Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa budujących - projekt SIELANKA - Horyzont


Recommended Posts

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 98
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

My również budujemy Sielankę dach dwuspadowy,40 stopni ,lustrzane odbicie, bez garażu.Woj.lubuskie.

Zmiany wprowadzone do projektu:

1. Wszystkie okna od frontu jednakowa wysokość(powiększone). Dodatkowo Te szersze okna są na zewnątrz budynku a węższe przy drzwiach wejściowych(powód likwidacja spiżarki i małej toalety i przeniesienie łazienki do sypialni bliżej wejścia)

2. Likwidacja małej toalety i spiżarki. Połączyliśmy oba pomieszczenia i ściany pociągnęliśmy aż do ściany z kominem. Nie mamy tego korytarzyku za kominem. Powstała spora spiżarko kotłownia:) Wejście do niej z dwóch stron od kuchni i od przedpokoju. Z dwóch małych okienek zrobiliśmy jedno większe.

3. Łazienka przeniesiona do pomieszczenia bliżej wejścia do domu. W miejsce sypialni(zamiana)

4. Schody przeniesione do przedpokoju przy wejściu głównym. Prawie lustrzane odbicie z salonu. (Na prawo od wejścia do domu)

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam

Przewertowałam wiele komentarzy dotyczących zmian w projekcie, które pomogły mi w podjęciu następnych kroków do udoskonalenia domu. Prócz wcześniejszych, nowe. Zamiana sypialni ( 8 ) z łazienką (11), powiększenie okna tarasowego w salonie. Okna na jednej wysokości, dostosowanej do wysokości blatów w kuchni (blat i parapet będą tworzyć jedność). Wyspa (jeśli sie zmieści) w kuchni. Podpatrzyłam w jakimś programie tv fajny pomysł na zlewozmywak. Otóż znalazł się za barem łączącym kuchnie z salonem (oczywiście od strony kuchni :)).

Pozdrawiam Sielankowiczów, z chęcią poznam inne rozwiązania ulepszenia domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Witam

My również zamierzamy zacząć budowę sielanki 30 st. paliwo stałe wer. A dach 2-spad.z garażem podwójnym, strop drewniany - strych.

Nasze zmiany okna na jednej wysokości, zamiana łazienki i pokoju na przeciwną stronę gdzieś przeczytałam, że lepiej zrobić tam gdzie będzie CO bo może być hałas od pieca, łazienkę zmniejszę o połowę zrobię garderobę do pokoju, tam gdzie jest przejście do garażu będzie pomieszczenie gospodarcze, okna będą powiększone, zamiana okna w salonie na drzwi tarasowe (3-skrzydłwe), no i najważniejsza zmiana będzie tyczyła kuchni od wiatrołapu w lewo będzie przejście do kuchni, WC będzie przesunięte do przodu (likwidacja przejścia)do kominka spiżarnia zostaje, okna z WC i spiżarni zamienione na jedno duże będzie więcej światła. I co Wy na takie zmiany.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich "Sielankowiczów". I my również zaczynamy w czerwcu - mam nadzieję :) Budujemy w kujawsko-pomorskim, (pozdrawiam Misiowate! :))

 

Witam czy jest możliwość zobaczyć dom my mieszkamy w Bydgoszczy chcemy zacząć w październiku jak się uda pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dołączam się do pytania o garaż. Jak dla mnie to szerokość z projektu to trochę mało. My poszerzyliśmy tylko o 30cm bo na tyle pozwalał plan zagospodarowania przestrzennego ale nadal mam wątpliwości czy nie będzie to za mało.

 

Tymi może budujecie się gdzieś w okolicach Nakła?

 

 

Witam czy jest możliwość zobaczyć dom my mieszkamy w Bydgoszczy chcemy zacząć w październiku jak się uda pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
  • 1 month później...

