Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Programy komputerowe


Recommended Posts

Czy ktoś używa podczas budowy domu programów komputerowych? A jeśli tak to jakich i skąd je wziął?

Ja oprócz Corela z naniesionym projektem (autor projektu nie zgodził się na udostępnienie plików CAD), który wykorzystuję do ustawiania mebli, dobierania kolorów elewacji, okien, dachu itd., korzystam z audytora OZC do określenia zapotrzebowania na ciepło i c.o., Excella do bieżącego notowania wydatków, należnych pieniędzy dla wykonawców, ich czasu pracy itp., w zasadzie nie spotkałem nic innego, pomocnego w budowie domu.

A Wy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz jest wiele oprogramowania. Do widoku przestrzennego, słuzacego do obliczania powierzchni scian, mierzenia wysokosci i dlugosci itp zadan technicznych uzywam ProEngineer, poniewaz na nim pracuje zawodowo. Do ustawu mebli itp wykorzystuje u znajomego ArCon 4. Ma duza bazę mebli i innych elementow dekoracyjnych. Jest to program typowo do zastosowań budowlanych. Projektowania itp. Jednak według mnie jest on trochę dla mnie zbyt oporny w pewnych dziedzinach. Poza tym nie znam się aż tak na budownictwie, aby znać wszystkie fachowe terminy tam zawarte. Ale do przykładowego narysowania domu i urządzenia go nadaje się świetnie. Wiele pomysłów właśnie stamtąd pochodzi. Można w prosty sposób wyobrazić jak będzie wyglądało każde z pomieszczeń. Te dwa programy w zupełności mi wystarczają aby dobrze wyobrazić sobie mój przyszły domek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coż. Nie mogę się zgodzić. AutoCAD jest owszem dobry ale niestety płaski. Co prawda posiada funkcje 3D ale jest to tylko nakładka na 2D. oj wsadziłem kij w mrowisko.... Pomyślcie czy wolelibyście oglądać swój dom ze wszystkich możliwych stron, sprawdzać rozstawy mebli, kolorystykę, projektować otoczenie. Zobaczyć dom takim jakim w przyszłości ma szansę się stać.... Coż wydaje mi się że AutoCad nie spełnia tych możliwości... Ale wybór należy do Was.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coż Arcon to nie wszystko. Znam jeszcze ArchiCad, ArchitectualDesktop, 3DHome Studio, 3DKitchen, 3D Garden itp itp. Każdy jest dobry, jednak każdy kosztuje swoje. Nie chcę szerzyć piractwa jednak uważam że nawet nielegalna kopia może jednorazowo posłużyć do sprawdzenia swoich wizji, wszak nie njest to działalność zarobkowa. A co do Arcona to nie wiem jak teraz ale kiedyś możnabyło zgrać wersję demo ze strony http://www.intersoft.pl A wersje demo zamieszczane były na płytkach do czasopism komputerowych. Były to wersje bez możliwości zapisu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Wojtka M. i nie tylko.

W uzupełnieniu MAT'a.

Nie chcę być posądzony o reklamę firmy, do której link zamieścił MAT, naprawdę nic z tego nie mam, ale w ubiegłym roku zakupiłem "TAM" program "Wymarzony dom". Jest to "okrojony" ArCon po bardzo przystępnej cenie i jak do mojego użytku zupełnie wystarcza. Z jego pomocą pokazałem projektantowi w jakim domu chciałbym mieszkać i taki przelał na projekt.

Można dokupić bogatą bazę mebli (w wersji standartowej jest dosyć uboga) ale też można pobawić się w meblowanie.

Po bliższe informacje zajrzyj na stronkę powyższej firmy lub "krzyknij" do mnie na forum to napiszę Ci więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Demo ArCon'a 5.0 PL można ściągnąć z tej strony:

ftp://ftp.komputerswiat.pl/Programy/Graficzne/arcon/arcon5.exe

Trochę długo się ściąga (49,17MB), ale można u nich zamówić to samo na CD (cena około 6 PLN)!

Program fajny tylko bardzo okrojone możliwości w wersji demo!

Wciąż szukam większej bazy obiektów! Jeśli ktoś ma dostęp, to proszę o kontakt!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej chwili robie wizualizacje swojego domu w ArCon II(Wymazony dom), mam potężną bibliotekę(mim zdaniem), od filiżanek -lamp sufitowych i podłogowych-mebli-ogrodzeń.

i potężna masa elementów wykończeniowych ścian i podłóg. Ogólnie program jest THE BEST, zanim skończę dom będę znał rozstaw mebli w poszczególnych pomieszczeniach,nawet mogę zaplanowac kolorystykę i strukturę ścian i podłóg.A chodenie po wirtualnym domu !!!!- wszyscy znajomi wpadająw podziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W\W program polecam wszystkim budującym. Jeżeli ktoś robił projekt indywidualny to zalecam pobranie na dyskietce projektu od architekta w formacie cad.;bmp.-jeżeli sie nie zgodzi to każdy sam moze sobie zaprojektować ściany ,belki,podciągi,stropy, drzwi, okna....wszystko

-bardzo łatwe!!

POLECAM

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Krzysztofa i wszystkich zainteresowanych!

W poszukiwaniu biblioteki obiektów do Arcon'a przewertowałem już sporo miejsc i nie udało mi się zdobyć nic takiego w "wersji darmowej". Na stronie http://www.intersoft.pl (dystrybutor programu) jest do kupienia biblioteka mebli polskich za 80zł.+VAT. Jeżeli nie zdobędę nic innego to pewnie ją kupię. CHYBA, ŻE WIARUS NAM POMOŻE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcon nie jest bezbledny, spróbuj wygenerować budynek z przesunieciem o półkondygnacji, albo ścianę łukową i wyciąć otwór. Przy spacerowaniu możesz wejść w ścianę i zobaczyć otoczenie. I szereg innych drobnych błędów. Robienie w nim projektu to lekkie nieporozumienie.

Ale ogólnie nie jest zły, zwłaszcza do szybkiej wstępnej wizualizacji.

Sam używałem. :smile:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJ... chyba pomyliłeś się oczekując od Arcona profesjonalnych możliwości projektowych. Przecież wyraźnie określany jest jako program do "wizualnej architektury" - dla mnie to oznacza możliwość obejrzenia przyszłego domu... Niekoniecznie w najmniejszych detalach. Zresztą chyba nikt na liście nie pisał nic takiego. Do przygotowania (ogólnego) wyglądu przyszłego domu, rozstawienia mebli, kominków, kolorów ścian, oświetlenia nawet dywanów...itp jest super - i do tego niezbyt skomplikowany. Chociaż przyznam, że nie umiem w nim zrobić wielu rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do ARCONA to w numerze 5/1998 PC World Computer została udostępniona PEŁNA wersja 1.02 E bez jakichkolwiek ograniczeń. Biblioteki są na tyle bogate, że amatorom, którzy chcą zobaczyć swój przyszły dom i przespacerowaćsię po nim w zupełności wystarczą. Dzięki temu programowi uniknąłem kilku błędów. Jestem z niego bardzo zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyśku wysłałem do Ciebie maila. A co do Arcona, to w swoim czasie próbowałem w wersji "pełnej" z PC World Komputera, zrobić swój dom. Po długich walkach z programem i zrobieniu parteru, na amen przystawiły mnie schody. Za nic nie udało mi się zrobić schodów dwubiegowych ze spocznikiem. Dałem sobie spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...