Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Płock i okolice


mmr

Recommended Posts

Hm, cześć Płock i okolice! Artur, czyli zbu3yn mnie tu na grupę wsparcia skierował. Do tej pory tylko biernie chłonąłem wiedzę, może ja teraz się podzielę..

Stan obecny bliżej niż dalej - skorupa jest, instalacje są, zaczęliśmy się powoli wykańczać. Pod Słupnem, w Liszynie. Projekt typowy - "Gamma" z biura In-Out. Metoda pół-gospodarcza: cięższe roboty zleceniami, prostsze samemu z rodziną. Bloga z postępów prowadzę już 2-gi rok ale w innym hm miejscu ;). Sama formuła dziennika budowy z Forum M. jakoś mnie nie przekonuje. Tyle w tym (pierwszym) wejściu. Hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 187
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hm, cześć Płock i okolice! Artur, czyli zbu3yn mnie tu na grupę wsparcia skierował. Do tej pory tylko biernie chłonąłem wiedzę, może ja teraz się podzielę..

Stan obecny bliżej niż dalej - skorupa jest, instalacje są, zaczęliśmy się powoli wykańczać. Pod Słupnem, w Liszynie. Projekt typowy - "Gamma" z biura In-Out. Metoda pół-gospodarcza: cięższe roboty zleceniami, prostsze samemu z rodziną. Bloga z postępów prowadzę już 2-gi rok ale w innym hm miejscu ;). Sama formuła dziennika budowy z Forum M. jakoś mnie nie przekonuje. Tyle w tym (pierwszym) wejściu. Hej

 

Hej! Ja też z pod Słupna, tylko za ch...rę nie wiem gdzie jest Liszyn. Nowy nabytek w tych stronach będę :wink: :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Grzebalem sobie wczoraj w allegro i patrzylem na ceny materialu na scianki w okolicach. Wyglada to mniej wiecej tak ( w okolicach 100 km od Plocka, BRUTTO):

1) Porotherm Wieneberger P+W 25, cena metra muru: 59.5 zl (5.4 zl sztuka)

2) Porotherm Wieneberger P+W 30, cena metra muru: 78.4 zl (4.9 zl sztuka)

3) Thermopor Leier 25 P+W, cena metra muru: 43 zl (3.88 zl sztuka)

4) Thermopor Leier 30 P+W, cena metra muru: 52 zl (3.24 zl sztuka)

5) Cegla U-220 Marki/Wawa , cena metra muru: 43 zl (1.95 zl sztuka)

6) MAX 29 , cena metra muru: 51 zl (2.32 zl sztuka)

 

Wynika z tego ze murowanie z maxa nie jest takie tanie, poza tym nie ma technologii Pioro + Wpust (wiecej robocizny, wiecej zaprawy, gorsza termoizolacyjnosc, itp, itd). Ceny sa brane z ofert do 100 km od Plocka, zeby zbytnio nie podbijac ceny transportem. Ceny sa z allegro i nalezaloby je porownac z cenami z jablizszych pockich hurtowni. Moze ktos ma jakies aktualne dane obecnych cen ?

 

Z powyzszych wyliczen wynika ze w miare rozsadne jest rozwiazanie z thermoporem. Czytalem o nim troche na innych forach i skarg nie bylo. Mysle o murze 25 cm + styro 15 cm (ewnetualnie 30cm + 12cm styro). Co o tym myslicie?

Drugie pytanko to scianki dzialowe. Ceramika 12 cm w srodek czy modniejsze ostatnio silikaty? Jak Wy macie u siebie w domkach? Na co zwrocic uwage?

 

Pozdrawiam.

Artur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ceramiki nie mam rozeznania, budujemy z suporeksu. Początkowo mieliśmy go ściągać z zaznajomionej hurtowni z okolic Wawki, ale się wymiksowali i zamówiliśmy w PIK-u. Na Allegro ceny rzeczywiście są mniejsze, ale wszystko rozbija się o transport. Nawet na niewielki domek nie da rady przywieść towaru na raz, a za każdy przecież płacimy.

Proponuję udać się do kilku pobliskich hurtowni i negocjować. Przy większych ilościach zawsze da się coś ukręcić i dostawa na miejsce gratis :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arctica,

Dzia za info, czytalem dzis Twoj dziennik i podziwiam wasz zapal :-).

Poza tym zastanawiam sie jak Wy na to wszystkom znajdujecie czas, bo patrzac kosztorysy to musicie tyrac dzien i nnoc w pracy zeby a to zarobic :-P

Co do dzialeczki to wyglada bajecznie, chociaz osobiscie bym 2 razy pomyslal zanim bym sie mial wyprowadzic w taka glusze. Niemniej jednak w lato bedziecie mieli swoj small paradise :-P

Czemu jedziecie na suporexie? Duzo drozej bylo z ceramiki, robilas jakies rozeznania?

Na pewno bede pytal w okolicznych hurowniach, ale niestety jestem obecnie poza domem i wracam za 2 tygodnie. Na stronach budmatu i vectry nie znalazlem cennikow on-line, a ze mam jeszcze sporo czasu, wiec prowadze "wstepne rozeznanie". W przyszlym roku, kiedy planuje rozpoczac budowe, wszystko sie jeszcze moze pozmieniac, chociaz patrzac na zasady przyznawania kredytow i generalna stagnacje w budownictwie (porownujac szok sprzed 2-3 lat), mam nadzieje ze ceny pojda nieznacznie do gory, a po cichu licze ze nawet lekko w dol.

