Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Opolszczyzna czyli między Wrocławiem a Gliwicami


Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 52
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...

Duduś - forum wciąga. Jak masz dostęp do sieci to wyduś z tego miejsca wszystkie soki. Wiedzy o budowaniu jest tu wystarczająco, aby uniknąć wielu błędów. KOrzystaj. Można sporo zaoszczędzić. Szczególnie istotne jest to na twoim etapie. Milion decyzji - milion dylematów.

Ja budowę zaczołem w II połowie 2001r. Po kupieniu działki latem jesienią - późną jesienią - zdążyłem zroić fundamenty. W 2002r. postawiłam tzw stan zerowy zamknięty. W 2003r wykończenie i na przełomie 2003/2004 zacaołem zamieszkiwać. W styczniu br. przeprowadziliśmy się.

Siedzę jeszcze na forum bo mnóstwo roboty do finału pozostasło, a tak wogóle to jest tu wielu ciekawych ludzi i ciekawych wątków. Poszperaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie śpijcie już tuż tuż -wiosna- właśnie dzisiaj musiałam na siłę umeblować (na projekcie ) przyszłą kuchnie ,-bo mój mąż ostro bierze się za planowanie elektryki - w jaki sposób elektryk liczy sobie robocizne od metrów kabla , ilosci gniazd -czy jak? możecie polecić taniego elektr. z okolic Opola?- byle szybko -zanim mój stary sam weżmie się za tą robotę-i pusci chałupę z dymem-błagam czekam :cry: :cry: :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kuchni musi być duuużo gniazdek. To podstawa.

Jak kuchenka? Jak elektryczna to trzeba doprowadzić 3fazy.

zmywarka przy zlewie - tak jest praktycznie

Jak jesteście praworęczni to ociekacz przy zlewie po lewej stronie. Polecam zlew dwukomorowy z ociekaczem. Duży może więcej :lol:

Trzeba przewidzieć doprowadzenie prądu do pochłaniacza.

 

Elektrykę robiłem sam. NIe wiem ile biorą fachowcy. Ale nie są to powalające sumy. Warto przed robotą wybrać się do jakiejś dobrej hurtowni żeby poodlądać osprze gniazdka i wyłączniki. Potem kupować jeden system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...