Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt bażant ii


rahab

Recommended Posts

Witam budujących bażancika!!!

 

ania_74 chyba ściągnęła mnie myślami / Aro z PProjekt / fajnie, że jest nas coraz więcej budujących na podobnych etapach!

Wymiana doświadczeń i spostrzeżeń wiele daje Dziękuję tu jagodziance za podpowiedzi i jak zwykle polecam Jej bloga / dobre zdjęcia i mnuuuustwo opisów /

Ja już prawie zakończyłem SSO została mi jeszcze do wykonania warstwa spadkowa nad garażem. Wstawiam link do zdjęć z budowy do oceny dach po podniesieniu o 2 pustaki i wieniec bez podnoszenia w kalenicy! Poszedłem za radą majstra deskowałem i papowałem dach bo w zimę ma być cieplej w lato chłodniej no i w deszcz wyraźnie ciszej! robertrawa78 budujemy niedaleko siebie pozdrawiam!

http://picasaweb.google.com/sudik63/Interaktywne?authkey=Gv1sRgCMH6-a22-qLmbw&feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czesc Aro!

Widze, ze wszyscy jestesmy na podobnym etapie. My wlasnie kladziemy dach- dachowka ceramiczna. Zobaczymy jak wyjdzie, wtedy wkleje zdjecia.

Aro, gratuluje wyniku finansowego- naprawde zmiesciles sie w dobrej kasie ;-)

Chyba wykujemy to okno przy schodach- podobnie jak zrobiłes to Ty i Jagodzianka.

Jednak korytarz jest ciemny bez tego.

Mamy jeden projekt, a kazdy wprowadzl swoje zmiany ;-) My tez podnieslismy scianke o 2 pustaki i wieniec, ale w kalenicy tez "podciagneliśmy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Ania

Fajny domek masz! Widzę, że budujesz na bogato : zrezygnowałaś z komina wentylacyjnego i komina z kotłowni czyli będziesz miała reku i gaz?

Zauważyłem też , że przy podcieniu zrobiłaś zadaszenie też nad tym się zastanawiam ale boję się , że światło mi ,,ucieknie" Okno na schody super pomysł widno do samego wieczora więc mniej energii na oświetlenie pójdzie. Zostało mi jeszcze zrobić warstwę spadkową na tarasie i do zimy spokój. Często jeździmy na działkę całą rodzinką, żona kiedyś nie chciała myśleć o wsi i budowie a teraz już chciała by zamieszkać! KOBIETY zmienne są!

Pozdrawiam Aro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobia dach i okna- wrzuce wiecej zdjec.

Bedzie rekuperator - masz racje. Duzy -20m zadaszony taras dolozylismy zupelnie nieplanowanie- i to byl super pomysl.

Co do Twojej zony- rozumiem jej obawy przed mieszkaniem na wsi.

My tez przeprowadzilismy sie na "probe" na wies pod Poznaniem - gdy cale zycie miszkalismy w bloku w miescie. I naprawde jest fajnie- sa upierdliwosci glownie zwiazane z dojazdami, ale spokojny weekend w domu rekompesnsuje wszystkie niedogodnosci.

My chcielibysmy wprowadzic sie do zimy- ale nie jestem pewna czy to sie nam uda. Niestety domek nie bedzie mogl odstac i odsapnac- chceilibysmy juz wydawac fortune na ogrzewanie wlasnego domu w zimie, a nie wynajmowanego ;-) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, Aniu, ładnie Wam poszło z budową! Rzeczywiście jesteśmy w podobnym punkcie , wszyscy. Ciekawi mnie dodatkowe okno przy drzwiach wejściowych, domniemam, że robisz wiatrołap i jest ono jego doświetleniem? Dach z tyłu przypomina mi jednego Bażanta w Gowarzewie pod Poznaniem, dokładnie taki sam dach zrobili.

 

Bażantowicze, czy myśleliście już o wyglądzie elewacji? Stawiacie na tradycję, czyli okiennice itd., jak w projekcie , czy szukacie innych rozwiązań? Ja , jak wiecie , obstawiam nowoczesną wersję ... no i mam problem, bo nie do końca wiem, jak to ma wyglądać. Pani Architekt M. Rosłanowska obiecała mi pomoc w wypracowaniu jakiegoś gustownego rozwiązania dla mojego niewytłumaczalnego zapędu zrobienia z Bażanta nowoczesnego domu ;) Moją wstępną wersję porządnie i fachowo obsztorcowała i dała mi wiele cennych wskazówek. Obecnie "kumam" jak by to zaprojektować fajnie i z klasą. Mąż chciałby zrobić elewację przed zimą. A ja nie mam koncepcji!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagodzianko- My przedłużyliśmy pokój z kuchnią o 1,20 i to dodatkowe okno jest właśnie w kuchni.

