Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Początkujący prosi o wszelkie dobre rady!


Gość dariusz_m

Recommended Posts

Witam. Obecnie jeszcze mieszkam w małym mieszkaniu (46 m kw), ale w przyszłym roku planuję budowę małego domku (pow. użytk. ok. 80 m kw parteru).

Oto powód, dla którego zaczynam nowy wątek na tym forum.

 

Domek, o którym marzymy z żoną to LMB 46 (w.lustrzana):

http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=54594&page=1

budynek wydłużam o ok. 60 cm żeby kuchnia osiągnęła trochę większą powierzchnię.

 

Owszem, marzyliśmy o innym, większym, ale ten projekt jest kompromisowy. No i mam nadzieję że nas będzie na niego stać ;)

 

Domek mały, ale dla małżeństwa z jednym dzieckiem chyba wystarczający (tym bardziej, jak wcześniej mieszkało się w bloku). Rezerwa jest na poddaszu, będzie z tego jakieś 2 dodatkowe pokoje.

Mały domek na troszkę większej działce (ponad 30 arów) na wsi pod Gorzowem.

Budowę planuję rozpocząć w przyszłym roku na wiosnę. Ściany będą z siporexu + ocieplenie ze styropianu. Dach - chyba Brassa (na ceramikę chyba nie będę mógł sobie pozwolić). Na poddasze chyba wstawię okna połaciowe, ocieplę wełną - i będzie czekało na lepsze czasy. Na początek zrobię parter - i tam zamieszkamy.

 

Czy ktoś pokusi się o oszacowanie, ile mogę wydać na materiały na stan surowy otwarty a ile jeszcze by zamieszkać???

Planuję stawiać dom z kredytu - myślę tu o kwocie 200.000 zł.

Ekipę chyba już mam na stan surowy otwarty. Ściany i dach - a więc na robociznę całego stanu otwartego firma chce ok. 30.000 zł netto. Taniej nie znalazłem, czy na warunki gorzowskie cena jest przystępna?

 

Po wybudowaniu domku i zrobieniu parteru, po przeprowadzce mam zamiar sprzedać mieszkanie, za które myślę że dostanę ok 100.000, spłacić tym część kredyt, a resztę 100.000 spłacać przez wiele lat.

 

Czy mi się to uda?

 

Obecnie jestem przed adaptacją, myślę że przed jesienią uzyskam już pozwolenie na budowę.

 

Co myślicie o moich planach?

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...