Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa budujących - projekt SIELANKA - Horyzont


Recommended Posts

Witajcie!

Dołączamy do grona Sielankowiczów.

Przeczytałam chyba wszystkie dzienniki i blogi sielankowe jakie udało mi sie znaleźć w necie.

My obecnie kończymy kompletować dokumentację do PnB. Nasza Sielanka będzie bez garażu i powstanie w Łodzi. Mamy nadzieje ruszyć z budową na wiosnę. Jako chyba jedni z nielicznych nie dokonaliśmy w niej praktycznie żadnych zmian, za wyjątkiem kształtu okien na poddaszu.

Bedziemy budować etapami, systemem gospodarczym, także może to potrwać "trochę" dłużej ;).

 

Niunia_Motylek my również zostawiamy schody w salonie i też jest plan by je zabudować, ale tak jak mówisz, ostatecznie zdecydujemy jak już domek bedzie stał :).

Wszystkie Wasze doświadczenia i uwagi są bardzo cenne, szkoda tylko, że wątek tak słabo się rozwija.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Was serdecznie

Wszystkie Sielanki tutaj wymienione, jeżeli był do nich jakiś link oglądałam po kilka razy. Nosiliśmy się z mężem już chwile z zamiarem budowy i już powoli zbliża się ten czas, kiedy zaczniemy. Na razie przed zimą chcemy wyrównać działkę i zrobić studnię. Sielanka przypadła nam do gustu i spełnia nasze oczekiwania. Oczywiście bez zmian się nie obejdzie.

Pozdrawiam wszystkich budujących.

 

Wzorem niektórych z Was założyliśmy sobie z mężem blog pod adresem http://www.dwawjednym.pl/sielanka

Na razie wiele tam nie ma, ale zapraszam na wiosnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Dołączamy do grona Sielankowiczów.

Przeczytałam chyba wszystkie dzienniki i blogi sielankowe jakie udało mi sie znaleźć w necie.

My obecnie kończymy kompletować dokumentację do PnB. Nasza Sielanka będzie bez garażu i powstanie w Łodzi. Mamy nadzieje ruszyć z budową na wiosnę. Jako chyba jedni z nielicznych nie dokonaliśmy w niej praktycznie żadnych zmian, za wyjątkiem kształtu okien na poddaszu.

Bedziemy budować etapami, systemem gospodarczym, także może to potrwać "trochę" dłużej ;).

 

Niunia_Motylek my również zostawiamy schody w salonie i też jest plan by je zabudować, ale tak jak mówisz, ostatecznie zdecydujemy jak już domek bedzie stał :).

Wszystkie Wasze doświadczenia i uwagi są bardzo cenne, szkoda tylko, że wątek tak słabo się rozwija.

Pozdrawiam!

 

Witam, może i schody zabierają troszkę meisca w saonie jednak takie rozwiązanie akurdla nas bylo sensowene oczywiscie schodki są nie jednobiegowe a dwubiegowe, jednocześnie okno tarasowe zostało przesunięte troszku w bok jednak wiekszej tragedii nie ma no może mniej miejsca ale to mniajsza kanape się wstawi i jakoś to będzie, widziałam, że w innych sielankach wyrzucwno schody do pomieszczeń gospodarczych lub przesuwano je nie co w stronę pokoju coz kazdy ma swoja wizj domku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie

Wszystkie Sielanki tutaj wymienione, jeżeli był do nich jakiś link oglądałam po kilka razy. Nosiliśmy się z mężem już chwile z zamiarem budowy i już powoli zbliża się ten czas, kiedy zaczniemy. Na razie przed zimą chcemy wyrównać działkę i zrobić studnię. Sielanka przypadła nam do gustu i spełnia nasze oczekiwania. Oczywiście bez zmian się nie obejdzie.

Pozdrawiam wszystkich budujących.

 

Wzorem niektórych z Was założyliśmy sobie z mężem blog pod adresem http://www.dwawjednym.pl/sielanka

Na razie wiele tam nie ma, ale zapraszam na wiosnę :)

 

Z miłą chęcią będziemy zerkali na forli z realizacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,bardzo podoba nam się projekt SIELANKI i jesteśmy prawie zdecydowani na ten projekt. Ale bardzo byśmy z mężem chcieli zobaczyć ją na żywo i stąd moja prośba : czy buduje ktoś z Państwa w woj.świętokrzyskim lub sąsiednich województwach?

