiąc na dole w tym miejscu zaczynają się schody, a u góry można zostawić albo pustą przestrzeń i korytarz na górze zabezpieczyć barierką, albo wysunąć korytarz nad schody, żeby tą przestrzeń zabudować. Ech, gdybym umiala wkleić zdjęcie, nie musiałabym tak mętnie tłumaczyć

 

http://picasaweb.google.pl/mkcocayna/20081002#5252610941699915634

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...