Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa budujących - projekt SIELANKA - Horyzont


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 98
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam ,rozmiar okien można zmieniac w każdym momencie mój kierownik budowy nie miał żadnych zastrzezen.Ja wyrównałam wysokośc okien ,zlikwidowałam spiżarnię jak i okno od niej ,w salonie w ostatnim momencie(czytaj w chwili pomiaru przy zamawianiu okien)powiększyłam okno tzn zrobilam 2 balkonówki (jednoskrzydłowe przedzielone filarkiem)-dlaczego jakoś dziwnie moim zdanie wyglądało takie malutkie okienko przy dużej suwance tarasowej(270 szer).Hmm a teraz żałuje ,że w sypialniach nie zrobiłam okien balkonowych :cry: w słoneczne dni szczególnie - a pisze to dlatego ,że może przyszły Sielankowicz wezmie to pod uwagę -pomimo ,że okna przewidziane w projekcie są spore ,balkonówka byłaby idealna 8)

Pozdrawiam wszystkich sielankowiczów i życzę wytrwałości w budowaniu

 

Mieszkający sielankowicz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Ja również witam kolejnych zapisanych do ekipy Sielankowiczów :) Cieszę się , że jest nas coraz więcej :D Oby tak dalej , a Sielaneczki niech rosną jak na droźdżach :D

My sami ugrzęźliśmy na przekształcaniu działki - uff to już na szczęście za nami , teraz czekamy na warunki przyłączy i pozw. na bud. Odezwę się jak w końcu ruszymy , miejmy nadzieję , że w tym roku ;)

 

pozdrowienia ,

Zuzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam.

Niedługo zaczynamy budowę sielanki A z podwójnym garażem.

Jesteśmy na etapie adaptacji projektu pod swoje "widzi-misie".

Doszliśmy do słupa w kuchni. Chcemy go zlikwidować, ale architekt mówi że do będzie drogo kosztować. Czy ktoś z forumowiczów likwidował słup w kuchni? Jeśli tak to jak to zrobił, z projektantem [niestety] czy już na placu boju pod okiem kierownika budowy?

 

Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj karorynaa,

 

My nie mamy słupa w kuchni, zamiast niego postawiliśmy ścianę nośną, taką jak w projekcie wyrysowany jest barek. Rozważaliśmy usunięcie ściany całkowicie, aby zyskać otwartą kuchnię, ale w końcu stanęło na ścianie. Niestety nie mam zdjęć, aby pokazać jak to wyszło. :(

 

Zmianę robiliśmy w trakcie budowy bez udziału projektanta. Zajrzyj do dziennika budowy delifiny7 - tam nie ma ściany.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
  • 3 weeks później...
witam!

mam pytanie do doswiadczonych budowniczych Sielanki :) Co kładziecie, lub zamierzacie kłaść na schody pólokrągłe przed drzwiami frontowymi? płytki? a moze jakis lepszy pomysł?

pzdr Dagmara

 

Witaj, :)

 

Muszę się przyznać, że śledziliśmy wraz z mężem Wasz dziennik wiernie. :) Na schody kładziemy kostkę granitową a na sam szczycie granitowe antypoślizgowe płyty. Kostka betonowa też byłaby ok, ale na niej zawsze zostają plamy a odnośnie płytek - inwestycja niemała a zawsze jakaś odpadnie.

 

Choć u Was już schody wylane..

 

Pozdrawiam

Małgosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Z tym wejściem i tarasem to same kłopoty! U nas jest mocno opadający teren i do tego podmokły - więc wyniesiony jest dom nieco wyżej niż bym chciała. Teraz taras wyjdzie bardzo wysoko, ale zrobimy tubisiową górkę żeby złagodzić jego wysokość.

 

Odkryte belki zostawiliśmy na poddaszu. Wyglądają cudnie - pasują do wiejskiego klimatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam serdecznie!!

Kochani sielankowicze mimo iz nasz dziennik zostal pominiety na szczescie ja znalazlam WAS :) Bardzo sie ciesze ze powstala taka grupa budujacych. Projekt sielanka jest bardzo funkcjonalny i prezentuje sie rowniez swietnie! Szkoda ze tak malo zdjec zamieszczacie z wykonczeniowki wnetrz. Nic nie mozna podpatrzec jak tu co wykonczyc! ;)

My teraz zabieramy sie za lazienki juz mamy plytki i od wtorku ruszamy! Zainteresowanych zapraszam do naszego dziennika gdzie zamiescilam projekty lazienek i mile widziane komentarze :) http://forum.muratordom.pl/blog.php?u=90221

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zmiany? Ojj bylo ich sporo! Okna jedna wysokosc wszedzie, zmieniony ich rowniez rozmiar. Garaz powiekszony (długosc 7 metrow i szerokosc 4 metry) i kotlownia przeniesiona na jego tyl. Góry nie robimy tzn nie wykanczamy. Wejscie na poddasze jest przez garaz za pomoca wyciagana drabinku z sufitu i w szczycie sa drzwi na poddasze. Nad garazem bede miala suszarnie prania a na poddaszu zrobimy silownie i pokoj zabaw tzn. poduchy siedziska, ping pong, play station i takie tam (zeby balaganu nei robic a sie rozerwac) ;) Zrezygnowalam ze spizarni i dzieki temu mam duzo przestronna kuchnie z wyspa (projekt w dziennku). Oczywiscie postawilam scianke miedzy kuchnia a salonem, nie bedzie barku gdyz mam wyspe :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Goti, weszłam na Twój dziennik - Sielanka wygląda super! Projekt łazienek - również! Ponieważ sama również zaczynam przygodę z Sielanką i mam też dość sporo zmian, chciałam zapytać o rozmiar okien od frontu. Czy okna w pokojach są tej samej wielkości (150x150), a w kuchni węższe? Właśnie się zastanawiam nad rozmiarówką tych okien, bo oryginalne niezbyt mi się podobają. Ja również przeniosłam łazienkę na tył domu i powiększyłam kuchnię o spiżarnię :). Schody natomiast wyrzuciłam do pomieszczenia gospodarczego, a kotłownię na tył garażu. Na razie jestem na etapie fundamentów, więc nie wiem, jak to będzie w praktyce. Ty już wiesz coś więcej na ten temat. A jeśli można wiedzieć, to gdzie się budujecie? Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Witam, nasza sielankowa zabawa zaczeła się wiosną tego roku a wąłśnie jesteśmy na etapie zamykania dachu :) i przez zimę domke przestoi by na wiosnę działać dalej :) co do schodów troszę są zmodyfikowane ale pozostały w salonie będą zabudowane taki plan ale jak bedzoe eh wyjdzie w praktyce, co do kotłowni zostala oddalono do garażu co spowodowało powiększenie jego powierzchni :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...