Witam,

budujemy Sielankę w woj. mazowieckim z podwójnym garażem, kotłownią na paliwo stałe, kąt nachylenia dachu 35 st. Projekt z klatką schodową. Zmiany w projekcie to: wydłużenie budynku o 1,20 od strony kuchni. Uzyskaliśmy w ten sposób kuchnię prawie 16m. Zrezygnowaliśmy z okna w salonie na rzecz okna balkonowego od strony jadalni. W salonie okno tarasowe pozostało prawie bez zmian. Dzięki klatce schodowej zyskaliśmy garderobę w pokoju przylegającym wcześniej do salonu. Na poddaszu bez większych zmian, tyle tylko, że jest dodatkowy pokój nad garażem. Projekt bardzo funkcjonalny, oprócz usytuowania schodów. Dobrze, że biuro projektowe Horyzont zaprojektowało wariant z klatką schodową.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie

Projekt Sielanka zachwycił nas wizualnie i stanowił podstawę w projekcie indywidualnym, który dodatkowo zawiera w sobie elementy z projektu Mania. W naszym domku mieszkamy od lipca 2013 i jedyne co mogę powiedzieć - jest cudownie. Sielanka sama w sobie jest funkcjonalna i bardzo estetyczna, chociaż naszym zdaniem wymaga pewnych indywidualnie ustalanych modyfikacji. W naszym przypadku byłoby ich zdecydowanie za dużo wiec nie zdecydowaliśmy się na zakup gotowca. Wszystkim budującym Sielankę życzę powodzenia i pełni szczęścia w nowych domach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam,

od czterech tygodni mieszkamy w styropianowej Sielance. Było trochę zmian. Nie wszystkie zamierzone zostały zrealizowane ale i tak jest super. Przestrzeń parteru jest ogromna. Okazało się, że zdaje egzamin, zwłaszcza, że mąż złamał obie nogi (spadając z drabiny, kiedy wchodził na górę - schodów na razie nie ma). Na razie musi poruszać się na wózku. Nie obił ani jednej ściany :). Życzę wszystkim "Sielankowiczom" aby jak najszybciej mogli zamieszkać w swoich domach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
Witam,

budujemy Sielankę w woj. mazowieckim z podwójnym garażem, kotłownią na paliwo stałe, kąt nachylenia dachu 35 st. Projekt z klatką schodową. Zmiany w projekcie to: wydłużenie budynku o 1,20 od strony kuchni. Uzyskaliśmy w ten sposób kuchnię prawie 16m. Zrezygnowaliśmy z okna w salonie na rzecz okna balkonowego od strony jadalni. W salonie okno tarasowe pozostało prawie bez zmian. Dzięki klatce schodowej zyskaliśmy garderobę w pokoju przylegającym wcześniej do salonu. Na poddaszu bez większych zmian, tyle tylko, że jest dodatkowy pokój nad garażem. Projekt bardzo funkcjonalny, oprócz usytuowania schodów. Dobrze, że biuro projektowe Horyzont zaprojektowało wariant z klatką schodową.:)

 

Witam moźna wiedzieć gdzie budujecie my posiadamy taki sam domek w okolicach wiazowny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 3 weeks później...

Witajcie Szanowni Sielankowicze : )

wraz z żoną wymarzyliśmy sobie ten domek na naszej działce niedaleko Tarczyna (mazowieckie). Marzenia marzeniami, ale niestety po samych projektach trudno nam wyobrazić sobie przestrzeń wnętrz, czy ktoś z Was, Szanowni Sielankowicze, mieszkający/budujący się nieopodal, byłby tak miły (i gościnny :yes:) i pokazał nam swoj przybytek? : )

Żona robi pyszne ciasta, a ja chętnie poczęstuję piernikówką :D

 

Pozdrawiam

Stan Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witajcie Szanowni Sielankowicze : )

wraz z żoną wymarzyliśmy sobie ten domek na naszej działce niedaleko Tarczyna (mazowieckie). Marzenia marzeniami, ale niestety po samych projektach trudno nam wyobrazić sobie przestrzeń wnętrz, czy ktoś z Was, Szanowni Sielankowicze, mieszkający/budujący się nieopodal, byłby tak miły (i gościnny :yes:) i pokazał nam swoj przybytek? : )

Żona robi pyszne ciasta, a ja chętnie poczęstuję piernikówką :D

 

Pozdrawiam

Stan Z.

 

Jeźeli chcecie zobaczyć naszą sielanke z dachem czterospadowym podwójnym garaźem i kotłownią na paliwo stałe w stanie surowym zamkniętym to zapraszam.okolice otwocka.info 664548078

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...