Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dyskryminacja


Gość pitbull

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 71
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Obecnie rząd pracuje nad ustawą o równości w zatrudnianiu kobiet w urzędach. Z dobrze poinformowanych źródeł słyszałem, że następnym krokiem będzie nowelizacja prawa budowlanego. Dostrzeżono, że 47% pozwoleń na budowę jest wystawianych na mężczyzn, 51% na małżeństwa lub inne wspólnoty, a tylko 2% na kobiety. Wobec takiej nierówności pewne organizacje zażądały, aby co drugie pozwolenie musiało być wystawione na kobietę. Jeszcze większe dysproporcje zauważono wśród kierowników budowy i fachowców - odpowiednio 99 i 99,5% to mężczyźni. Wobec czego wprowadzony zostanie zapis, że na każdej budowie musi być kierownik i kierowniczka. Poza tym nadzór budowlany będzie kontrolował, czy min. 50% fachowców aktualnie przebywających na budowie to kobiety (dopuści się, że przy obecności 1 osoby na obiekcie mógł to być 100% mężczyzna lub 100% kobieta).

To jednak nie jest koniec proponowany zmian. Są też wnioski kolejnych "poszkodowanych". Nie spotkano np. kierownika budowy (fachowców tak) o innym niż biały kolorze skóry, więc konieczny będzie zapis o odpowiednich proporcjach w zależności od tegoż. Wszak Konstytucja zabrania dyskryminacji rasowej. Zabrania też religijnej, więc i to będzie sprawdzane.

 

Powyższy tekścik nie służy obrażaniu kogokolwiek z wyjątkiem osób składających propozycje durnych przepisów. Temat projektu ustawy nie jest wprost budowlany, ale ta dyskryminacja go wiąże, więc pozwoliłem tu sobie pożartować. Przykład też pokazuje jak bardzo ustawodawca zamierza się wtrącać w różne sprawy naszego życia i je komplikować. To my sami (i pieniądz) powinniśmy decydować co i jak chcemy. Moim zdaniem sztuczne pomaganie komuś robi z danej osoby, za przeproszeniem, sierotę i obraża go. Co do kobiet na budowie, to też się znają i też są niezłymi fachowcami, choć znacznie mniej je to pociąga. Ich obecność może rozpraszać fachowców, ale jak myślicie kiedy fachowiec "wypruje z siebie flaki" by dobrze wykonać robotę? Jak pomruga do niego kobieta czy mężczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie moje wypowiedzi na tematy różnic płci proszę traktować tylko w kategoriach żartu. Nikogo nie chciałem urazić(Agnicho). Są dziedziny w których kobiety kub mężczyźni sprawdzają się lepiej lub gorzej. Forum to nasz Hyde Park. Po prostu nie umieściłem w tekście "buziek".

Natomiast tych którzy nie wierzą w dyskryminacje płci zapraszam do odwiedzenia stron Stowarzyszenia Obrony Praw Ojca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai - myslalem ze piszac ta wypowiedz to zart ale o zgrozo znalazlem zrodlo i wszystkie wlosy mi deba stanely. Jestem za kobietami i zwiekszeniam ich praw zawodowo - obywatelskich ale nie takimi durnymi przepisami. Zaczyna mi to przypominac komunistyczne dokwaterowywanie ludnosci do domow burzuazyjnych z powodu zbyt duzego metrazu i nierownosci spolecznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to było do przewidzenia - ludzie dlaczego się dziwicie? Przezież SLD - to w 90% stara ekipa sprzed przełomu - ich mózgo sa tak wyprane, że mimo tego co mówią - to działać nie potrafią inaczej niż w komunie. I popatrzcie na inne akty prawne przez nich podejmowane!!!! Jest dokładnie tak jak było kiedyś!!!!

Qurcze - najgorzej, że to przeczuwałam, aż drżę, żeby nie wygrali w samorządach

P.S. nie mam skonkretyzowanych poglądów politycznych, nie jestem prawicowcem, lewicowcem, ani centrum (choć to jest mi najbardziej bliskie) a głosuję na ludzi, po których spodziewam się właściwych decyzji - nawet jeśli są niepopularni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitbull - zapomniałeś dodać, że o prawie budowlanym żartowałem. Ktoś mógłby pomyśleć, że faktycznie tak będzie :wink: ). Na szczęcie sąd już dał ludziom powód do opamiętania się. Otóż gość, co to podarował plemniki swojej koleżance lesbijce, musi teraz płacić alimenty, bo babki się rozeszły i matka dziecka wniosła o alimenty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnicha - najgorsze jest to że umieją ludziom wciskać kit, a ludzie są ślepi. Zmienili przepisy podatkowe tak, by zmotywować nas do oddania domów do 2004 roku (kiedy kończy się ich kadencja), więc liczba oddanych domów wzrośnie "dzięki ich rządom" :evil: Najprawdopodobniej wejdziemy do UE, a wcześniej ruszy światowa gospodarka, więc to też "będzie dzięki nim" :evil: Jakby coś nie wyszło to wszystkiemu i tak będzie winny Balcerowicz (95% ludzi nie wie, że on głosuje za obiżkami). Szkoda że RPP nie zrezygnowała - nie mieli by powodu do wyłgania się. Ale co tam nie martwy się - i tak lepiej nie będzie, więc po co się wkurzać. "Głowa do góry" jak mawiał kat do wieszanego. :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ostrozny z UE, bo jakos tak czuje ze nas wykoleguja, juz teraz to robia a historia lubi zataczac luk.

A juz dyrektywy brukselskich patyjarchow sa niekiedy idiotyczne, typu normatywna srednica i dlugosc marchewki dopuszczona do obrotu. A niektorzy twierdza ze "dzikie bialko" jest najlepsze bo nie pryskane. :smile:

Agnicha a prawica jak byla u wladzy to jaki byl bajzel i przekrety. Wszyscy kreca ale za rzadow prawicy wyszlo tyle afer co niemiara.

Ja bym Was dal u steru, ale tylko na rok bezwzglednego posluchu a potem nastepnych. Rok czasu nie pozwla sie jeszcze "zmanierowac".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...