Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Któe rejony podwarszawskie będa sie rozwijać? Gdzie jeszcze


Recommended Posts

wzglednie tanio można kupić dziłkę (może być rolną) ale jest nadzieją ze za 5 10 lat przyjdzie tam budownictwo jednorodzinne i za nim jakaś ifrastruktura. Codzi o to zeby cale zycire nir mieszkać w śrdoku pola i wszedzie miec kawał drogi. Chodzi mi raczej o częsc po prawej stronie Wisły i poludniową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stawiam na północ. Południe strasznie zapchane, a do Modlina tniesz prosto praktycznie bez korków. Kieruj się przy wyborze zdrowym rozsądkiem. Jak wybierzesz działkę w środku pola, gdzie do słupów elektrycznych będziesz miał kilometr, a droga będzie przejezdna tylko trzy miesiące w roku, to pewnie będziesz miał kłopot. Najlepiej spakuj prowiant rodzinę i w drogę. Po trzech miesiącach ekscytujących wycieczek będziesz miał jako takie rozeznanie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wiedza, którą każdy musi posiąść sam. W przeciwnym razie wszyscy zabraliby się za kupowanie tanich działek w atrakcyjnej okolicy i ... działki przestałyby byc tanie, a okolica - atrakcyjna.

 

Gdyby jutro odkryto patent jak działa giełda, to pojutrze giełda przestałaby działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj posty piechocinskiego , ktory pisze wiele o infrastrukturze Mazowsza i nie tylko.

Analizuj mapy , plany inwestycji , plany zagospodarowania przestrzennego podwarszawskich gmin ....itp.

Trzeba poswiecic troche czasu , ale warto ..... inaczej chyba sie nie da. Trzeba samemu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wam, ze chlop swoj rozum ma i teraz nie sprzeda wam tanio ziemi rolnej jesli juz cos zaslyszal ze za 10 czy 15 lat moze zmieni sie plan zagospodarowania dla tych terenow.

Przykladowo w okolicy Losia pod piasecznem jest wiele terenow nieobjetych planem zagospodarowania i ceny tej ziemi rolnej to juz 70-80 zl / metr. tylko dlatego, ze gmina przyjmuje wnioski do nowego planu zagospodarowania, ktory "moze" bedzie obowiazywal za 5 lat. W dodatku jak teren juz bedzie przeksztalcony, to przez kolejne 5 lat obowiazuje renta planistyczna, wiec sprzedaz moze sie okazac nieoplacalna.

 

5 kilometrow dalej od Warszawy ziemia rolna kosztuje juz 15 zl / mter i raczej na cos takiego bym sie nastawial, jesli mowimy o inwestycji dlugoterminowej.

 

 

pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramsey 1981 czy mógłbyś napisać coś więcej na temat inwestycji w ziemię rolną. Mówisz 15zł m², w jakim promieniu od Warszawy można kupić działkę w tej cenie. Czy kupujesz na hektary i potem dzielisz, czy gotowe działki siedliskowe? Czy 40 do 50 minut jazdy samochodem od Warszawy to dystans, który przyszli właściciele są w stanie zaakceptować? Jaka grupa społeczna najbardziej zainteresowana jest działkami siedliskowymi? Emeryci, ludzie w wieku średnim, czy może młodzi z dziećmi. Jakie preferują domy?

Jakiej wielkości działki? Odnoszę wrażenie, że masowa migracja warszawiaków dopiero przed nami.

Pozdrawiam.

PS. Gdzie leży „Łoś”? Jak daleko od Warszawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscowości na trasie Wawa-Gdansk.

Kroczewo, Złotopolice

Najgorsze na dojazdy do wawy sa poniedzialki bo tak na dobra sprawe droga zakorkowana jest juz prawie od pierwszych swiateł w Łomiankach.

Wyjeżdzając z domu o 7-7.30 w Wawie(Rondo ONZ) przy kiepskich warunakach mozna być nawet o 9.30.

W środku tygodnia juz jest troche lepiej ale prawie zawsze trzeba swoje odstać w Łomiankach.

Gdy nie ma korkow na początek Wawy można dojechać w 40-50 minut.( rozwidlenie wisłostrada/Bielany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę Cię, nie rekamuj tego regionu :wink: , tam jest tak pięknie, niech sie mi nie zagęszcza 8) , bo ja tam chcę odpoczywać...

A na powaznie stawiam na północ E7! Naprawde super tereny, ale taniej zaczyna być dopiero po minięciu 50 km...

Kupiłam wiosną 2006 za 10 zł za m2 (to był drogo, bo podzielone, małe), dziś działka obok mojej juz za 25 zł/m2 :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w Łomiankach zaczyna tworzyć się wąskie gardło. Mam jednak nadzieję, że sytuację uzdrowi most północny i przebudowa węzła w jego okolicy. Przy ostatniej stacji metra ma powstać ogromny parking, to też może mieć wpływ na szybsze dotarcie do centrum miasta. Ciekawe, czy na zwiększony ruch przed Łomiankami ma wpływ nowo otwarte Makro przy Pstrowskiego?

Goni mnie peleton dziękuję za namiary na posty Pana Piechocińskiego, próbuję się przez nie przegryźć. Początkowo wpadłem w panikę, że mam Altzhaimera (w połowie tekstu nie pamiętałem, o co chodziło na początku). Dziękuję również za Twoje dowcipne komentarze, powinny być integralną częścią felietonów Pana Piechocińskiego, rozpraszałyby mroki :).

Inwestowanie w ziemię jest szalenie ciekawym i emocjonującym zajęciem, zwłaszcza, gdy wielomiesięczne zmagania prawne kończą się aktem notarialnym. Adrenalina rośnie jak przy sportach ekstremalnych.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...