Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa Jaworzno 2008r


coachu13

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 362
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam ponownie :) Dawno mnie nie było, bo czasu niewiele.

 

Ktoś pytał czy nasza ekipa wystartowała - wystartowała i całkiem żwawo jej idzie :) Dom miał być gotowy z końcem sierpnia 2009, tymczasem zapowiada się, że będzie w kwietniu.

Umówiliśmy się na stan surowy zamknięty (+ elewacja, ogrodzenie, ciągi jezdne i piesze).

 

Pora zatem na poszukiwania wszelakich rzeczy "do wewnątrz" i liczę na to, że tutal właśnie wiele się dowiem :)

 

Obecnie poszukuję "speca" od ogrodzeń metalowych i rozglądam się za drzwiami zewnętrznymi. Mamy to, co prawda "w pakiecie", ale jeśli coś się nie spodoba, mogę wymienić na inne - i to właśnie mam zamiar zrobić :)

 

Klesia nie znam niestety dobrej i taniej ekipy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

big Piotr . właśnie dzisiaj znowu usłyszałam o złym wykonaniu płyt w jeleniu . ale jaką mam gwarancje że w innych punktach są dobre.te co dzisiaj widziałam to mnie się nie podobały. już mam taki mętlik w głowie . cały czas byłam przy tym aby ogrodzić ładną siateczką , przynajmniej wygląda ładnie na zewnątrz i wewnątrz.ustąpiłam na płyty betonowe tylko dlatego że z siatką więcej roboty bo wiadomo przy podmurówce więcej czasu nam zejdzie.ale mówią żebym robiła siatkę bo trwalsza. ja się wykończę a jeszcze nie zaczęłam budować.widziałam robią siatke bez podmurówki ale do tego też nie jestem przekonana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

big Piotr . właśnie dzisiaj znowu usłyszałam o złym wykonaniu płyt w jeleniu . ale jaką mam gwarancje że w innych punktach są dobre.te co dzisiaj widziałam to mnie się nie podobały. już mam taki mętlik w głowie . cały czas byłam przy tym aby ogrodzić ładną siateczką , przynajmniej wygląda ładnie na zewnątrz i wewnątrz.ustąpiłam na płyty betonowe tylko dlatego że z siatką więcej roboty bo wiadomo przy podmurówce więcej czasu nam zejdzie.ale mówią żebym robiła siatkę bo trwalsza. ja się wykończę a jeszcze nie zaczęłam budować.widziałam robią siatke bez podmurówki ale do tego też nie jestem przekonana.

 

Same panele jeszcze jako tako wyglądają. Gorzej z słupkami. Wygląda, że mieszanka nie była jednorodna i niechlujnie zatarta w formie. Przy montażu ukruszył mi się jeden z brzegów w czasie ustawiania słupa (złapałem za niego, pokręciłem i został w ręce :cry: )

Chcesz obejrzeć to zapraszam... :D ...

 

 

ashen[/b]]

beton to dramat - fatalnie wygląda nowy, po kilku latach jeszcze gorzej, płyty są mało stabilne i się rozsypują...

 

a tak w ogóle po co wam ogrodzenia? dla mnie jedyne uzasadnienie to chyba fakt posiadania psa.

 

ja nie mam i dobrze mi z tym...

 

Widzisz nie każdy mieszka na dużej działce bez sąsiadów. Mam na przeciw knajpę i to dość popularną. Musiałem się odgrodzić od parkingu i wjazdu dla dostawczaków. Ogrodzenie z założenia musiało być tanie (bo będą niszczyć wjeżdżać autami i sikać po płocie :( ) i brzydkie, a raczej nie przyciągające uwagi. Niepotrzebny mi piękny stary - nowy mur zapraszający złodzieji. Beton tu się sprawdza.

Co do podobania to już trzy osoby się mnie pytały gdzie takie kupiłem :lol: .

Dla mnie to był kompromis. Na pewno mało roboty przy odnawianiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie poszukuję "speca" od ogrodzeń metalowych i rozglądam się za drzwiami zewnętrznymi. Mamy to, co prawda "w pakiecie", ale jeśli coś się nie spodoba, mogę wymienić na inne - i to właśnie mam zamiar zrobić :)

 

 

 

Znajomemu ogrodzenie (z paneli zgrzewanych) robiła firma Almond z Sosnowca. Z tego co wiem był zadowolony. Namiary na nich można znaleźć w necie.

A tak przy okazji zapytam, czy ktos może polecić fachowca od kominków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Witam grupę budujących w okolicach Jaworzna! :D My rozbudowujemy stary domek w okolicach Chrzanowa. Powoli zbliżamy się do wymiany dachu, a właściwie to już dość szybko, bo stary właśnie jest zdejmowany. Pilnie poszukuję ekipy do wykonania dachu całościowo z więźbą i dachówką, kominy itp. Nasz umówiony fachowiec okazał się nie do przeskoczenia cenowo: ponad 140zł/m2 za samą robociznę, a dach wcale nie taki skomplikowany. :roll: Facet z polecenia, solidna ekipa, ale ta cena??? :o

Znacie jakieś solidne ekipy od dachów w okolicy? I na ludzka kieszeń (80 do 100zł max / m2). Kogo moglibyście polecić? :)

Pozdrawiam serdecznie wszystkich budujących w grupie Jaworzno. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam,

możecie polecić dobrego projektanta w naszym mieście?

pozdrawiam

 

No ja mogę swojego polecić. Robił mi indywidualny. Szczegółowość projektu, jak na budowlany ok. Niedrogo, dobry kontakt i obsługa. Może być później kierownikiem budowy - polecam takie rozwiązanie, bo wtedy gość "zna" budynek i wie na co popatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...