Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa gminy Wiązowna -ku Gliniance :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 180
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

NO hey - wlasnie rozglądam sie za jakimś ładnym kątem w tych oklicach - martwi mnie trochę plan budowy autostrady A2 a w tym rejonie więc nei chciałbym wylądować w bliskim jej położeniu....

 

Czy mozesz podac mi gdzie ty sie budujesz lub gdzie ewentualnie polecasz? Najlepiej gdzies blisko lasu. Jakei tam teraz sa ceny za m2 (chce wiedziec by nei przeplacac) - jest jakis plan zagospodarowania czy decyzje o budowie wydaje sie indywidulanie? - jezeli tak to czy trudnio o taką decyzję? (na roli się nie znam więc nie chciałbym wylądować z uprawą np. marchwi :) )

 

Wszelkie tego typu informacje mile widziane (rowniez mapy itd dostepne w internecie - linki)

 

Dzięki z gory za pomoc - pewnie przyda sie takie info wszystkim chętnym :)

 

Andrzej

 

EDIT: No to jeszcze raz ja - czy wiadomo coś już o przebiegu autostrad i dróg ekspresowych? Nie chce wylądować w sąsiedztwie takowych za pare lat......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli szukasz ładnych zakątków to zdecydowanie dobrze trafiłeś. Co do A2 to jest groźna jesli szukasz działki w bliższych rejonach gminy tzn majdan, michałówek... tam faktycznie kiedyś może być głośno ale sama Wiązowna i dalej jest całkowicie bezpiecznie. Powiem więcej, autostrada dla mieszkańców Wiązowny i dalszych rejonów jest bardzo korzystna i oczekiwana (dziwne, że tu wszyscy kibicują tej budowie :p ) w koncu mocno przesunie to rozwoj Wawy w tą stronę i skróci czas dojazdu.

Ja polecam przejechać się kilka km za Wiązowną w stronę Glinianki, i tam Pęclin albo Malcanów. W Malcanowie właśnie finalizuje transakcję. Działka przy dużym sosnowym lesie, niedaleko świder, dwie stadniny koni, autobus podmiejski (świerza linia i na razie co 3h jeździ, ale początek niezły). Ceny galopują, to głównie dlatego, że w tej odległości do Wawy ta gmina była do tej pory jakby zapomniana, a teraz zaczyna się wyrównywać. W Malcanowie ziemia jest od 30zl do 50zl choć niektórzy tubylcy chcą już więcej.

 

Co tam jeszcze, co do mapki to polecam maps.google.pl jest pięknie oznaczona wiązowna i malcanów, razem z nazwami ulic :).

Ja jestem zachwycony i moim największym problemem jest teraz jak wyciąc te kilkaset brzózek co mi plac porasta - oczywiście tylko te co w miejscu domu stoją :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam te rejony. Sam kupiłem działkę w Malcanowie, tuż przy lesie (2500m2). Piękna i cicha okolica, a jednocześnie dobry dojazd samochodem - obecnie realizują wielopoziomowe skrzyżowanie Płowiecka/Ostrobramska/Marsa/Grochowska/Trasa Siekierkowska i są korki, ale jak skończą robotę... będzie świetny dojazd.

 

W samej giminie Wiązowna ziemia jest jeszcze stosunkowo tania (w Malcanowie, Pęclinie jeszcze się kupi po 40-50 PLN), ale ceny bardzo szybko rosną (ja kupowałem po 22 czy 26 PLN z metra)!

 

Jeżeli chodzi o warunki zabudowy i pozwolenia na budowę - nie jest źle. Dla gminy jest dość szybko przygotowywany plan zagospodarowania, a tam gdzie go nie ma - również szybko wydają warunki zabudoiwy.

 

To tyle. Jak ktoś ma jakieś pytania o okolicy - zapraszam, chętnie odpowiem. A bardziej zainteresowanych zapraszam na inne forum: wiazowna.net

 

Pozdrawiam

Qba (v460)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey - dzięki stokrotne za info. W sobotę pojadę tam i się rozejrzę - wygląda na fajną okolicę. Wstępnie zobaczę Pęclin. Jak macie jakies mapki oklic albo cos co pomogloby mi się zdecydowac na konkretne miejsce - piszcie.

 

pokazcie na mapie gdzie się budujecie - moze bede mial sąsiedztwo "od ręki" :)

 

Sprawy takie jak stadniny konne itp sa jak najbardziej mile widziane - jezeli macie namiaray na tego typu osrodki piszcie - sprawdze sobie w internecie

 

Pozdrowienia dla wszystkich

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłych sąsiadów,

 

Dzisiaj właśnie złożyłem wniosek o pozwolenie na budowe. Rozpoczęcie prac planuję od czerwca przyszłego roku.