Slyszalem ze najlepiej jest kupowac materialy w styczniu, lutym, kiedy jest generalnie martwy sezon w budowlance (zalezy od zimy oczywiscie) i mozna troche ukrecic w negocjacjach.

Planuje start w lipcu/ sierpniu,(projekt domku- ongoing) ale mam gdzie przetrzymac material jakby co.

Jedyne co majster mi poradzil to zainwestowac pare tysiecy w stal na zbrojenia. Wedlug niego juz taniej nie bedzie i radzi mi kupic jak najszybciej. Biore to pod uwage i tez sie za tym rozejrze w listopadzie.

 

Jakie ogrzewanie planujecie?

Scialki dzialowe rozumiem ze tez suporex , ino 12.

Pozdrowionka.

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że byłeś. A swojego buszu nie zamieniła bym na nic na świecie... no może na porównywalnych rozmiarów kwaterkę w Miami :wink: . Głuszy to tam tyle co MOJE, przy asfalcie, do szkoły 200m, mszę w niedzielę na tarasiku trzy razy mogę oblecieć :wink: , do centrum handlowego 7km... dla mnie ok. Zdecydowanie za ciasne zrobiło mi się nasze 1000m2.

Co do suporeksu, to jak czytałeś budujemy sami i tak nam łatwiej. Cenowo było by podobnie, wykańczać też będziemy sami i chociażby instalacje znacznie przyjemniej się robi na gazobetonie.

Też zastanawialiśmy się, czy startować w tym roku. Na początku miały być tylko fundamenty, na chwilę obecną nie wiem czy nie zostawimy samych ścian przez tą pogodę :x . Zobaczymy.

Jeżeli chodzi o ceny to sądzę, że wiosną ruszą, może nie z kopyta, ale powolutku do góry. Dlatego chyba zaczęliśmy teraz. Na pewno już nie spadają i to od dłuższego czasu. W styczniu, lutym to większość mających zamiar zaczynać wiosną zacznie się interesować i hurtownie mogą pomyśleć że dobry sezon przed nimi. Warto się nie spóźnić, zwłaszcza, że masz gdzie zeskładować.

 

Ogrzewanie - piec na paliwo stałe, a w większości kominek z płaszczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hej! Ja też z pod Słupna, tylko za ch...rę nie wiem gdzie jest Liszyn. Nowy nabytek w tych stronach będę :wink: :roll: .

 

Liszyno znajdziesz jadąc od Słupna na Borowiczki, przed Bielinem czy Borowiczkami.

My też miastowe co na wieś uciekają ..

 

To w drugą stronę niż my, ale i tak bliżej niż do... Krakowa? :wink: :roll:

A gdzie tam my miastowe, raczej ....podmiastowe co na wieś uciekają. I ta wieś to taka przez duże W :wink: :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja podnoszę...

a my mamy kawał ziemi w słupnie tam miej więcej gdzie czerwone kółeczko wiec Arctica mamy w miarę blisko do siebie...

 

http://lh3.ggpht.com/_qx6ACvQMu2Y/StswqCx_moI/AAAAAAAAJ6A/f6LsNSVgb-A/s576/s%C5%82upno%20-%20ramutowo.JPG

 

tak jak wyczytałaś działka pod lasem ale obszar nie co mniejszy niż twój :D

u nas na razie działki wytyczone palikami....

po z a tym posucha i poszukiwania radosnej i żywej nianki dla mojej córy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arctica dzieki! byla ochota ale nie wyszlo :p

wiec steple wciaz na sprzedaz

nie mozemy utrzymac sie na pierwszej stronie bo jestesmy jacys malomowni

hm...... czas to zmienic

wiec ja napisze co u mnie strop zalany, wszystko juz posprzatane (mam nadzieje). chialabym zobaczyc ten domek ale....musza mi starczyc zdjecia :) dobre i to

i domek czeka na dach i okna ale to juz na wiosne w tym roku kasy nie starczy takie zycie, ale i tak sie ciesze jak dziecko z tego co mamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na naszej płockiej stronie chyba zima zawitała :)

 

nikt nie pisze, czyli nikt nie buduje ????

nikt nie pisze bo nikt nie chce byc kolejny raz olany! ile razy mozna zagadywac (bezskutecznie zreszta) :roll:

 

oj zagadujcie zagadujcie, ja jakos wolne sobie zrobiłąm od muratora bo u mnie posucha.

 

..ale moze wiecie czy gdzies w waszych okolicahc ktoś ma do sprzedania tanio działki rekreacyjne lub ziemie rolna??

 

Arctica - jak tam koło Ciebie? ty szukałaś to moze jakieś niewielkie poletko było tam gdzieś??

Twoja kępa drzew superancka... przyjadę na Wasz taras na pewno

będę obserwować Wasz dziennik aby nie przegapić momentu ;-)

 

o a tu coś dla Pan: http://kimska.pl./

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zagadam i ja...

Zimno, mokro i ... z budowy d..a. O tyle mogę napisać :evil: .

 

Stelko... koło nas tereny bardziej rolnicze i raczej nie ma działek budowlanych, a rolę skupują okoliczni obszarnicy :wink: . Byłam natomiast wczoraj w okolicach Liszyna, szukałam tartaku, na większości płotów wisiały kartki sprzedam dzialki. Czy tanio nie wiem.... ale okolica urokliwa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...