Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wawa Białołęcka/Zdziarska


Gość moniaa

Recommended Posts

już wiem więcej :lol:

chodzi o drogę którą sąsiadka L. wytycza ze swojej działki na odcinku od białołęckiej wzdłuż piewszej działki(pola) od białołeckiej do naszych działek (wszystkie 48/?) - musieli ją poszerzyć a ponieważ jest to przedłużenie naszej poszerzonej drogi i się z naszą styka a my mamy w tym poszerzeniu udziału (działka 48/10) udziały to musimy wyrazić zgodę.

Zainteresowani z naszej polanki powinni być obecni.

Pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Damian, Kasia, i Wasi bliscy sąsiedzi,

otrzymalem dzis kolejne pismo (jest juz na stronie) na ktore powinnismy zareagowac, tym razem od Gazowni.

 

Na dzis nalezaloby:

 

- GAZ - zebrac wszystkich w Waszej okolicy (dalsza Bialolecka) i wypisac wnioski o warunki; moznaby pismo wzmocnic wysylajac w zalaczniku czesc naszej korespondencji

 

- PRĄD - wysłać informacje dot. problemów z jakimi się borykacie do dzielnicy (odp. na pismo 14.)

 

Wydaje mi sie ze problem z gazem i prądem nie istnieje na odcinku od Oleńki do Zdziarskiej i blisko Zdziarskiej (Proszę o informację jeśli jest inaczej).

 

Damian, Kasia - czy możecie zsynchronizować się w tych kwestiach z Waszymi bliskimi obecnymi i przyszłymi sąsiadami? W razie czego służę pomocą jeśli chodzi o korespondencję.

 

Pozdrawiam,

BS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

jeśli chcielibyście zobaczyć jak wygląda podział ewidencyjny terenów (nie tylko naszych) to znajdziecie go na stronie:

 

http://www.mapa.um.warszawa.pl/init.html

 

Ustawiając odpowiednie zbliżenie mapy i z lewej na panelu widoczność działek widzimy jak jest podzielona nasza okolica.

 

Znalazłem również jeszcze jedną ciekawą mapę, tym razem związaną z euro 2012:

 

http://siskom.waw.pl/euro2012/warszawa.jpg

 

Jako że mieszkam bezpośrednio przy Białołęckiej trochę mnie ta mapa zaniepokoiła - jeśli dobrze się wpatrzeć, to ulica Białołęcka będzie wg tej mapy skręcała na wschód i stanie się dodatkowym szlakiem komunikacyjnym do dojazdu do Trasy Mostu Północnego. I tak by nim była, natomiast niepokoi mnie, że może to być skrót dla wjeżdżających do Warszawy z kierunku Mazur oraz równocześnie tam będzie najbliższa droga z nowego osiedla budowanego przez JW w okolicach Zdziarska/Ostródzka, JW zbuduje tam mostek nad kanałkiem Markowskim... :(

 

Czy to możliwe aby nasza piaskowa Białołęcka zyskała taką rangę komunikacyjną? Jeśli tak to trochę się tego obawiam...

 

Pozdrawiam,

BS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian, Kasia, i Wasi bliscy sąsiedzi,

otrzymalem dzis kolejne pismo (jest juz na stronie) na ktore powinnismy zareagowac, tym razem od Gazowni.

 

Na dzis nalezaloby:

 

- GAZ - zebrac wszystkich w Waszej okolicy (dalsza Bialolecka) i wypisac wnioski o warunki; moznaby pismo wzmocnic wysylajac w zalaczniku czesc naszej korespondencji

 

- PRĄD - wysłać informacje dot. problemów z jakimi się borykacie do dzielnicy (odp. na pismo 14.)

 

Wydaje mi sie ze problem z gazem i prądem nie istnieje na odcinku od Oleńki do Zdziarskiej i blisko Zdziarskiej (Proszę o informację jeśli jest inaczej).

 

Damian, Kasia - czy możecie zsynchronizować się w tych kwestiach z Waszymi bliskimi obecnymi i przyszłymi sąsiadami? W razie czego służę pomocą jeśli chodzi o korespondencję.

 

Pozdrawiam,

BS

 

W kwesti prądu mam już przygotowane pismo i jako najstarszy i najbardziej doświadczony w walce o prąd poprowadzę strawę dalej.

w kwesti Gazu - obmówię to z naszymi sąsiadami i też będziemy działać.

dzięki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 2 months później...

w ostatnim czasie dostałem i nformacje z gazowni że mamy plany na wykonanie instalacji gazociągowej w naszym rejonie - dostałem warunki i podpisałem wniosek o zawarcie umowy - podpisanie umowy może nastąpić w przyszłym tygodniu

od tego czasu gazownia ma 12 miesięcy na wybudowanie nowej magistrali i podłączenie nas do gazu.

