Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubelska-czy nikt z tej strony Wisły nie buduje domu ?


Recommended Posts

Buduję od dwóch miesięcy w okolicach Puław.Projekt z wrocławskiego"Archipelagu"-ULA- (z niewielkimi,koniecznymi zmianami).Jestem na etapie ustawiania więźby dachowej.Chyba aura nie przeszkodzi w ułożeniu pokrycia dachowego.

Na temat budowy domów nie miałem żadnego pojecia.Obecnie mogę podzielić się swoimi doświadczeniami z tymi,którzy chcą rozpocząć budowę.Mogę polecić dostawcę gotowej więźby dachowej-cena i jakość zadowalajaca.

Nie zatrudniłem dużej firmy budowlanej.Poszczególne prace wykonują wynajęci miejscowi fachowcy.Zaopatrzenia należy do mnie.

Nawiążę kontakt z osobami,które na wiosnę przyszłego roku

będą kupować okna i drzwi w cele uzyskania najwyższego upustu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Długo zastanawiałem się z czego budować swą chatkę, zdecydowałem się na beton komórkowy (tani, ciepły, łatwo murować, bezproblemowe schowanie rur, łatwo dostępny na lokalnym rynku), ocieplenie styropianem (tańszy od wełny), ściana dwuwarstwowa (najmniej mostków cieplnych).

Ława oczywiście wylewana z gruchy, a fundament murowany z bloczków.

Buduję niewielki domek z poddaszem użytkowym o pow uż. ok 115m2

I na koniec pytanie: Czy nie lepiej przenieść dyskusję do "lublina", w "grupie lubelskiej" jestem dopiero trzeci.

Pozdro Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...