Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa Jaworzno 2008r


coachu13

Recommended Posts

W takim "zawęglonym" regionie trudno będzie znaleźć palących peletem, to raczej w leśnych regionach Polski :-(

 

Zdaję sobie sprawę. I w zasadzie do tej pory właśnie nikogo z naszego regionu nie znalazłem na forum dlatego pytam w Grupie :)

Oczywiście ogrzewanie pelletem jest droższe niż groszkiem, jednak tak jak wspomniałem pellet ma kilka zalet dlatego rozważam ten rodzaj paliwa.

Może jednak więc ktoś sie znajdzie?

 

Z zakupem pelletu nie ma problemu bo Barlinek ma odział w Katowicach i bez problemu dowożą.

Niestety w okolicy brak infrastruktury gazowej dlatego pozostaje mi kotłownia na paliwo stałe lub PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 362
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich

w tym roku planujemy rozpocząć budowę w Jaworznie .Nasza działka znajduje się w centrum miasta i musimy zacząć od projektu indywidualnego czy macie jakiś dobrych i niedrogich architektów ,czy mieliście jakieś przeżycia w naszym urzędzie ,bo moja pierwsza wizyta okazała się klęską totalną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZWROT VAT ZA MATERIAŁY BUDOWLANE

 

Według Gazeta Prawna.PL (z dnia 27.12.2011) eksperci są zgodni – niezależnie od tego, że prawo do ubiegania się o zwrot podatku nie ulega przedawnieniu, nie warto zbyt długo zwlekać ze składaniem wniosków. Z uwagi na trudną sytuację budżetową rząd może ograniczyć prawo do rekompensat, które kosztują budżet ponad 1 mld zł rocznie - dodają.

Tomasz Bełdyga również uważa, że w dobie kryzysu finansów publicznych rząd może dojść do wniosku, że państwa nie stać na dalsze finansowanie zwrotów i znieść tę preferencję lub przynajmniej ją ograniczyć. Takie zapowiedzi padały już podczas pierwszej fali kryzysu w 2009 roku. Ostatecznie jednak zwrot VAT utrzymano.

 

Warto odzyskać swoje pieniądze (przy PnB za całość inwestycji to może być nawet ponad 30tyś zł, na czysto, nieopodatkowane:)) zanim będzie zapóźno. Polecem się. Szybko i solidnie. Śląsk i Zagłębie. Więcej informacji na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:jawdrop:

ZWROT ....

. Więcej informacji na prv.

 

Forum to nie darmowa tablica reklamowa. Netykieta się kłania.

Chyba, że robisz to gratis dla użytkowników Forum, ale tej informacji się nie doczytałem.

 

Stary się robię bo mnie to coraz bardziej wkurza :p, a przepisywanie medialnego bełkotu przyprawia o mdłości :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

w tym roku planujemy rozpocząć budowę w Jaworznie .Nasza działka znajduje się w centrum miasta i musimy zacząć od projektu indywidualnego czy macie jakiś dobrych i niedrogich architektów ,czy mieliście jakieś przeżycia w naszym urzędzie ,bo moja pierwsza wizyta okazała się klęską totalną

 

Cierpliwości, nasz urząd jest nasz :D i powiedzmy dość "urzędowy" tak na 200%

Trzeba chodzić i pytać, jeszcze lepiej składać papier i czekać na odpowiedź.

 

Zajdź do kierownika i pytaj co możesz zrobić, tylko dobrze by było wiedzieć o co się pyta :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy macie jakiś dobrych i niedrogich architektów ,czy mieliście jakieś przeżycia w naszym urzędzie ,bo moja pierwsza wizyta okazała się klęską totalną

 

Witam,

Mogę polecić pracownię w pobliżu urzędu, Architraw, za indywidualny projekt zapłaciliśmy 4,5 tyś. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Cena oczywiście zależy od projektu, nasz był dość prosty. W urzędzie też mogą polecić inne pracownie w Jaworznie. Wcześniej mieliśmy przejścia z pewną panią architekt. Trwało to 6 miesięcy i kosztowało nas dużo nerwów.