Będę się budował na granicy Kopek i Malcanowa na przeciwko stadniny Palermo.

 

Co do załatwiania "papierków", to w urzędzie gminy Wiązowna wzorcowo (warunki zabudowy ok 1 miesiąca), w Otwocku troszkę gorzej.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A&M witam serdecznie :). Fajnie, że się odzywasz, szczególnie, że dokładnie znam twoją działkę :) to była pierwsza, którą oglądałem, bodajże w lipcu biuro nieruchomości mnie tam zawiozło :) Oczywiście jesli mówimy o działce dokłądnie na przeciwko stadniny.

Powiedz jak tam w okolicy, zostały jeszcze działki? już wtedy większość była sprzedana, albo właściciele żonglowali cenami i przeciągali transakcje.

 

Ogólnie miejsce masz śliczne, szczególnie w lato tam urokliwie i do świdra nie daleko i konie i las :).

 

Cieszę się, że nie miałeś problemu z UG, zobaczymy jak mi wydadzą WZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mówimy o tej samej działce, ponieważ moja nie była wystawiona przez agencję. Ale chyba wiem o której mówisz - obok stadniny, 5 działek wspólnie ogrodzonych. Ja też chciałem najpierw kupić tam, ale nie szło się dogadać ze sprzedającym. Cena co chwilę się zmieniała. W końcu bez problemów kupiłem działkę od syna tego Pana. Łatwo ją poznać, ponieważ jest to na chwilę obecną jedyna ogrodzona działka w tym miejscu m - od przodu tylko prowizorka, na czas budowy. Obok stoi dom jednorodzinny jeszcze bez elewacji.

 

Jeszcze kilka działek jest w okolicy do kupienia. Za moją działką są dwie, ale jeszcze nie na sprzedaż. Może w przyszłości - mam nadzieję, że do tej pory uda mi się na nie nazbierać kaski.

 

pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ninor wymiekasz? szukasz od miesiaca poczekaj jak poszukasz pół roku, niejedną depresję przeszedłem :) Może źle robimy tak reklamując te okolice.

A co z działką w Pęclinie? jednak ci nie pasuje?

Mam w domu namiar na jednego właściciela z Pęclina, w sierpniu go odwiedzałem sprzedawał wtedy ziemię, mogę ci poda telefon, ceny pewnie poszły w góre (wtedy 40zl a teraz do 70 tam dochodzą) ale miał facet hektar to może coś zostało.

 

Swoją drogą na te okolice od groma wniosków o wz jest złozone mam się nastawi na 3-4 miesiące czekania. A ja chciałem sfinalizowa transakcję jak warunki dostanę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z szanownych grupowiczów współparacował lub korzystał z usług projektanta architektury i kierownika budowy Pana Romana Lisa z Marek k/Warszawy? Jeżeli tak to proszę o wszelkie informacje i opinie na temat takiej współpracy, ponieważ rozważam możliwość skorzystania z jego usług. Za wszelkie informacje z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

teraz dopiero natknąłem się na ten wątek.

Buduję dom w Czarnówce (to jest wieś granicząca z Glinianką)

Mam już stan surowy otwarty i pewne doświadczenia - chętnie służę pomocą.

Nie mam wciąż prądu na działce ale mam nadzieję że niedługo mnie przyłączą (po półtorarocznym oczekiwaniu).

ciągle zmagam się z utwardzeniem drogi - a jako że moja budowa jest niejako pionierska w tym rejonie sam muszę póki co utwardzać drogę. Gdybym nie utwardzał to nic by do mnie nie dojechało.

Wodę pitną znalazłem na głębokości 60metrów i sama wypływa mi z rury.(polecam studniarza)

Jesłi chodzi o sprzedaż działek to ja kupiłem swoją za pośrednictwem biura nieruchomości z wiązownej (jak dogrzebię się do namiarów na nie to umieszczę je na forum)

umieszczam mapę okolic :

http://images11.fotosik.pl/45/bd133af59245eb34m.gif

pozdrawiam,

Jerzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiary na biuro nieruchomości za pomocą którego znależliśmy naszą działeczkę.

Na dodatek mieliśmy w czym wybierać

 

 

biuro nieruchomości :

http://www.wiazowna.waw.pl

 

działki:

http://www.wiazowna.waw.pl/?szukaj=dzialki

 

Jeszcze jedno pragnę zaznaczyć - agent nieruchomości który sprzedał mi działkę z pośrednictwa sprzedaży wywiązał się znakomicie jednakże to jedyna dziedzina jego działalności warta uwagi. Na jego pomocy w jakiejkolwiek innej sprawie proszę nie liczyć. Obiecuje i jest niestety niesłowny.

Jednakże podkreśłam, że jestem zadowolony ze sposobu załatwienia przez niego sprawy jako pośrednika sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...