BYŁABYM BARDZO WDZIĘCZNA ZA MOŻLIWOŚĆ ZOBACZENIA:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
Witam,bardzo podoba nam się projekt SIELANKI i jesteśmy prawie zdecydowani na ten projekt. Ale bardzo byśmy z mężem chcieli zobaczyć ją na żywo i stąd moja prośba : czy buduje ktoś z Państwa w woj.świętokrzyskim lub sąsiednich województwach?

BYŁABYM BARDZO WDZIĘCZNA ZA MOŻLIWOŚĆ ZOBACZENIA:)

Witam dawno nie zabierałam głosu na stronie nasza sielanka doczekała się tynków, w styczniu ruszają fachowcy od ogrzewania i pojawi się zamawiana brama garażowa. Rynny też już są mamy nadzieję, że zamieszkamy na wiosnę u siebie pozdrawiamy wszystkich i czekamy na odwilż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dawno nie zabierałam głosu na stronie nasza sielanka doczekała się tynków, w styczniu ruszają fachowcy od ogrzewania i pojawi się zamawiana brama garażowa. Rynny też już są mamy nadzieję, że zamieszkamy na wiosnę u siebie pozdrawiamy wszystkich i czekamy na odwilż.

 

Witam mam pytanie odnośnie Sielnki Ristowskich. Chciałam zapytać jak dokładnie nazywa się ta cegła kominkowa, gdzie została zakupiona i ile kosztuje ,no i może jak dużo jej poszło na Państwa kominek pozdrawiam i liczę na odpowiedz [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Sielankowiczów jest coraz więcej! :) Kiedy zaczynaliśmy w necie można było odnaleźć nieliczne blogi + galerie na stronie Horyzontu. My już mieszkamy i mogę śmiało powiedzieć, że projekt jest przemyślany i funkcjonalny (nie wprowadziliśmy zmian oprócz usunięcia spiżarki). Teraz nie mogę się doczekać kiedy zaczniemy robić poddasze. :)

 

Czekam na kolejne wpisy i zaczynam śledzić nowe blogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska ile zużyliście stali na fundamenty?

 

My jeszcze nie budujemy, ale zakupiliśmy już stal. Wg wyliczeń naszego kierownika budowy na ławy i stopy fundamentowe (Sielanka bez garażu) potrzeba:

pręt # 12 - 325,44 mb

pręt # 6 - 416,36 mb

pręt # 16 - 30 mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Witajcie!

Dołączamy do grona Sielankowiczów.

Przeczytałam chyba wszystkie dzienniki i blogi sielankowe jakie udało mi sie znaleźć w necie.

My obecnie kończymy kompletować dokumentację do PnB. Nasza Sielanka będzie bez garażu i powstanie w Łodzi. Mamy nadzieje ruszyć z budową na wiosnę. Jako chyba jedni z nielicznych nie dokonaliśmy w niej praktycznie żadnych zmian, za wyjątkiem kształtu okien na poddaszu.

Bedziemy budować etapami, systemem gospodarczym, także może to potrwać "trochę" dłużej ;).

 

Niunia_Motylek my również zostawiamy schody w salonie i też jest plan by je zabudować, ale tak jak mówisz, ostatecznie zdecydujemy jak już domek bedzie stał :).

Wszystkie Wasze doświadczenia i uwagi są bardzo cenne, szkoda tylko, że wątek tak słabo się rozwija.

Pozdrawiam!

 

Witajcie sielankowicze,

My również bedziemy budowac Sielanke bez garażu - odbicie lustrzane. Schodów nie przestawiamy bo na razie nie bedziemy ich wcale robić...chcemy zamontować takie wysuwane z sufitu, a potem jak już bedzie za mało miejsca to może wykończymy poddasze:) Okna też są dla nas felerne (spiżarnia i wc) jakoś prosi się żeby były na tej wysokości co reszta, no i na szczytach też preferowałabym bardziej standardowe. Będziemy również zmieniać wykończenie na filarami z półkolistego na proste.

Póki co kompletujemy dok do PNB, co spędza mi sen z powiek...

Może ktoś podpowie - jaka jest rozsądna cena za architekta? Wachlarz cen jest od 1000-8000pln -wtf??!!

