Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt bażant ii


rahab

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 57
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to super. Tu jest łatwiej, administrator nie kontroluje wpisów i idzie jakoś sprawniej. Kupiłeś już projekt? Czy zastanawiasz się jeszcze? Ja własnie dziś odsyłałam go do konstruktora- przez to powiększenie o 1,2 zmieniła się konstrukcja dachu, wielkość fundamentów itd. Zależy mi na czasie- chcemy szybko składać papiery o pozwolenie na budowe i starowac pod koniec kwietnia, na początku maja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzia a kto to jest konstruktor? Myślałem, że wszelkie poprawki daje się do architekta.Ale nic to dalej o zmianach. Ja chcę oprócz wydłużenia jeszcze podnieść ściankę kolankową na 110 cm. Dostajesz automatem o wiele więcej miejsca w pokoikach na górze małym kosztem. Na pewno zlikwiduję kominek,a piec na ekogroszek przeniosę do innego budynku stojącego obok. Mam wtedy spokój w domu bez żadnych brudów. Planuję też zamontowanie na dachu kolektora słonecznego, a przede wszystkim ogrzewanie podłogowe gdzie się da. Podwójne okna w salonie na dole i szerokie poczwórne okno tarasowe. Ma być światło i jeszcze raz światło. Pod schodami graciarnia, przejście do garażu kosztem pokoju, spiżarnia obok kuchni doświetlenie garażu i pomieszczenia gospodarczego.

pozdrawiam

fender

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstruktor- to taki inżynynier-projektant który ma uprawnienia konstrukcyjne. Jak robisz zmiany w konstrukcji budynku to taka osoba musi to wszystko poprzeliczać i wprowadzic poprawki w projekcie.

Sam architekt nie wystarczy - projekt musi być podbity przez osobe z uprawnieniami.

Dużo zmian chcesz wprowadzić do tego projektu ;-)

My nie zrezygnujemy z kominka, to jest super sprawa.

Słabe jest rozwiązanie z brakiem bezpośredniego przejścia do domu z garazu. Ale mi szkoda pokoju ;-( aby zrobić takie przejscie.

Zobaczymy, jeszcze nie podjełam decyzji co do tego wejscia.

Na jakim jestes etapie? Zdecydowani na 100% na Bażanta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzia gdzie będziecie budować dom?A z tym konstruktorem to niezła jazda- nie wiedziałem. Parę zmian jeszcze mam w głowie. Jesteśmy już zdecydowani, bo przejrzeliśmy mnóstwo projektów i ten jest po lekkich zmianach w sam raz. Czekam tylko jeszcze na wizytę znajomego architekta na samym placu, bo musi mi doradzić samo umiejscowienie( tył -przód) domu na działce. I może on jeszcze mi podpowie kilka zmian na lepsze. Chciałbym ogólnie zobaczyć ten dom już przez kogoś zbudowany, ale nie mogę takiego namierzyć. Jest jeden w Ustce, ale to trochę daleko. Ja mieszkam w Bełchatowie i szukam w okolicy.

pozdrawiam

fender :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My planujemy budowe w Kicinie - pod Poznaniem. Jak masz znajomego architekta to pogadaj z nim koniecznie, może coś mądrego poradzi.

Podziel sie potem koniecznie za mną spostrzezaniami na temat projektu.

 

Zwróć uwagę na odpowiednie ustawinie domu w stosunku do stron świata.

 

Ja też liczyłam na to, że może odezwie się ktoś kto mieszka juz w tym domu.... ale niestety na razie cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w nowym "domu" wymiany myśli o Bażancie pod banderą Muratora :) Zima nie odpuszcza i mamy już miesiąc w plecy.. Strasznie mnie to denerwuje, bo już bym chciała robić wykopki! Rok temu o tej samej porze dom znajomego już piął się w górę. Ale to złośliwość losu- jak inni się budują, to zima jak jesień, a jak my chcemy- to trzyma nas za gębę aż do kwietnia... Życie, ech.

Poczytałam Wasze wątki m.in. na temat poszerzenia domu od strony salonu - fajnie... czemu my na to nie wpadliśmy? :evil: A teraz musztarda po obiedzie, projekt podklepany. Nic to, z drugiej strony z tego co pamiętam, to dom + garaż + taras, który przenieśliśmy na bok domu ( na zachód) dawały, już w tej wersji podstawowej, maksimum szerokości zabudowy , jaką mamy w WZ , więc tak czy siak byśmy nie poszaleli z powiększaniem obrysu fundamentów. Dodatkowo mamy takie grunty, że większość ław architekt poszerzył nam na metrowe (!) więc już się łapiemy po kieszeni, gdy myślimy o tym ile będzie kosztował beton, a co dopiero jeszcze coś rozszerzać... Nic to, będziem mieszkać jak pani architekt kazali ;) Aaa, właściwie się nie przedstawiłam, na PProjekt używałam nicka "jagodzianka" i miło mi , że nasze zmiany są dla niektórych z Was inspirujące :) Nie ma to jak dobra grupa wsparcia , którą jednoczy jeden cel! Co kilkanaście głów to nie jedna :) Piszcie, co jeszcze ciekawego przychodzi Wam do głowy w kwestii ulepszenia Bażanta, ja postaram się nasze 'innowacje" wklepywać na bieżąco w forum. pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, witaj ;-)

Miałam wielką nadzieję, że się pojawisz, SUPER EXTRA

Tak naprawdę to Twoje komentarze i uwagi co do tego projektu były dla mnie "ważące" - jeśli chodzi o wybór tego projektu.

