Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

no właśnie nie ma powodu do obaw - jeżeli kołek jest odpowiednio długi i porządnie dokręcony to nie ma prawa się ruszyć. a z betonu komórkowego już mi się w życiu udało wyrywać kołki razem z szafką wiszącą - zupełnie niechcący, bo zamknięta była :wink: :D :D

 

Boże ja Ty masz już ładnie. Jak popatrzę na ten nasz bajzel na działce to mi ręce opadają ile to jeszcze kasy i roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no właśnie nie ma powodu do obaw - jeżeli kołek jest odpowiednio długi i porządnie dokręcony to nie ma prawa się ruszyć. a z betonu komórkowego już mi się w życiu udało wyrywać kołki razem z szafką wiszącą - zupełnie niechcący, bo zamknięta była :wink: :D :D

 

Boże ja Ty masz już ładnie. Jak popatrzę na ten nasz bajzel na działce to mi ręce opadają ile to jeszcze kasy i roboty

nie poddawaj się!!! większość wykończeniówki z barku pieniędzy robiliśmy własnymi rękami, ale za to krzywo położone kafle nie wywołują bólu serca :wink: :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie poddawaj się!!! większość wykończeniówki z barku pieniędzy robiliśmy własnymi rękami, ale za to krzywo położone kafle nie wywołują bólu serca :wink: :D :D

 

Słuchaj to mam jeszcze pytanie dotyczące podłogi

 

Co to za drewno? Merbau ?

Czy to deska Barlinecka?

merbau panel drewniany z dlh - mieli w promocji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Co tam słychać KONKURSOWICZE?

Wszyscy zapadli w sen zimowy , czy wręcz przeciwnie : robota 24 godz./dobę , żeby przed zimą zrobić jak najwięcej? :roll:

 

U nas cisza... przed burzą. Na razie mamy zrobioną tylko... studnię :)

Poza tym większość papierków za nami - jeszcze przed świętami nasz projektant ma złożyć papiery na pozwolenie na budowę. Oprócz tego mamy jedną wycenę od wykonawcy... z którą nie wiemy co począć bo nie mamy rozeznania czy wysoka czy niska. Czekamy na kosztorys od konkurencji.

Czyli mamy niewiele ale za to mnóstwo planów na wiosnę.

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę wesołych i zdrowych Świąt oraz fantastycznego (nie tylko na budowie) Nowego Roku.

Ya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam słychać KONKURSOWICZE?

Wszyscy zapadli w sen zimowy , czy wręcz przeciwnie : robota 24 godz./dobę , żeby przed zimą zrobić jak najwięcej? :roll:

 

Witamy!

U nas praca wre. W piątek skończyli tynki wewnętrzne, zajęło im to 4 dni. Trafiliśmy na sprawną ekipę. Wygląda to całkiem dobrze. Teraz będzie przerwa Świąteczna i będziemy czekać na hydraulików, mają położyć podłogówkę, bo tylko tyle zostało do wylewek. Ale to wszystko pewnie w nowym roku.

Zdjęcia postaram się dodać do końca roku, ale nie obiecuję.

Pozdrawiamy serdecznie i wszystkim zyczymy Spokojnych i Zdrowych Świąt.

Magda i Norbert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ya To jeden z bardziej stresujących okresów budowy. Przynajmniej dla mnie. Czekanie na decyzje , ich uprawomocnienia itp :evil:

A przeglądanie ofert , z których każda obejmuje inny zakres prac a wiarygodność zarówno kosztorysów jak i samych firm też nie jest pewna , też nie jest wielką przyjemnością. Ja się nie mogłem doczekać kiedy w końcu ZACZNIE SIĘ DZIAĆ COŚ KONKRETNEGO !!!

 

mmadzia tempo macie zabójcze ! :D U mnie też ruch na budowie duży. Chcemy wykorzystać pogodę. :o

 

Uzupełniłem trochę dziennik więc zapraszam... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebraliśmy pozwolenie na wjazd w wyznaczonym miejscu, sa już wszystkie papierki i będziemy składać wniosek o pozwolenie. Pewnie 30 grudnia, warunek jest taki, że nam pani architekt projekt "odda". Przynajmniej tak umówieni jesteśmy.

 

Z dobrych wieści juz wszystkie media mamy na ulicy. Właśnie kończą kłaść kanalizację także juz szamba nie tzreba będzie robić. Glina po kostki ... ani to przejśc, ani przepłynąć, po raz pierwszy w życiu czekam na mróz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko:

Na jakiej wysokości wstawialiście (będziecie wstawiać) okna połaciowe w łazienkach? :roll:

sprawdź empirycznie, jaka wysokość wam odpowiada. zależy też od rodzaju okna - te z osią obrotu w środku połaci wiesza się wyżej niż te z zawiasami na brzegu. ma się wygodnie otwierać i zamykać oraz myć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź empirycznie, jaka wysokość wam odpowiada. zależy też od rodzaju okna - te z osią obrotu w środku połaci wiesza się wyżej niż te z zawiasami na brzegu. ma się wygodnie otwierać i zamykać oraz myć.

 

No to ja wiem , ale trochę mi trudno empirycznie :-? Brak posadzek , ścianek , sprzętów w łazienkach itp - nie ułatwia sprawy :wink:

Zakładam że dolna krawędź okna (w łazienkach -wymiar 118x74 ) powinna wyjść ok. 120-130 cm nad posadzką. Będzie ok.? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąca prośba do Szydasa - proszę o umieszczenie nowego konkursowego na mapie. MO2 zbudowany i zamieszkały :D - Miejscowość PIERZCHNO K/CZĘSTOCHOWY

 

pozdrawiamy

 

Gratuluję i witam w gronie "konkursowiczów". Dajcie znać jak Wam poszło budowanie i wklejcie jakieś fotki !

Pozdrawiam

Ya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź empirycznie, jaka wysokość wam odpowiada. zależy też od rodzaju okna - te z osią obrotu w środku połaci wiesza się wyżej niż te z zawiasami na brzegu. ma się wygodnie otwierać i zamykać oraz myć.

 

No to ja wiem , ale trochę mi trudno empirycznie :-? Brak posadzek , ścianek , sprzętów w łazienkach itp - nie ułatwia sprawy :wink:

Zakładam że dolna krawędź okna (w łazienkach -wymiar 118x74 ) powinna wyjść ok. 120-130 cm nad posadzką. Będzie ok.? :roll:

teoretycznie tak :wink: :D :D grubość posadzki na pewno znacie, więc trzeba podłożyć pod nogi coś o podobnej grubości (np. kilka płyt styropianu) i jednak się przymierzyć. głupio wychodzi, jak się potem okazuje, że nie można się pod takim oknem wyprostować i spokojnie wyjrzeć na zewnątrz :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...