Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Melduje się Mikołów...


Recommended Posts

... może trochę za wcześnie, ale już się nie mogę doczekać!!! Podobno ten etap euforii jest normalny, zwątpienie przyjdzie za czas jakiś. Póki co stan posiadania jest następujący: kupiona działka w Mikołowie, wybrany projekt (M08 z kolekcji Muratora), czekamy na projekt z wodociągów i doprowadzenie prądu, a dziś dostaliśmy decyzję o warunkach zabudowy. Szczerze mówiąc, zakładałam optymistycznie, że etap gromadzenia papierków zakończę znacznie wcześniej, ale nasze realia wylały mi na starcie kubeł zimnej wody na ochłodę :evil: Wygląda na to, że będziemy szczęśliwi, jeśli w tym roku uda nam się wylać fundamenty. Cóż, nie poddajemy się. Ostatecznie to dopiero początek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam! Zapraszam więc w odwiedziny do urokliwej dzielnicy Paniowy. Formalnie to Mikołów, dla nas jednak nasza wymarzona wioska, ale z wszystkimi niezbędnymi udogodnieniami. Malowniczo położona, a i na pierwszy rzut oka pewnie jakąś działkę uda się tam jeszcze wykroić. Udanych poszukiwań!!!

P.S. Dla pociechy dodam, że my szukaliśmy naszego wymarzonego miejsca półtora roku :lol: , ale dzięki temu zwiedziliśmy spory kawałek Śląska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Karpatka - nie wiem w którym miejscu się budujesz, ale jak blisko gospodarstwa rolnego - to już Ci współczuję. Ja z tego właśnie powodu nie wybrałam tej dzielnicy (zresztą niezwykle urokliwej), jak otworzą chlewy to zapach zabija w całych Paniowach :evil: :evil: :evil: . I w końcu kupiłam przy Botanicznej (jakieś 3 kilosy dalej) :D :D :D .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadkę! Do gospodarstwa mamy kawałek - działka jest na polnej drodze zdecydowanie bliżej centrum. Na tej samej uliczce mieszkają już od pewnego czasu znajomi, którzy zapewniają, że z zapachami nie ma problemów. Mam nadzieję, że po zakończeniu budowy nie przestanę ich lubić :lol: :lol: :lol: . Szczerze mówiąc, większym stresem była dla mnie informacja o wysypisku śmieci na pograniczu Paniów i Mokrego. Na szczęście i z tym nie ma problemów, a komunalne śmieci od dawna porasta dorodna trawa. I niech tak zostanie.

Pozdrawiam serdecznie.

P.S. A kiedy startujecie??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
Witam! Zapraszam więc w odwiedziny do urokliwej dzielnicy Paniowy. Formalnie to Mikołów, dla nas jednak nasza wymarzona wioska, ale z wszystkimi niezbędnymi udogodnieniami. Malowniczo położona, a i na pierwszy rzut oka pewnie jakąś działkę uda się tam jeszcze wykroić. Udanych poszukiwań!!!

P.S. Dla pociechy dodam, że my szukaliśmy naszego wymarzonego miejsca półtora roku :lol: , ale dzięki temu zwiedziliśmy spory kawałek Śląska...

 

Ja szukałam działeczki od prawie 2 lat. W Mikołowie. Póki co, nie udało się... Teraz kupujemy gotowego szeregowca w dzielnicy Regielowiec. Myślę, że to będzie pośrednie rozwiązanie i kiedyś jednak wybudujemy wolnostojący... Fajnie macie i trzymam kciuki oby jak najszybciej udało Wam się zacząć budowę. Ja póki co, zastanawiam się czy nie skorzystać z usług projektanta wnętrz. Tylko gdzie znaleźć dobrego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpatka - nie wiem w którym miejscu się budujesz, ale jak blisko gospodarstwa rolnego - to już Ci współczuję. Ja z tego właśnie powodu nie wybrałam tej dzielnicy (zresztą niezwykle urokliwej), jak otworzą chlewy to zapach zabija w całych Paniowach :evil: :evil: :evil: . I w końcu kupiłam przy Botanicznej (jakieś 3 kilosy dalej) :D :D :D .

 

Oj bardzo mi się Mokre podoba. Póki co zamieszkamy w szeregowcu. Nie znasz może jakiegoś projektanta wnętrz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
Berolina, niestety, z projektantami wnętrz u mnie krucho:( Może też dlatego, że uparłam się, że wszystko zrobię po swojemu??? Idzie mi wspaniale: już teraz utknęłam na próbie pogodzenia wymarzonych okien z kolorem dachu i elewacji :oops: Rewelka, znaczy się. Niby do wiosny trochę czasu, ale nad tym problemem głowię się już od kilku miesięcy, ot - inwencja twórcza :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...