Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Któe rejony podwarszawskie będa sie rozwijać? Gdzie jeszcze


Recommended Posts

ramsey 1981 czy mógłbyś napisać coś więcej na temat inwestycji w ziemię rolną. Mówisz 15zł m², w jakim promieniu od Warszawy można kupić działkę w tej cenie. Czy kupujesz na hektary i potem dzielisz, czy gotowe działki siedliskowe? Czy 40 do 50 minut jazdy samochodem od Warszawy to dystans, który przyszli właściciele są w stanie zaakceptować? Jaka grupa społeczna najbardziej zainteresowana jest działkami siedliskowymi? Emeryci, ludzie w wieku średnim, czy może młodzi z dziećmi. Jakie preferują domy?

Jakiej wielkości działki? Odnoszę wrażenie, że masowa migracja warszawiaków dopiero przed nami.

Pozdrawiam.

PS. Gdzie leży ?Łoś?? Jak daleko od Warszawy?

 

Działki rolne za 12-15 zł / m2 mozna kupic w gminie Prażmów, to jest jakies 30-35 km od centrum Warszawy na poludnie.

Ja raczej nastawiam sie na dzialki budowlane na terenach objetych planem. Najlepiej kupic duzy kawalek juz przeznaczony pod zabudowe i podzielic na mniejsze. Z ziemia rolna nie jest tak latwo. Jak pojawia sie jakas pogloska o przeksztalceniu tych gruntow, to cena wzrasta blyskawicznie.

 

Ja bym Ci polecal kupowanie wlasnie w gminie prażmów, w ktorej lezy wspomniany Łoś http://www.milosnicy.pl

Na Mokotow z Łosia dojezdzam 30 minut jak nie ma duzego ruchu i 40 jak sa korki na Pulawskiej. Mysle, ze to na tyle akceptowalny czas dojazdu, zeby kupowanie ziemi budowlanej w tym rejonie mialo sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prognozuje rejony Pomiechowka (pln-zach od W-wy). Sam kupilem w malej wiosce pod Pomiechowkiem, w Kosewku dzialke i mam zamiar sie budowac za jakies 5 lat.

Odleglosc od w-wy wynosi ok 40 km, to sporo ale :

- trasa gdanska mozna dojechac w 25-40 min na Zoliborz ( sprawdzone wielokrotnie w roznych warunkach

- mozliwosc dojazdu do w-wy przez Bialoleke( troche gorzej zakorkowany most Grota), tak wiec alternatywa jest...

- Pomiechowek ma polaczenie kolejowe z W-wa( kolej mazowiecka - linia do Gdanska jest w tej chwili modernizowana - bedzie szybciej- teraz jest 1 h do Dw.Gdanskiego)

- Sporo obszarow Gminy ma plany miejscowe

- Wkrotce na mlocinach bedzie koncowa stacja metra z park&ride - czas dojazdu do tej stacji jest jest jeszcz krotszy

- Planowane jest lotnisko w Modlinie, poprawi to takze inna infrastrukture w regionie

- walory przyrodnicze - rzeka Wkra +lasy

- Pomiechowek ma Gimnazja, osrodki zdrowia, biblioteke, itd..

- Ceny wciaz sa w miare atrakcyjne nawet za dzialki budowlane, ja za swoja (1000 mkw, woda +prad przy dzialce, budowlana, wokol lasy, do rzeki 200m )

dalem 40 tys. w lipcu 06.

Polecam Kosewko, Pomiechowek, Szczypiorno, Golawice. Podsumowujac Walory przyrodnicze + dojazd wbrew pozorom nie taki znowu dluzszy niz z innych miejscowosci polozonych blizej + niezly proinwestycyjny Powiat Nowodworski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita.

Tworzące się lotnisko w Modlinie ma początkowo być lotniskiem tanich linii i obsługiwać ok. 1,5 miliona pasażerów rocznie, lecz docelowo ma to być lotnisko pasażerskie i cargo obsługujące 8 milionów pasażerów rocznie.

Szukając działek z okolicy Zakroczymia, Pomiechówka, Kroczewa warto sprawdzić, jaki jest korytarz nalotów na lotnisko w Modlinie i jakie jest planowane natężenie hałasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzenie strefy nalotow i wzlotow nie zawadzi z pewnoscia tym bardziej, ze lotnisko w Modlinie bedzie czynne 24/24 - Okecie dziala chyba z przerwa medzy 24 a 7 rano czy jakos tak z uwagi na polozenie nieomal sodmiejskie. Modlin takich obostrzen mial nie bedzie.

Ja wybralem wioske polozona nad wkra, ktora akurat w tym rejonie plynie z grubsza rownolegle do pasa startowego,wiec samoloty raczej nie beda przelatywaly bezposrednio nade mna a raczej z boku w odl. ok. 4km.