Kto chętny i żyw proszę o zainteresowanie się sprawą to może nabierze rozpędu jeśli będzie nas więcej.

z tego co wiem to moi najbliżsi sąsiedzi - panowie Piort i Paweł też chyba popełnili podobne zobowiązania z Gazownią co ja.

zapraszą pozostałych do działania

w razie pytań proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zbieramy podpisy pod pismem do Urzedu Gminy w sprawie uwzglednienia przebieg wodociagu w ulicy Zdziarskiej na odcinku od Bialoleckiej do Planety. Jezeli jest ktos zainteresowany tematem prosze o kontakt.

 

Pozdrawiam

DamianM

Damian i co słychać w temacie wodociągu - jak przedstawia się stanowisko urzędników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawe koordynuje generalnie sasiadka, z tego co wiem, zostaly zebrane podpisy kilku rodzin (5, 6 (?)) i wraz z mapka umiejscowienia zainteresowanych oraz wynikami jakosci wody zostaly przeslane na rece Burmistrza. Czekamy na odpowiedz.

Wykorzystujac moment chcialby sie zapytac o gazociag. Ja dostalem ok miesiac temu warunki przylacza, ale z podpisaniem umowy sie na razie nie spieszylem, gdyz plany rozpoczecia budowy siegaja min 1 roku tak wiec sam nie wiem, czy powinienem wykorzystac moment o ktorym piszesz (budowa magistrali) czy spokojnie jeszcze poczekac do momentu rozpoczecia budowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sparwa u mnie podobnie - też z miesiąc leżała jak niewięcej

ale dopytałem się i jest tak że plany beda ale jeśli nie będzie chcętnych odbiorcó to można plany zmienić i inwestycje odsunąć w czasie bo nie ma dla kogo budować...

my niezależnie od wielkości inwestycji pokrywamy tylko koszty przyłacza tj ok 1200 PLN (900 netto)

jeśli zainteresowanych będzie więcej i będą się interesować to ten czas do 13 miesięcy może się skrócić i moga podjąc działąnia wcześniej a jeśli odzew bedzie mizerny to będzie powó żeby w razie potrzeby przesunąc ten projekt a wykonać wcześniej inny gdzie zainteresowanie odbiorcó jest większe...

co do wody ja próbowałem działąć w zeszłym roku i na początku tego i wkońcu zdecydowałem się na prywatna stację uzdatniania - zainwestowałęm i narazie jestem zadowowlony - o tym już pisałem na forum Tarchomin-białołęka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie ciezko mowic o budowie, jestem na etapie gromadzenia papierow i dopieszczania projektu i jezeli wszystko bedzie po mysli to domek stanie na Zdziarskiej 22, po przeciwnej stronie drogi jest gospodarstwo ze szklarniami, prawie po sasiedzku widac duzy teren niedawno przekopany przez archeologow i pewnie wiosna zaczna stawiac blizniaki. Generalnie na razie laka i kilka drzew.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia czy wiadomo co z naszą drogą Białołęcką

miała byc robiona w lato (zeszłe) i nic... podobno wasz sąsiad dobroczyńca wyszedł na drogę z widłami jak maszyny przyjechały...

my kontaktowaliśmy się z ZDM ale nic konkretnego nieuzyskaliśmy - kolejny raz nas zbyli jakby tylko nam jednym to przeszkadzało - czy Bogdan coś działa w tym temacie bo droga w coraz bardziej opłakanym stanie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja coś czuję, że z tymi naszymi drogami to będziemy musieli się zaprzyjaźnić :evil: dopóki gmina nie zapłaci właścicielom (tym od wideł) to oni nie pozwolą nic robić.

 

no wiesz gmina twierdzi że podlega wywłaszczeniu a on chyba niedziała przeciwko więc podchodzi pod specustawę i wywłaszczenie chyba z marszu

mieli mu dostarczyć stosowne uprawomocnione pismo i do ZDM też mieli to dostarczyć ale nie wiem co z tym Monia robiła czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem 2 tygodnie temu do ZDM e-maila z pytaniami: 1. co z wpisaniem do WPI? 2. Co z utwardzeniem i destruktem?

 

Maila skierowalem do tego dyrektora, ktory podpisal pismo do nas. Czekam na odpowiedz, dzwonilem - powiedzieli ze odpowiedza.

 

Pzdr,

Bs

Kaisa też wysyłałą do ZDM pisma - w ostatnim czasie się pozmieniali dyrektorzy i chyba tamten jużniepracuje...

a co z waszym Gazem - też mieliście jakoś na jesieni robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...