Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa STARGARD SZCZECIŃSKI I OKOLICE


Recommended Posts

Witam

zapraszam wszystkich budujących się ze Stargardu, Szczecina, Goleniowa, Nowogardu, Maszewa i okolic na to forum.

 

 

Pierszym tematem jaki chciałbym poruszyć to adaptacja projektu. Architekci ze Stargardu średnio proponują mi 6000 PLN za adaptację, papiery od decyzji o warunkach zabudowy do pozwolenia na budowę oraz projekt przyłączy wodnego i elektrycznego.

Ile Was to kosztuje, może znacie kogoś solidnego i tańszego.

Ile kosztyje kierownik budowy i i nspektor nadzoru?

Na wiosnę 2010 r planuję zaczynąć budowę domu Amaltea II z PP projekt w Grzędzicach.Może ktoś buduje lub planuje budować wg tego projektu ?

zapraszam na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 60
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj budujący z Grzędzic. My budujemy w Małkocinie. Jesteśmy na etapie zamykania stanu surowego. Adaptację robilismy w Stargardzie, kosztowało to ok. 5500. Kierownik budowy bierze 2000-4000 pln, a inspektor nadzoru jest ci do niczego niepotrzebny.

A po trudach budowy przy oddawaniu domu do użytkowania będziesz potrzebował świadectwa energetycznego, a tu służę pomocą osobiście. :)

Jak byś miał jakieś pytania co do załatwiania papierologii w Stargardzie, pytaj śmiało. Nasz wątek zwie się "szkieletorek krasnoludek", zapraszam do lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!!!

 

Hej marta tu masz pewnie inny login ale licze na to ze mnie zobaczysz mam prośbę o kosztorys projektu amaltea III. Razem z dziewczyna wybraliśmy ten projekt i w czerwcu orzyszłego roku ruszamy z budowa, mysle ze będziemy mogli troche zaoszczedzic na materialach dlatego iz pracuje w hurtowni duzej materialow budowlanych no i mam taniej zapraszam innych którzy maja blisko moge dac spore rabaty to nie reklama tylko chec pomocy innym. Jesli ktos buduje ten domek w warminsko mazurskim prosze o kontak (iława). Moj e-mail [email protected]. licze na kosztorys albo jesli ktos inny z zyczliwych forumowiczów by mi podesła byłbym niezmiernie wdzieczny. Pozdrawiam wszytskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam Serdecznie,

 

Mieszkam w okolicach Szczecina, i przymierzam się do budowy domu.

Bardzo podoba mi się projekt Almatea 1,

Mam jednak obawy czy podołam finansowo z budową, czy mógłby ktoś

kto już jest w trakcie lub zakończył budowę, podpowiedzieć jakie są koszty stanu surowego zamkniętego, oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę.

z góry dziękuję za pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 9 months później...

My rowniez z mezem planujemy budowe w przyszlym roku, tj. na wiosne 2011 w gminie Maszewo. Na razie jestesmy na etapie wyboru projektu i przymierzamy sie do Amaltea II, poniewaz w 100% spelnia nasze warunki zabudowy.

 

Niestety ciezko nam dowiedziec sie co nastepuje po czym. Ale chyba musimy teraz znalezc architekta... ktory potwierdzi, ze ten projekt nadaje sie na nasza dzialke ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My rowniez z mezem planujemy budowe w przyszlym roku, tj. na wiosne 2011 w gminie Maszewo. Na razie jestesmy na etapie wyboru projektu i przymierzamy sie do Amaltea II, poniewaz w 100% spelnia nasze warunki zabudowy.

 

Niestety ciezko nam dowiedziec sie co nastepuje po czym. Ale chyba musimy teraz znalezc architekta... ktory potwierdzi, ze ten projekt nadaje sie na nasza dzialke ;)

 

Pozdrawiam

 

Architekt musi Wam zrobić adaptację (mogę polecić swojego). Natomiast ważniejsze są warunki zabudowy z Urzędu Miasta. Projekt przede wszystkim musi podlegać tym warunkom, ale to już sprawdza architekt.

Najlepiej do Urzędu wybrać się z wybranym projektem, żeby od razu wpisali wszystko zgodnie z projektem- unikniecie później chodzenia i poprawiania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Architekt będzie również potrzebował tzw. wtórnik od geodety i jeśli podlega Wasza działka pod region Natury 2000 to również zezwolenie z Ochrony Środowiska.

 

Dzieki za odpowiedz.

 

Tak troche podzwonilismy i zalatwiamy teraz ten "wtornik". Dzieki za podpowiedz. Na szczescie nie podlegamy pod Nature 2000.

 

Jesli chodzi o projekt i warunki zabudowy to wlasnie szukalismy projektu pod nasze warunki, wiec wszystko powinno byc okej

 

Jutro mamy spotaknie wstepne z architektem i zobaczymy jak to sie dalej potoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki :)

Wiem ile jest biegania za "głupimi" papierkami- 3 razy zmieniałam warunki zabudowy, po drodze zginął mi wtórnik, w geodezji zapodziali moją teczkę i nie mogłam odzyskać wtórnika, także służę pomocą, żeby innym ułatwić te formalności.

I jeszcze taka mała rada- koniecznie rób ksero wszystkich dokumentów- w razie zgubienia oryginału będzie łatwiej wyciągać duplikaty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszku grupa odżyła, świetnie!

Co do adaptacji to miałbym pytanie jakie kroki należy podjąć aby jej dokonać. Wiem, że można zlecić wszystko architektowi adoptującemu ale czy może próbowaliście sami aby zmniejszyć koszty? Tak na marginesie, byłbym ciekaw z jakimi kosztami należy liczyć się w tej dziedzinie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...