Co do cen to w Kosewku sa one na pozomie 45 za mkw- do 50, dzialki budowlane oczywiscie. Jesli kto zainteresowany to mam namiary na rolnika, ktory nam sprzedal ziemie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak inwestujecie w ziemie na dluzszy czas , lepiej pomyslec o ziemi rolnej.

Oczywiscie wymaga to dokladniejszych "analiz" , ale ewentualne zyski beda duzo wieksze.

 

O lotnisku w Modlinie mozna sporo dowiedziec sie od ekologow - przyrodnikow. Polecam: http://forum.przyroda.org/topics4/nowe-lotnisko-pod-warszawa-vt278,105.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio mial jeszcze chyba 8 dzialek wolnych - 1000 mkw i dwie po 800mkw.

Polecam przejechanie sie po wioskach i popytanie soltysa lub w sklepie,itd.

jesli chcesz nr. to moge na priv puscic.

 

Co do inwestycji to chyba rzeczywiscie lepiej ziemie rolna, w opisywanym przeze mnie rejonie zwlaszcza dalej od Pomiechowka mozna znalezc ciekawe oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no błagam...tylko mi nie mówcie, że nad moim rajem nad Wkrą (Joniec) :D , bedą mi 24/24 :o latać jakieś samoloty :evil:

Gdzie i jak to sprawdzić????? :roll:

 

P.S. Na ziemi budowlanej też mozna sporo zarobić, ja naprawdę dużo na tym zarobiłam...zamieniłam gm. Czosnów na gm. Joniec...mam nadzieję, że to już będzie docelowa przystań, ale kto wie....ceny ida w górę tak szybko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze sporo informacji nt powstajacego lotniska mozna uzyskac w Powiecie, a jesli nie to PPL (Polskie Porty Lotnicze) beda mialy komplet informacji. Informacja o korytarzach i natezeniu halasu nie jest utajniona wiec nie powinno byc problemow. Byc moze nalezaloby skontaktowac sie z jakims przedstawicielem spolki, ktora bedzie budowac lotnisko ( Powiat Nowodworski, PPL, AMW).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Tylko kupując długookresowo trzeba wziąć pod uwage długookresowe ryzyka. Może wreszcie kiedyś zniosą tę głupotę, że masz ziemię ale nie możesz się na niej budować bo to "rolniczy skarb Polski".

 

Jeśli tak będzie to życzę szczęścia kupującym działki 40 km od Warszawy. Warszawa jednak to nie Londyn. Promień 40 km to powierzchnia 5 tyś km2. 1 km2 to 100 hektarów - jak sądzicie ile działek się na tym zmieści? Oczywiście nie wszystko nadaje się do zamieszkania ale może nagle okazać się, że podaż wzrośnie tak bardzo, że nie będzie juy komu kupowac i ceny spadna. Wystarczy teraz jechać pod Kampinos - między Warszawą a Kampinosem gigantyczne zagony kapusty i ziemniaków. Jak sądzicie ile domów się tam zmieści, kiedy tylko będzie mozna się tam budować?

 

 

Poza tym dojazd "25 min z Kosewka" możliwy jest ale w niedziele o 7 rano. Ja teraz dojeżdżam z Bielan na Mokotów w 30 minut o godz. 7.00 (wyjazd). O 8.00 jadę już 50 minut. No i trzeba sobie policzyć co zrobić jeśli trzeba będzie zawieźć 12 letnie dziecko np. na angielski albo urodziny kolegi...

 

Polecam poważnie przemyśleć za i przeciw... albo zmienić miejsce pracy np. na Olsztyn - tam rzeczywiście 20 minut drogi od Olsztyna sa piękne miejsca do kupienia :)

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kupując długookresowo trzeba wziąć pod uwage długookresowe ryzyka. Może wreszcie kiedyś zniosą tę głupotę, że masz ziemię ale nie możesz się na niej budować bo to "rolniczy skarb Polski".

 

Jeśli tak będzie to życzę szczęścia kupującym działki 40 km od Warszawy. Warszawa jednak to nie Londyn. Promień 40 km to powierzchnia 5 tyś km2. 1 km2 to 100 hektarów - jak sądzicie ile działek się na tym zmieści? Oczywiście nie wszystko nadaje się do zamieszkania ale może nagle okazać się, że podaż wzrośnie tak bardzo, że nie będzie juy komu kupowac i ceny spadna. Wystarczy teraz jechać pod Kampinos - między Warszawą a Kampinosem gigantyczne zagony kapusty i ziemniaków. Jak sądzicie ile domów się tam zmieści, kiedy tylko będzie mozna się tam budować?....

 

Nawet jak bedzie sie mozna budowac wszedzie , choc nie sadze zeby tak bylo , bo to raczej bylaby glupota wlasnie , to bedzie to tylko mozliwosc teoretyczna. Osiedla potrzebuja infrastruktury ... drog , mediow itp. W dzikich polach to sobie mozna najwyzej domek letniskowy postawic ....