Odnośnie urzędów to musisz się uzbroić w cierpliwość :) Nam najgorzej poszło w Enionie, ale w końcu też sobie poradziliśmy. Najlepiej załatwiać wszystko miło i z uśmiechem, a czasami urzędnicy stają się bardziej pomocni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam ekipy do budowy fundamentów i ścian parteru do stropu. Czy możecie kogoś polecić? Dobrze by było tanio, ale jak są solidni to umiarkowana cena też pasuje :)

Znajomi budują się w Jaworznie od zeszłego roku i mieli już 3 ekipy, generalnie mają pecha do ludzi.

Z góry dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam

Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mogę polecić pracownię w pobliżu urzędu, Architraw, za indywidualny projekt zapłaciliśmy 4,5 tyś. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Cena oczywiście zależy od projektu, nasz był dość prosty. W urzędzie też mogą polecić inne pracownie w Jaworznie. Wcześniej mieliśmy przejścia z pewną panią architekt. Trwało to 6 miesięcy i kosztowało nas dużo nerwów.

Odnośnie urzędów to musisz się uzbroić w cierpliwość :) Nam najgorzej poszło w Enionie, ale w końcu też sobie poradziliśmy. Najlepiej załatwiać wszystko miło i z uśmiechem, a czasami urzędnicy stają się bardziej pomocni :)

 

Witam nowych użytkowników :welcome:

Jak nas będzie więcej to i nasza grupa może zrobi się trochę żywsza. Na razie to jest nas mało i rzadko zaglądają. Na odpowiedź czeka się długo (jak w ogóle będzie). Ale pytajcie pytajcie :)

Wrzućcie pytanie na grupę górnośląską, tam więcej ludzi, a dla firm nie jest tak daleko (czasem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych użytkowników :welcome:

Jak nas będzie więcej to i nasza grupa może zrobi się trochę żywsza. Na razie to jest nas mało i rzadko zaglądają. Na odpowiedź czeka się długo (jak w ogóle będzie). Ale pytajcie pytajcie :)

Wrzućcie pytanie na grupę górnośląską, tam więcej ludzi, a dla firm nie jest tak daleko (czasem).

 

Dziękuję za powitanie :)

Postaram się być aktywna i pomagać w miarę możliwości, sama pytać będę na pewno ;)

Pozdrawiam,

Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych użytkowników :welcome:

Jak nas będzie więcej to i nasza grupa może zrobi się trochę żywsza. Na razie to jest nas mało i rzadko zaglądają. Na odpowiedź czeka się długo (jak w ogóle będzie). Ale pytajcie pytajcie :)

Wrzućcie pytanie na grupę górnośląską, tam więcej ludzi, a dla firm nie jest tak daleko (czasem).

 

Ja właśnie zakupiłem projekt i zabieram się za jego adaptację. Ponieważ chciałbym ruszyć z budową w tym roku to mam nadzieję, że nasza Grupa się trochę ożywi bo informacje o lokalnych wykonawcach i składach są naprawdę cenne.

 

Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zakupiłem projekt i zabieram się za jego adaptację. Ponieważ chciałbym ruszyć z budową w tym roku to mam nadzieję, że nasza Grupa się trochę ożywi bo informacje o lokalnych wykonawcach i składach są naprawdę cenne.

 

Pozdrawiam wszystkich :)

 

Gdzie się budujesz w Jaworznie?

Nasza grupa mało żywawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja w Byczynie.

Masz może już ekipę? My rozmawialiśmy dopiero z jedną ekipą i to przez pośrednika, tzn. podali przybliżoną cenę (40tyś za SSO). Nie mamy porównania

 

Jeszcze nie mamy ekipy. Jesteśmy na etapie adaptacji projektu ale mam nadzieję, że niedługo przejdziemy do fazy wnioskowania o PNB. Obecnie podłączamy media. Zastanawiam się nad zainwestowaniem w studnię głębinową jako alternatywne źródło dostarczania wody (choćby do podlewania ogródka, mycia samochodów i rowerów oraz spłukiwania w toalecie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja w Byczynie.

