Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Płock i okolice


mmr

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 187
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć!

Z materiałami jest cieżko. Własciwie trzeba zamawiać z 1,5 miesięcznym wyprzedzeniem be zgwarancji ceny. Ja kupiłem bloczek z betonu komórkowego 24cm 10,5zł w Warszawie. Płocku go nie było lub trzeba było zapłacic 12zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Z materiałami jest cieżko. Własciwie trzeba zamawiać z 1,5 miesięcznym wyprzedzeniem be zgwarancji ceny. Ja kupiłem bloczek z betonu komórkowego 24cm 10,5zł w Warszawie. Płocku go nie było lub trzeba było zapłacic 12zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Cześć cześć

Widzę że grupa nam się rozwija.

 

Teraz podobnie jak anowi* działam z wykończeniami. Aż się boje pomyśleć gdzuby to dzisiaj przyszło kupować działkę i zaczynać budowę ceny powalają.

Sądzę że od sierpnia zaczną wzrastać ceny materiałów wykończeniowych więc kto musi niech się spieszy.

 

Mam sprawdzone ekipu i specjalistów.

- Cieślę i dekarza w jednym (najblizszy termin ma wolny na koniec roku)

- alarmowca

- instalatoa c.o. i c.wu.

- specjalistów od sufitów podwieszanych w GK (naprawdę TOP półka - profesjonaliści)

- glazurnika ( hobbysta układania płytek, lubi to co robi)

- okna polecam STALREM, profesjionalny montaż i towar b.dobrej jakości (to co u innych jest problemem u nich robi się bez najmniejszych problemów)

 

Jakby ktoś szukał to zapraszam na priv.

 

 

Pozdrawiam i życzę w zacięcia w budowaniu wymażonego domu.

Kryspin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam Szanownych Użytkowników

 

Rozpoczałem realizację marzenia - budowa domu.

Obecnie jestem po zakupie działki ( jak szaleć to od razu - działka ma ponad 2 ha - jest to działka siedliskowa z dużym polem). Chyba kupie sobie traktor aby ją uprawiać :-? ja mieszczuch z blokowisk od urodzenia.

Znajduje się za rzeką w odległosci ok 500 m od granic Płocka -> Popłacin.

Postanowiliśmy z żoną postawić na niej dom - natomiast obecne zabudowania (drewniana stodoła i drewniany dom ulegną rozbiórce w terminie późniejszym).

 

Obecnie jesteśmy na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę.

Byłbym wdzięczny o jakieś namiary na sprawdzone ekipy budowlane - w tej chwili jestem po wywiadzie z czeterma i okazuje się, że nie ma wolnych terminów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po dłuższej przerwie.

Ja juz zacząłem budowę, wlaśnie jestem po zalaniu stropu. Jak pogoda pozwoli w poniedziałem rusza murowanie drugiego piętra :-)

 

Jak na razie najwiękaszy wzrost cen w porównaniu z kosztorysem z lutego to pustaki i terrva. Reszta według kosztorysu (okolo 6% w górę).

W kosztorysie przyjęta była cena coś koło 7 PLN za szuke BK (24x24x49) a z powodu tego ze towaru brak, poroton z Niemiec nie dojechal parter wybudowany został z Porothermu - 10,2 PLN za sztuke ale wychodzi go 11 szt/m2 a nie 8 jak w przypadku 49cm długiego betonu kom. Co do terrivy - beton B20 - 222 m3 podniósł skutecznie cenę.

Ale cóż - na razie jestem b zadowolony z przebieu prac, ekipy i wyników ich pracy - oby tak dalej! Kierownik budowy nie ma zastrzeżen, jeśłi są takowe, są szybki i bez problemowo wyjaśniane.

Górę buduje z porotonu - dojechal z Niemiec i będzie trochę taniej :-)

 

W tej chwili jestem na etapie szukania dobrego hydraulika, może ktoś z szanownych koleżanek/kolegów ma namiar na sprawdzonego i godnego polecenia fachowca. Poproszę

 

Co do dalszych planów - zamówiłem okna - firma M&S SuperThermo - mają być w sierpniu, w sobote drzwi do domu - Gerda i garażu - Hormann. Założenie instalacji do rekuperatora, elektryk i alarm w sierpniu. Hydraulik tez - jak znajdę - oczywiście wtedy gdy ekipa zakonczy stan surowy otwarty. A blachodachówka ma być na poczatku sierpnia.

 

Jak na razie wszystko ok. Jesli macie jakies pytania uwagi chętnie poznam i odpowiem/skomentuję.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 3 months później...
  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
wow nareszcie znalazlam grupe z plocka ) tez mi sie wydaje ze powinno byc tu wiecej osob ale moze tak jak ja nie moga sie dokopac do tego watku

my zaczelismy w maju a jak z waszymi domkami co i gdzie dokladnie budujecie bo my jestesmy z okolic pozdrawiam )

 

Witaj,

moze to prawda ze trudno się do nas dokopać bo nic tu sie nie rozmawia nic sie tu nie dzieje....

 

my - na budowę wybieramy słupno...

na razie jesteśmy na etapie wyboru projektu...

 

a Ty prowadzisz dziennik budowy na stronach muratora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie z Płocka i budowy też nie mam, ale pilnie z moim partnerem musimy wyremontować dom babci pod Gostyninem.

 

Musimy wymienić okna, przebudować trochę instalację sanitarną, bo w łazience z rurek to jakaś wesoła twórczość jest :-? i położyć płytki w tejże łazience. Będę wdzięczna za jakiekolwiek namiary na dobrych fachowców:

od okien

instalacji sanitarnej

i kładzenia płytek.

 

Proszę pomóżcie z namiarami, bo mamy mało czasu, a po przeczytaniu działu o "świetnych" fachowcach po prostu boję się uderzyć do pierwszego lepszego speca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...