Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak wzmocnić strop drewniany?


MZ

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Mam pytanie do ludzi z doświadczeniem w tej dziedzinie.

Mam wyremontowane piętro domu. Teraz zabieram się za parter. Jak wzmocnić strop drewniany? Strop jest generalnie OK. Jak każdy drewniany ugina się gdy ktoś skacze na górze. Jako że chcę obniżyć sufity (teraz 2.7m) zastanawiam się jak przy okazji wzmocnić strop? Nie chciałbym robić całkowitej destrukcji - góra wyremontowana. Może ktoś ma jakiś dobry pomysł. Doradźcie coś.

Dzięki.

:lol:

MZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Podjeliście temat, który i mnie spędza sen z powiek...

Po zerwaniu posłogi na strychu, który chcę adaptować na pokoje dzieci(uwaga wstrząsy! :wink:) niestety okazało się, że niektóre krokwie są delikatnie mówiąc sypiące się. Konstruktor proponuje wymianę stropu, ale może ktoś ma pomysł jak tego uniknąć ponieważ mieszkamy na parterze z dwójką małych dzieciaków i przeraża mnie myśl jak mieszkać w takich warunkach, a poza tym czy mógłby mi ktoś podać orientacyjny koszt takiej inwestycji jaką jest wymiana stropu?

 

Grażyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana stropu nie koniecznie musi sie wiazac z calkowitym zerwaniem stropu istniejacego. Wystarczy pomiedzy istniejace belki stropowe dac nowe (drewniene lub stalowe), powyzej poziomu starych i zrobic nowa podloge np z plyty OSB. Po wykonczeniu poddasza i przeniesieniu sie na gore, mozna ew. stare belki wyciagnac od spodu (albo zostawic -zalezy od ich stanu).

Koszt trudno oszacowac (nie zanm zadnych wielkosci Twojego domu), stalowy bedzie drozszy (ale pewniejszy - mniejsze ugiecia itp.), drewniany tanszy.

Generalnie musisz sie liczyc z kwota od 10 000 do 20 000, ale to rowniez zalezy od wielu czynnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem w dziedzinie budowlanej , ale wydaje mi się , że 10 czy 20 tys to trochę za dużo . Remontujemy stary dom , wymieniliśmy zmurszałe belki na nowe , i wyrównaliśmy poziom pod deski na poddaszu przybijając do belek krokwie 7x14 cm. na to pójda deski , na nie płyty i dopiero podłoga . Jeżeli większość prac wykonacie metodą "gospodarczą" cena nie powali was na kolana . Wydaje mi się , że pomysł ze stalą jest troszeczkę za drogi i chyba "na wyrost" . Dzieci też wyrastają z okresu "skakania" - szybciej niż można się spodziewać ;)) A jeżeli masz zamiar obniżyć sufit , to zapewne ocieplisz go wełną więc i wytłumisz akustycznie . Życzę powodzenia :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Wracam do tematu stropu. Architekt mający robić projekt zasugerował, żeby w części gdzie strop jest betonowy taki zostawic, a tam gdzie jest drewniany wymienić ponownie na drewniany- taki ma być podobno najtaniej. Czy ktoś mógłby mi podać orientacyjny koszt? 55m2 deski sosnowe na legarach i na razie tyle, może jeszcze jakaś pianka pod wykładzinę dywanową, żeby na dole nie oszaleć :wink: . Za odpowiedż z góry dzięki- jaki może być koszt robocizny fachowców???[/code]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Są jeszcze wyrafinowane technologie doklejania włókien węglowych do istniejących belek. (np.system Sika). nie wiem czy nadaje się na drewno. na beton napewno.

Ale temat raczej na mostownictwo, niż chałupę.(ceny)

 

Do rozważenia przez konstruktora/statyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...