Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile czasu na budowie?


Gość bodzio_g

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Długo szukałem takiego tematu, ale nie znalazłem( może źle szukałem?)

Myślę, że jak ktos siedzi na kompie, to ma chwilę na refleksję, ile czasu poświęcił na budowie SWOJEGO DOMU. Niekoniecznie musi to być dokładne wyliczenie, choć nie wątpię, że i tacy są. Wystarczy, że ktoś okresli z grubsza, ile dni, albo godzin przeznaczył ( lub przeznaczy w przyszłości) na spełnienie swoich planów i marzeń (budowlanych ) od startu do dzisiaj. Może to być również np. bilans roczny, miesięczny, lub tygodniowy, lub jeszcze inny. Nawet, gdy ktoś się nie wpisze, to uważam, że warto o tym pomyśleć w domu.

Pozdrówka.

Ja na razie nie piszę, bo nie chcę nikogo straszyć :wink: :D , poza tym jestem wstydliwy :oops: , ale za parę dni napisze.

Buduję systemem gospodarczym (prawie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spędzam na budowie maks. 10 godzin w tygodniu, ale zwykle mniej. Jeżdżę tam tylko doglądać tego i owego. Czasem coś pogmeram łopatką, ale jak nikt nie patrzy. Za to tak na oko, to drugie tyle czasu schodzi mi teraz na sklepy, telefony, załatwianie - ale to przez ostatnie 2-3 miesiące odkąd zaczęła się prawdziwa wykończeniówka, wcześniej więcej rzeczy załatwiałem na telefon. Budowa trwa od lipca zeszłego roku, czyli 13 miesięcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdziłem na godzinę co kilka dni - skutek był m.in. taki, że płytki juzpolożone trzeba było skuwać, reszta usterek jest drobna i przeszłaby nawet gdybym na budowie mieszkał - generalnie zależy od wykonawcy, niestety większość jest poniżej krytyki. Ja miałem trochę szczęścia, a ekipy były sprawdzone (nawet te od płytek!!!).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Przyznam sie , ze jeszcze nie policzyłem wszystkiego, ale od 2000 roku już troche sie uzbierało, gdzies ok. 3500 godzin. Budowe mam na miejscu a to jest duży plus. Prawie każdą chwilę poświecam na budowie ( albo obok budowy :wink: ) i nie żałuję. Ale najwazniejszym argumentem jest kasa (tzn jej brak)

Pozdro dla Kreta, który też duzo działa na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...