Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa STARGARD SZCZECIŃSKI I OKOLICE


Recommended Posts

Troszku grupa odżyła, świetnie!

Co do adaptacji to miałbym pytanie jakie kroki należy podjąć aby jej dokonać. Wiem, że można zlecić wszystko architektowi adoptującemu ale czy może próbowaliście sami aby zmniejszyć koszty? Tak na marginesie, byłbym ciekaw z jakimi kosztami należy liczyć się w tej dziedzinie. :)

 

Do adaptacji potrzebujesz przede wszystkim projekt, wtórnik od geodety, warunki zabudowy, a resztę powie Ci projektant.

Priapos jak chcesz zmniejszyć te koszty? Projektant musi wrysować Twój dom na mapę i przygotować cała dokumentację do pozwolenia na budowę. Jedynie możesz sam zanieść dokumentację do urzędu. Ale nie sądzę, żeby to kosztowało u projektanta zbyt wiele.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jesli chodzi o adaptacje projektu, aby firma zajela sie zalatwianiem wszystkich formalnosci z tym zwiazanych, zycza sobie od 5000zl w gore... ;/ Strasznie duzo, czy moze takie po prostu sa ceny i mi sie wydaje duzo...

 

Niestety takie są ceny :( Dlatego moim zdaniem mija się z celem kupowanie gotowego projektu. Ja zleciłam projektantce projekt indywidualny+koszt instalacji i wyniosło mnie to ok. 8tys.

Postaram się dowiedzieć czy można gdzieś taniej to zrobić i dam znać w przyszłym tygodniu :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie są ceny :( Dlatego moim zdaniem mija się z celem kupowanie gotowego projektu. Ja zleciłam projektantce projekt indywidualny+koszt instalacji i wyniosło mnie to ok. 8tys.

Postaram się dowiedzieć czy można gdzieś taniej to zrobić i dam znać w przyszłym tygodniu :)

 

Pozdrawiam

 

beata_mod wysyłam Ci na priv informacje odnośnie adaptacji projektu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kosztów adaptacji... z racji, że zawodowo współpracuje z architektami mam pewność że ze mnie nie zedrą no i co istotne solidnie doradzą.

Projekt kupiliśmy gotowy, choć nie było łatwo bo jak zawsze coś nam nie pasowało ale po dwóch miesiącach poszukiwań daliśmy radę (APS 193 z małymi zmianami), rozmyślaliśmy nad projektem indywidualnym ale doświadczenie mojego szwagra, który trafił chyba dopiero na raczkującego projektanta zadecydowało o gotowcu, przy którym mamy większą szansę na ominięcie potknięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Priapos już pisałam z beata_mod na priv i faktycznie okazało się, że miałam szczęście z taką ceną. Projekt robiła mi znajoma i faktycznie potraktowała mnie baaaaardzo ulgowo. Także bardziej mi się opłacało zrobić indywidualny projekt, niż gotowy kupić.

 

P.S.

Ostatnio cierpię na brak czasu, ale postaram się tu częściej zaglądać i dotrzymać Ci towarzystwa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
  • 7 months później...

PUK PUK..jest tam ktoś?.....straszna cisza od ostatnich wpisów,,,ja tu jestem po raz pierwszy:-)...będę budować domek Natalia z MG Projekt..już myślałam ,że się nie uda..w warunkach zabudowy był wpis o domkach tylko dwuspadowych.a nasz jest wielospadowy(za nim zaczelismy załatwiac papierologie juz mielismy projekt hehe) ale w gminie zaakceptowali..teraz tylko architekt i po kreeeeeeeeedyt....

 

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/973572e216b83023.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam wszystkich, ja będę się budowac w Grzędzicach, narazie jestem na etapie zakupu projektu i pozwolenia na budowę. Będę budowac dom kardamon z Archona. Mam pytanie, który architekt w stargardzie jest najtańszy?, chodzi tylko o adaptację projektu bez zmian. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam wszystkich, ja będę się budowac w Grzędzicach, narazie jestem na etapie zakupu projektu i pozwolenia na budowę. Będę budowac dom kardamon z Archona. Mam pytanie, który architekt w stargardzie jest najtańszy?, chodzi tylko o adaptację projektu bez zmian. :D

 

hejka

gdybym takiego znała już dawno dałabym projekt do adaptacji a tak cały czas się zastanawiam

ceny są niestety od 5000 w górę za samą adaptację do warunków panujących na działcee, bez induwidualnych fanaberii, projekt induwidualny (czyli ten sam gotowiec ale już z Twoimi zmianami zrobiony jako indywidualny) to koszt 10.000 netto plus coś tam jeszcze. Spać mi to nie daje po nocach

sama chcę adaptować Azalię 3 z ArchDomu i nadal jestem optymistką co do czasu budowy, czyli wiosna 2012

jeśli znajdziesz architekta daj znać proszę :)

 

mnie zrobiono wycenę adaptacji ze zmianami na stronie http://www.extradom.pl i narazie dość fajnie się ta cena prezentuje, czekam tylko jeszcze na dodatkowe koszty boś coś mi się widzi ze nie wzięto pod uwagę szamba ani studni

 

ja poproszę o namiary na geodetę, potrzebuję mapę do celów projektowych,

 

budowa Bielkowo/k. Kobylanki

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam

Na początek chciał bym się przywitać. Razem z narzeczona myślimy o wybudowaniu się w Grzędzicach. Znaleźliśmy projekt z dachem o kącie 25st czy trzeba będzie zmieniać, szukać innego w warunkach jest od 30 do 40. I czy ktoś się orientuje czy wydają zgodę na budowę przydomowej oczyszczalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w decyzji o warunkach wydawanej przez gminę trzeba uważać bo gmina zezwala na na budowę przydomowej oczyszczalni jednak po rozbudowaniu sieci kanalizacyjnej nakazuje się włączyć do tej sieci a nie do końca zgodne jest to z Ustawą nie pamiętam dokładnie jaką chyba ustawą o porządku w gminach gdzie jest zapis, że o znalazłem dokładnie art. 5 pkt. 2 Ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. 05.236.2008) ; tekst ustawy mówi, że przyłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej nie jest obowiązkowe, jeżeli nieruchomość jest wyposażona w przydomową oczyszczalnię ścieków spełniającą wymagania określone w przepisach odrębnych. Także uważajcie budujący w Grzędzicach. Po odrębnym wniosku zmienili ale za poprawkę 107 PLN. pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Więc ze zgoda na oczyszczalnie nie powinno być problemów, przynajmniej na początku. A co do kąta nachylenia dachu to nie wiem jak będzie wyglądał po zmianach czy aby bryła budynku zachowa proporcje.

Jak by ktoś miał fajną ofertę na działkę w Grzędzicach to proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...