Tak wiec , zeby kupic dobrze dziake to trzeba co nieco o planach rozwoju infrastruktury wiedziec. Na tym forum sporo o infrastrukrurze pisze Pan Piechocinski , a tak w ogole to polecam strony www ekologow.

Oni w jednym palcu maja cala wiedze gdzie co moze byc budowane itp :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kupując długookresowo trzeba wziąć pod uwage długookresowe ryzyka. Może wreszcie kiedyś zniosą tę głupotę, że masz ziemię ale nie możesz się na niej budować bo to "rolniczy skarb Polski".

 

Jeśli tak będzie to życzę szczęścia kupującym działki 40 km od Warszawy. Warszawa jednak to nie Londyn. Promień 40 km to powierzchnia 5 tyś km2. 1 km2 to 100 hektarów - jak sądzicie ile działek się na tym zmieści? Oczywiście nie wszystko nadaje się do zamieszkania ale może nagle okazać się, że podaż wzrośnie tak bardzo, że nie będzie juy komu kupowac i ceny spadna. Wystarczy teraz jechać pod Kampinos - między Warszawą a Kampinosem gigantyczne zagony kapusty i ziemniaków. Jak sądzicie ile domów się tam zmieści, kiedy tylko będzie mozna się tam budować?

 

 

Poza tym dojazd "25 min z Kosewka" możliwy jest ale w niedziele o 7 rano. Ja teraz dojeżdżam z Bielan na Mokotów w 30 minut o godz. 7.00 (wyjazd). O 8.00 jadę już 50 minut. No i trzeba sobie policzyć co zrobić jeśli trzeba będzie zawieźć 12 letnie dziecko np. na angielski albo urodziny kolegi...

 

Polecam poważnie przemyśleć za i przeciw... albo zmienić miejsce pracy np. na Olsztyn - tam rzeczywiście 20 minut drogi od Olsztyna sa piękne miejsca do kupienia :)

 

Kuba

 

Uprosciles sprawe.

Zabudowa obszarow podmiejskich nie postepuje jak fala uderzeniowa po okregu wokol miasta, zabudowa koncentruje sie raczej wokol tras dojazdowych, czy np. miasteczek z mozliwoscia dojazdu koleja mazowiecka..

"wygony kapusty" wokol Puszczy Kampinowskiej maja z tym jednak problem?

Nie pisze tu juz o uzbrojeniu terenu czy chocby istnieniu waznego i korzystnego dla budownictwa jednorodzinnego planu miejscowego. Nie uwzgledniles jeszcze jednej rzeczy, ceny ziemi w Polsce sa duuuzo nizsze nie UE (sa pewne obszary, gdzie te ceny sa porownywalne), mam na mysli srednia oczywiscie. Ceny beda rosly, moze wolniej, byc moze bedzie mala korekta, ale jesli nie kupilo sie dzialki w jakims na prawde glupim miejscu to moim zdaniem ryzyko utraty wartosci nie jest w tej chwili jakies ogromne.

Nie porownuj dojazdu z Bielan na Mokotow do dojezdzania trasa wylotowa na Gdansk, dojazd w ciagu jak napisalem 25-40 min na Bielany/Zoliborz przy srednim natezeniu ruchu jest mozliwe, ktos tu nawet na forum pisal o dojezdzaniu z Golawic (kolo Kosewka) na Wole w ciagu 50 min. Nawet jesli w czasie szczytu bedziesz jecjal 1h10min to tak jest to prawie tyle samo co dojazd z np. Bialoleki w tej chwili.

 

Licea, kursy angielskiego, itp sa nie tylko w w-wie, kazde gminne miasteczko ma juz taka infrastrukture....

Zgadzam sie, ze zakup dzialki to wymagajaca przemyslen i analiz sytuacja. Trzeba szukac odpowiedniego miejsca, ale wierz mi jest sporo miejsc oddalonych od w-wy o 40 km, ktore maja wiekszy potencjal i walory niz np. tereny polozone w granicach w-wy, o cenach nie pisze bo to przeciez 4-5 krotne roznice, a ludzie, ktorzy rozwazaja zakup ziemi 40 km od w-wy zwykle nie maja np. 300 tys na dzialke 800mkw na Bialolece Przemyslowej, stad kupuja za 35 tys 1000mkw nad rzeka i w poblizu lasu, z dojazdem nieco dluzszym ale nie uciazliwym, z planem miejscowym i uzbrojeniem, tak jak zrobilem ja :wink: kupujac dzialke w Kosewku, polecam szczerze ! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years później...
Ostatnio bardzo dobrym rozwojem infrastruktury mogą się pochwalić Bielany czy Białołęka. Te regiony Warszawy już od kilku lat cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów. Duży udział w tym miała m.in. Spółdzielnia Mieszkaniowa Maki, która właśnie te obszary Warszawy upatrzyła pod inwestycje deweloperskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...