Architekt tak to wymysliła, aby zachowane były jakieś proporcje.

Ale teraz żałuję trochę, że wstawiliśmy tam to okno- przestrzeń w kuchni jest trudna do zaprojektownia ;-(

My nie będziemy mieli okiennic, choc bardzo mi sie podobaja- ale to niestety dodoatkowe KOSZTY.

Jak okiennice to juz prawdziwe, drewniane, zamykane, a nie jakies atrapy! jak nam ktos zaproponował.

Elewacje w naszym domku będa jasne- śmietankowe, albo słaby krem.

Co do wykonczenie schodow, tarasu, balkonu nad garazem to pewnie bedzie musiało poczekac do wiosny.

Ja uwielbiam drewno, mamy drewniana nabitke- pieknie widac krokwie, powiekszony taras tez jest zrobiony z drewna, pasowałoby mi drewno wpadowac tez w balustrade, czy przy schodach. Maz woli nowoczesnie- np taka "szklana" balustrade polaczona z aluminium. Ale znajac zycie- bedzie na moje- czyli drewienko ;-)

W weekend mam znajama architekt w domku na inspekcji- moze cos podpowie.

 

Mi tam Jagodzianko podoba sie Twoj szary bazant- jest niespotykany i wyjatkowy- co do tego nie ma watpliwosci. Choc trzeba odwagi do tych szarosci

Fajnie i z glowa zrobiona elewacja dopelni obrazu "mega nowoczesnej" wersji bazant.

 

PS Jakie robice tynki? gipsowe czy wapienno- cementowe? Pewnie maszynowe? Ja nie mam pradu na dzialce i jest klopot ze zrobieniem tynkow maszynowych. A sila jest u sasiada- jakies 180m. Co poradzic? Na razie szukam ekipy szczegolowo przedstawiajac sytuacje z pradem, moze znajdzie sie ktos z takim mega agregatem lub chociaz z dlllllgim kablem przedluzaczem, co by pociagnac od sasiada. Poradzicie cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aniu

Jeżeli tynki to tylko tradycyjne cementowo wapienne trzy warstwowe wykańczane filcówką. Agregat możesz kupić za 1000zł i zostaw go sobie na trudne czasy bo zaczyna u nas mocno wiać i awarie trakcji elektrycznej nie są już rzadkością! U mnie dach będzie grafitowy , ciemno grafitowy, elewacja piaskowa lub delikatna kawa z mlekiem ....ale zaszalałem z kolorami a ponoć faceci to daltoniści! A co do drewna na tarasie co ty na to:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy docieplamy garaż i tu mam do Was pytanie jak planujecie wykonanie posadzki chodzi mi o boki. Ja chcę podwyższyć bok nad wjazdem do garażu i przeciwległy o 24 cm i zostawić spadek jedynie na ścianę zewnętrzną garażu. Ocieplenie pociągnę do końca podwyższenia od stron zewnętrznych i od wewnątrz też dam kilka cm styropianu ale czy podwyższenie domurowywać do ściany budynku czy też zostawić przerwę na ocieplenie na grubość docieplenia budynku? Jak grubą i z czego planujecie dać ocieplenie pod warstwę spadkową nad garażem?

Pozdrawiam Aro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ARO

 

w kwestii posadzki nad garażem - robimy ją dokładnie tak jak w projekcie oryginalnym. Płytę tarasową wysuniemy na docieplenie.

w kwestii tynków- dla nas "tylko tynki gipsowe maszynowe, najlepiej firmy Knauf ". Dlaczego? Bo cementowo-wapienne to przeżytek, są droższe, dużo z nimi robity i nigdy nie uzyskasz takiej gładkości jak przy gipsowych. Ponadto gips ma naturalne właściwości regulujące mikroklimat wewnątrz, gdy wilgoci jest za dużo- wchłaniają ją, gdy za mało- oddają. Ludzie często obawiają się gipsowych tynków, bo gdzieś usłyszeli , że robi się na nich grzyb, co jest zupełną nieprawdą, chyba , że masz źle wykonaną izolację domu, ściany podciągają wilgoć to wtedy nawet cementowe tynki nie pomogą!