Masz może już ekipę? My rozmawialiśmy dopiero z jedną ekipą i to przez pośrednika, tzn. podali przybliżoną cenę (40tyś za SSO). Nie mamy porównania

 

To sumy porównywalne. Kolega płaci za SSO 45 kzł razem z dachem - dom 114 m2 parterowy.

Pojęcie SSO jest szerokie i chodzi o zakres robót. Pamiętaj, że wykonawcy będą się "sępić" o każdą pomalowaną (a nie wpisaną do zakresu robót) dysperbitem ściankę w fundamencie.

Zapodaj kilku wykonawcom zakres i wybierz - zawsze będzie coś nie tak :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mamy ekipy. Jesteśmy na etapie adaptacji projektu ale mam nadzieję, że niedługo przejdziemy do fazy wnioskowania o PNB. Obecnie podłączamy media. Zastanawiam się nad zainwestowaniem w studnię głębinową jako alternatywne źródło dostarczania wody (choćby do podlewania ogródka, mycia samochodów i rowerów oraz spłukiwania w toalecie).

 

Patrząc na cenę wody to zaczyna to być zastanawiające.

 

Zazdroszczę Wam tego pięknego czasu kiedy godzinami czytałem FM rozważając co się opłaci, na co mam pieniążki :rolleyes: wszystkie rozwiązania były moje :lol2:

Teraz to już tylko się mieszka ;) i można pomarzyć.

Mądrych wyborów :bye:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na cenę wody to zaczyna to być zastanawiające.

 

Wiesz, cena wody swoją drogą. Ale dla mnie ważne jest też posiadanie alternatywy. Nie raz już miałem sytuację gdzie przyjeżdżałem z pracy i akurat była awaria. I ani umyć rąk nie można ani skorzystać z ubikacji. Zrobię sobie bypass pomiędzy instalacją z wodą "czystą" i "brudną" tak aby od biedy wodę ze studni puścić też np. na prysznic. Choć jak "brudna" będzie ta woda ze studni okaże się dopiero po przekazaniu jej do laboratorium.

 

BTW. Zawsze możesz sobie zrobić jakąś modyfikację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sumy porównywalne. Kolega płaci za SSO 45 kzł razem z dachem - dom 114 m2 parterowy.

Pojęcie SSO jest szerokie i chodzi o zakres robót. Pamiętaj, że wykonawcy będą się "sępić" o każdą pomalowaną (a nie wpisaną do zakresu robót) dysperbitem ściankę w fundamencie.

Zapodaj kilku wykonawcom zakres i wybierz - zawsze będzie coś nie tak :lol2:

 

To mało pocieszające :) ale z drugiej strony lepiej być przygotowanym na różne zagrania wykonawców. Mam już kilka namiarów, więc będziemy porównywać ceny. Możesz podpowiedzieć o co pytać potencjalnych wykonawców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, cena wody swoją drogą. Ale dla mnie ważne jest też posiadanie alternatywy. Nie raz już miałem sytuację gdzie przyjeżdżałem z pracy i akurat była awaria. I ani umyć rąk nie można ani skorzystać z ubikacji. Zrobię sobie bypass pomiędzy instalacją z wodą "czystą" i "brudną" tak aby od biedy wodę ze studni puścić też np. na prysznic. Choć jak "brudna" będzie ta woda ze studni okaże się dopiero po przekazaniu jej do laboratorium.

 

BTW. Zawsze możesz sobie zrobić jakąś modyfikację :)

 

My mamy na działce studnię i też planowaliśmy takie obejście. Wiesz może ile to będzie kosztować? Na pewno wykorzystamy wodę do podlewania roślin czy mycia samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...