Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A FUJ ! (Forum Użytkowników Jawnych)


Gość Ogier

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 91
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Panie Romanie!

 

Trochę tak już jest w internecie, że nick trochę odsłania a trochę zasłania osobowość właściciela. Ale imię i nazwisko nie zawsze więcej mówi niż nick... i nie jest lepsze niż on - może z wyjątkiem niektórych nicków, maskujących płeć (np. kroyena, choć ogólnie wszędzie go pełno, i niby jest znany, raz po raz jest brany przez kogoś "nowego" za... blondynkę!, podobnie jak thalex ze względu na obrazek w logo). Tym niemniej ci, którzy dłuższy czas siedzą na Forum, znają swoje prawdziwe imiona a często nazwiska i adresy, które przy różnych okazjach się pojawiają, nie znają ich natomiast wszyscy jednorazowi goście i o to chyba chodzi.

 

Co dają dobrego nicki a co złego? Z reguły wszyscy się "Tykają" (ja staram się tego unikać, ale raz po raz ktoś z rozmówców się oburza: tylko nie "pan" !), ale za to profesor może porozmawiać w miarę szczerze z licealistą i jednemu korona z głowy nie spadnie a drugi nie spuchnie od pychy, a może korona spadłaby a drugi by spuchł, gdyby występowali jawnie. To chyba jest plus (byle rozmowy były na poziomie i bez chamstwa !!!).

 

Co do mnie, nie kryję swojego imienia i najczęściej się podpisuję tak jak poniżej, moje nazwisko można też wypatrzyć, np. przy komentarzach do dziennika wspomnianego wyżej kroyeny, a w "Gębach" jest i moja twarz, razem z numerem PESEL zresztą. Jak widać, wcale się nie silę na anonimowość, ale nicki, zwłaszcza krótkie, są wygodniejsze. Inaczej dlaczego by moje imię i nazwisko skracano jak się da?

 

W podstawówce skrócono Pietrachowicz o jedną sylabę (Pietruszka), w liceum o dwie (Pietrach), na Politechnice o trzy (Trach), a dzisiaj właśnie ktoś (konkretnie fripp) cytując mnie skrócił Andrzej Trach do inicjałów (AT), czyli dla niektórych Trach to jest jeszcze za długi nick!

 

Nie mówiąc już o tym, że jeszcze ŻADEN nauczyciel czy urzędnik wpisujący mnie na listę obecności czy do formularza nie wpisał mojego nazwiska bezbłędnie, a to naprawdę denerwuje!

 

Pozdrawiam -

 

Andrzej (Trach)

 

(czyli Andrzej Pietrachowicz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Śledzących Ten Wątek !!!

 

Doczekaliśmy się wreszcie inteligentnej, rzeczowej, a nade wszystko - logicznej argumentacji :D

W pełni przekonuje mnie kolega Andrzej :D :D :D :D

 

Wobec powyższego myślę poważnie o zmianie nick'a, ale czy to technicznie możliwe :( ?

Czy ktoś to przeszedł, jak to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ale nie zmieniaj już nic, ludzie przyzwyczajają się i teraz czytając twoje wypowiedzi będą się zastanawiać kto je pisze a tak wiadomo:

Roman Herczyński i wszystko jasne

 

tak od siebie to geguś pochodzi ze zdrobnienia mojego imienia Grzegorz przez moją MAMĘ

sam mam teraz syna, a MAMA do mnie czasami : jak żyjesz geguś?

 

czyż takiego nicka mam się wstydzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

A mój nick wiziął się od imienia i nazwiska. Po prostu w jednej z firm w których pracowałem logowałem się do sieci jako KZE. Potem jeden z kolegów w mailu do mnie zaczął zwracać się per 'KZE' i tak przybrałem ten nick. Staram się go używać wszędzie w sieci... 8)

Z mojego adresu e-mail można odczytać jak się nazywam. Ale czy to ma jakieś znaczenie? Jak czytam posty to na prawdę najpierw patrzę na treść, a dopiero potem kto to napisłał.. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Choć jestem od niedawna na forum, intryguje mnie jednak pytanie, dlaczego tak wielu forum-owiczów ukrywa się pod nick'ami i pseudonimami? 8)

Czy łatwiej wtedy się wypowidać?

Może to nieśmiałość, a może coś do ukrycia? :wink:

 

Hej, jawni z imienia i nazwiska, co myślicie o naszych zakamuflowanych braciach na forum? :D

 

Pozdrawim

 

 

Wypraszam sobie ! :D

 

Podpisuję się nazwiskiem

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie jawności to dzisiaj mnie ubawił pewien priv jaki dostałem od nowego forumowicza Podał mi moje imie i nazwisko co nie było rzeczą arcytrudną wystarczyło kliknać na link i tam jest podany nr tel i na koniec jednak ten napis dużymi literami Mam Cię?:)

Poczułem się jakby mnie na gorącym uczynku złapali a jak tylko sobie pisze na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...