jeżeli chodzi o agregat, to agregat za 1000zł możesz kupić o mocy najwyżej 2kV ... Agregat prądotwórczy do maszyny tynkarskiej musi być trójfazowy, o dużej mocy, a taki kosztuje około 6-7 tys. Rada dla Ani: poszukaj wypożyczalni sprzętu budowlanego w okolicy lub po prostu porządną ekipę tynkarzy z własnym agregatem :)

Powoli przekonuję się do kremowej elewacji, podobnie jak Ty pisałaś , Aniu. Na razie jeszcze jest w fazie koncepcji. Zobaczymy, jak w efekcie będziemy malować :)

pozdrawiamy. jagodzianka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tynków- juz wybralismy- bedzie tynk gipsowy maszynowy.

Wybraliśmy ekipe, ktora poradzi sobie z sila- maja przedłuzacze i bedziemy "ciagneli siłe" od sasiada. Mam nadzieje, ze to sie uda. To jednak spora odległość.

 

Co do posadzki na tarasie nad balkonem to u nas bedzie ona miala 7 cm - tak proponuje kierownik budowy.

Na razie dekarze maja nam zrobic opierzenie z blachy i polozyc pierwsza warstwe papy. Bardzo wilgotne mamy sciany po ostattnich deszczach i trzeba to jakoś zabezpieczyc.

Garaz jest od strony polnocnej i te sciany slabo schna.

Wiemy wszyscy, ze dobra izolacja tego tarasu to wazna sprawa i trzeba tego przypilnowac. Znajomym woda przecieka przez zle zaizolowany taras i zalewa podlogi drewniane za 100 zl za metr i jest placz idramat. Bardzo chcialabym tego uniknac. Pozdrawiam Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

I jak tam prace? My mamy juz elektryke i tynki. Instalacje właśnie sie kładą. Zrobiliśmy tynki gipsowe- schna sobie na razie spokojnie. Teraz wybieramy kominek, i jak zwykle jest problem z wyborem. To co nam sie podpba kosztuje fortune, a te tańsze mają bardzo rózne opinie. Kolo sie zamyka.

Link do mojego domku z daszkiem-uzupelnilam zdjecia o stan obecny ;-)

 

http://picasaweb.google.com/109994902835516452509/BudowaDomu?authkey=Gv1sRgCOTShsmv75aBswE#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj Aniu

Widzę, że razem z jagodzianką budujecie na ,,bogato"

Ja z pracami czekam do wiosny znów daję odpocząć domkowi. Okna zamówione z montażem na marzec /pakiet trzy szybowy u=0,5/. POŚ wybrana instalator z 8,5 tyś zjechał do 7 ale montaż w okresie zimowym? Elektryk umówiony na robotę przy montażu okien, zaraz potem hydraulik, Szukam jeszcze kociołka do CO bo zaciekawił mnie pellet, mam dwóch faworytów - oba nowości tegoroczne więc mało informacji w necie od użytkowników. Wniosek w gminie o solary złożony słowem marazm.

Co do kominka wybrałem tarnavve, jeden odlew gwarancja na 10 lat cena do zniesienia.

Fajne drzwi tarasowe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy buduje ktos Bażanta niedaleko Śląska? Mój Bażant u architekta a budowę planujemy zacząć na wiosnę/początek lata. Chciałabym zobaczyć go na żywo.Proszę o informacje. W moim bażancie zmiany niewielkie; podniesienie ścianki kolankowej, zmiana układu ścianek działowych na dole, likwidacja górnej łazienki przy sypialni, zamiana lokalizacji dolnych pokoji ze sobą (większy pokój z przodu domu, mniejszy przeznaczony na pomieszczenie gosp. z przejsciem do kotowni) likwidacja kominka.

 

http://images37.fotosik.pl/328/dba59cc983e85611med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Do Aromurek. Witaj. Czy mógłbyś odezwać się do mnie na tego maila: [email protected] żebyśmy mogli umówić się na obejrzenie twojego domku i wymianę poglądów:) Bo niestety nie mogę doprosić się administratora forum z pprojekt o maila do ciebie:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...