Chyba powinni Ci zapłacic prowizje za sprzedame projekty "Bażanta"- hi, hi

Super i mądrze pisałaś i to TY przejkonałaś mnie do Bażanta.....

Nie bardzo wiedziłam na co zwracac uwagę wybierając projekt....

Po pierwsze- dom miał być tani i łatwy w budowie - prosty dwuspadowy dach, powierzchnia do 150 metrów. Chcieliśmy mieć 3 sypialnie na górze i co najmniej jeden pokój prócz salonu na dole. Trafił sie Bażant - i został.

My- w przeciwieństwie do Ciebie nie znamy się na budowaniu WCALE.

Ale, co tam- mądry kierownik budowy i internet i damy radę ;-)

Pozdrawiam Ania

PS Teraz mam nadzieje tylko, że ARO te się tu pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Jasne że znajdzie sie jeszcze ktoś!My też będziemy budować bażanta i jak narazie jesteśmy na etapie poprawek.Mianowicie zrównamy kotłownie z bryła budynku,zlikwidujemy podcień w salonie (przez co trochę sie zwiększy),wstawimy okno dachowe żeby doświetlić klatke schodową i to chyba tyle.Pozostanie kosmetyka w środku:-)A będziemy budować koło Rawy Mazowieckiej w łódzkim:-).Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co zrobić z ścianką kolankowa w bażancie?

 

Chciałabym ją podnieść o 2 pustaki- nie za wiele- tak aby dom nie stracił na proporcjach..... ale zyskanie dodatkowego miejsca małym kosztem jest kuszące.

W bażancie jest duzy kąt nachylenia dachu- 45 stopni- sporo jak na domek na nizinach,

Jak rozwiązujecie sprawę ścianki kolankowej? Czekam na mądre porady.

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Jagodzianko!

Super fotki- ja też już niedługo będę -mam nadzieję na tym etapie ;-)

Jak na razie wyprzedzasz nas nieco. I dobrze-będzie można podpytać w razie czego!

Mamy pozwolenia na budowę, fundamenty wykopane- przed długim weekendem mają wylewać beton.

Co do ścianki kolankowej to jeszcze nie podjeliśmy decyzji ;-( ale mamy chwilkę na zastanowienie.

PS

Jaki kolor dachu wybrałaś? Robicie okiennice?

Pozdrawiam cieplo z zalanego dzis słońcem Poznania

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...

witam po długiej nieobecności :)

widzę, że grono Bażantów się rozrasta, to miłe :) Może za jakiś czas cała grupa wystąpi do Sejmu RP o zmianę godła- z orzełka na bażanta właśnie :))

my budujemy dom ostro, właśnie kładziemy dachówkę. zapraszam na mojego bloga budowlanego na macierzystej stronie pracowni Dom dla Ciebie. Wystarczy kliknąć na stronie głównej na granatowy guzik BLOG i znajdziecie tam mój pamiętnik budowy, w którym szczegółowo i dosadnie ;) określam postęp prac. pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz, już się pogubiłam w tych stronkach, na których toczy się dyskusja o Bażancie, a że przypadkowo odkryłam, iż biuro projektowe Pani Rosłanowskiej udostępniło możliwość pisania bloga budowlanego, całą energię przekierowałam tam. Sądziłam, że "bażantowicze" zaglądają czasem na stronę domową tego projektu... , tak jak ja miałam w zwyczaju :) Ale z oknem to chyba nie jest taka tragedia- można wyciąć jeśli budujesz z bloczków gazo-bet. Właściwie to jesteśmy na etapie bicia się z myślami, czy nie dodać dwóch okienek w ścianach szczytowych - po obu stronach domu, nad oknami poddasza- takie małe "kwadraciaki" które doświetlałyby ślepy pułap. Wprawdzie jest już tam okno-wyłaz dachowy, który Mąż zamówił jako okno o parametrach "do pomieszczeń ogrzewanych" ( niestety kilkukrotnie droższe niż wyłaz do pomieszczeń nieogrzewanych), ale chcemy tam zrobić konkretny strych na graciska, jakieś bombki, plastikowe jajeczka na Wielkanoc, ew. narty, łyżwy, takie cuda co to się wyciąga raz w roku na tydzień. Myślimy, że może to być również fajny azyl, gdy ktoś z domowników będzie potrzebować wyciszenia ( jakieś nastoletnie bunty Dzieciny ;) ) , więc ów strych wykonamy konkretnie- OSB na podłodze, wełna i płyta ogniówka, pomalujemy wszystko na biało i podciągniemy też nawiew z kominka na dole. Ślepy pułap wykonamy więc estetycznie, tak że będzie dodatkową powierzchnią domu. Mam lekkie obawy co do sposobu podłączenia wentylacji do kominków wentylacyjnych, których rury już wystają spod folii i czekają na dalszy ciąg przyłącza- piękno strychowej przestrzeni będą zakłócały te rury... Ale to i tak "przypadkowo osiągnięta" dodatkowa przestrzeń, nie ma co więc oczekiwać cudów- gdzieś muszą się te rury piąć. Ja chciałam schować je pod obudową skosów z płyty, ale Mąż powiedział, że nie będzie ciął wełny, bo osłabia się izolacja, więc rury muszą iść na zewnątrz... A jakby tak upchnąć je w wełnę, bez jej cięcia?... Hmmm. Będę to jeszcze podnosić na rodzinnych naradach :)

fotki:

widok na ślepy pułap "od dołu", miejsce przyłącza do wentylacji dachowej

 

ślepy pułap i ściana szczytowa ( czy wstawić tam okienka vis a vis siebie ...?)

 

okno - wyłaz dachowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...