Mam nadzieję, na aktywność reszty przyszłych i obecnychmieszkańców sielanki!:)

Śmieszna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

wlasnie kupujemy dom - w stanie surowym otwartym z dachem :D :D :D

2 spadowy z garazem

 

kredyt w banku powinnismy dostac na dniach i podpisujey umowe o kupnie :D

 

troche zmodyfikowalam projekt - sa same sciany nosne narazie postawione

kuchnia bedzie bez slupa - ze scianka zamist barka - przejscie ma chyba 110 cm

wywalilam te 2 klitki kolo kuchni - i kuchnia bedzie na calosci, cudowna wielka

okono to podwojne zamienie na okno 120 cm - wszedzie na normlanej wysokosci - u mnie 90 cm - bo blaty beda polazone z parapetami

 

pokoje 2 beda poloczone w jedno - chyba jest lekko przesuniete okno - sa teraz symetryczne

 

schody beda tam gdzie sa - beda wielka ozdoba salonu

 

gore chyba bedziemy robic od razu - narazie bedzie tam tylko moja pracownia i gabinet meza, ale w przyszlosci planujemy tam olbrzymia sypialnie, gabinet i salon kapielowy

 

macie jakies pomysly jak tam lazienke ladnie wkomponowac, bo ta ktora jest calkowicie mi ni odpowiada - salon kapielowy z tego nie wyjdzie

 

bedziemy chyba czesciowo podnosic dach - nad salonem w taki duzy trojkat ale to w przyszlosci

nie jestem pawna ale chyba dach zostal podniesiony juz o jedego czy 2 pustaki - ale musze sie tam wdrapac kiedy i wymierzyc

 

przeprowadzke planujemy na lato, mam nadzieje ze sie uda.....

 

kotlowni nie bedzie bo robimy ogrzewanie elektryczne wic bedzie duza pralnia

 

 

szkoda mi strasznie tej spizarki ale nie dalo sie jak jej upchnac - te malusienkie okienka do niczego sie nie nadawaly, wc nie potrzebuje, wiec w kuchni jedno malutki by zostalo i to do tego przy samiutkiej scianie - jak tam firanke powiesic czy co..?! zliwkidowac tez nie chcialam zeby nie psuc elewacji

 

u nas na tarasie beda wielkie plyty granitowe, ale to chyba nie w tym roku

 

 

musze koniecznie wasze dziennki przejrzec :D ale to juz nie dzisiaj

 

pozdrawiam

Emila :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomnialo mi sie ze mam projekt kuchni :D zaraz dam link

 

i maly komentarz

 

zabuduje komin zeby nie byl taki odstajacy i w drugim kacie bede miec dobudowana "wneke" - wejscie bedzie do niej z wiatrolapu - taki schowek na miotly powstanie i bedzie gdzie trzymac butle z gazem :p

 

miedzy oknami bedzie kuchenka - lekko wysunieta do przodu

 

tu link https://picasaweb.google.com/emila.88.emila/ProjektKuchni?authkey=Gv1sRgCMKptMP6z7vEIw#

zdjecie ktore tam jest to ogolny zarys jak bedzie to wygladac - u mnie beda ciemne drewniane stylowe meble - czesc juz mam w obecnym domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...

Jak tam Sielankowicze ? Praca wre ? Dawno sie nie udzielałam na grupie.

My właśnie osiągnęliśmy SSZ i zaczynamy się "wykańczać" dosłownie i w przenośni ;)

Nasza sielanka z lekka zmodyfikowana i od środka i na zewnątrz , w chwili obecnej wygląda tak (tu jeszcze bez okien) :

IMG_9428.JPG

Mamy w planach zakończyć w tym roku ;)

Pozdrawiam i miłego budowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gore chyba bedziemy robic od razu - narazie bedzie tam tylko moja pracownia i gabinet meza, ale w przyszlosci planujemy tam olbrzymia sypialnie, gabinet i salon kapielowy

 

macie jakies pomysly jak tam lazienke ladnie wkomponowac, bo ta ktora jest calkowicie mi ni odpowiada - salon kapielowy z tego nie wyjdzie

 

 

dobrze jest ją zaplanowac w miejscu gdzie jest dolna łazienka , bo piony i wentylacja się będa pokrywać ;) nie będzie dodatkowych kosztów i kłucia

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
To ja zgłaszam się pierwsza jako zamieszkująca już sielankę :wink:

Kochani sielankowicze.

Szukam domu Sielanka, który mogłabym zobaczyć w realu. Mieszkam 15 km od Ostrowi Maz. Jeśli ktoś może mi pomóc proszę odezwać się na forum. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my budujemy w okolicy Wołomina (dokładnie Krubki -Górki).

To troche daleko ale jakby coś to zapraszam.

 

Jesteśmy na etapie kończenia murów , krokwie też są. niedługo dach kładziemy.

Bym wstawiła zdjęcie domu, ale jakoś nie ogarniam tego..Może ktoś pomoże:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...