Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowa w okolicach Trzebnicy /WROCŁAW?


Recommended Posts

bogela, czy we wtorek to byliście Wy?

To byliśmy My jeżeli chodzi o srebrną hondę accord - tylko zobaczyliśmy Was w ostatniej chwili. Postanowiliśmy wykorzystać tak piękną pogodę i kontynuować porządki na działce, a jest co sprzątać. Jak tak jadę koło Waszych domów to już tak ładnie na podwóreczkach, a u mnie ruszymy z działką chyba dopiero jesienią. Cała kasa będzie szła w środek - czyli w urządzenie.

 

Właśnie, my też byliśmy zajęci pracami w ogrodzie i juz nie zdążyliśmy Wam odmachać, zresztą mieliśmy pełne łapki :-)

 

Ale wreszcie udało nam się Was dostrzec trąbiących :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 189
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Księgienice :lol: :lol: :lol:

Widzę że prace w ogrodzie trwają i to następny znak na to że wiosna w pełni.

Ja przed domem mam obraz jak po wybuchu bomby i muszę powiedzieć że ten porządek u Was działa na mnie dopingująco, ale.. :roll:

Postanowiliśmy że wszystkie nakłady finansowe pakujemy do wnętrza domu a zewnętrzna część zostaje na jesień. Teraz tylko spryskamy czymś o nazwie RANDAP aby wypaliło wszystkie chwasty a jesienią wszystkie prace ziemne i sadzenie drzewek i co tylko jeszcze będzie można.

Gosiu i Adamie

My też musieliśmy robić przewiert pod drogą i ciągnąc wodę do swojej działki ale wszystkimi pracami łącznie z projektem zajął się WODNIK w Trzebnicy. Kosztowało nas to rok temu około 5 tyś. wszystko. Ale z tego co wiem to Was obsługuje Bychowo i tam macie bliżej.

Jeśli chcecie namiar na kogoś z Wodnika z Trzebnicy to dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodnik jest na wylocie z Trzebnicy. Dokładnie na ulicy Milickiej: po prawej stronie wjazd do zakładu a po lewej 20m dalej Targowisko. Chodzi oczywiście o wylot na Milicz.

Naszą sprawą zajmował się pan Bugajny i myślę że właśnie jest to osoba kompetentna, młody człowiek i można się z nim dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Księgienice :lol: :lol: :lol:

Widzę że prace w ogrodzie trwają i to następny znak na to że wiosna w pełni.

Ja przed domem mam obraz jak po wybuchu bomby i muszę powiedzieć że ten porządek u Was działa na mnie dopingująco, ale.. :roll:

Postanowiliśmy że wszystkie nakłady finansowe pakujemy do wnętrza domu a zewnętrzna część zostaje na jesień. Teraz tylko spryskamy czymś o nazwie RANDAP aby wypaliło wszystkie chwasty a jesienią wszystkie prace ziemne i sadzenie drzewek i co tylko jeszcze będzie można.

 

My póki co planujemy tylko posiać trawę, potem pomyslimy o ogrodzeniu, a na sam koniec dopiero zajmiemy się zagospodarowaniem ogrodu, więc nie wiem kiedy to będzie ;-) Tym bardziej, że jeszcze nie zrobiłam projektu ogrodu.

 

A u nas, co tu dużo mówić Bogela, sama wiesz jak wyglądało i jak wygląda :-)

Jak pole minowe, na szczęście powoli zaczyna to przybierać jakieś bliżej określone kształty. Ale miło, że działają one motywująco ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle razy jadę koło Waszego domu i nie zwróciłam uwagi na brak ogrodzenia. Wydawało mi się że jesteście ogrodzeni ale oczywiście okazuje się że to "przewidzenie" :roll:

Zawsze jak mijam Wasze zabudowania to zwracam uwagę na zmiany które łatwo wbijają się w oczy np.: wyrównane podwórko dużą ilością ziemi, czy ładny kolor budynku.

My dopiero okablowaliśmy się elektrycznie oraz otynkowaliśmy wewnętrznie. Teraz przed nami hydraulik który ma za zadanie zamontować piec, kominek, podlogowe ogrzewanie itp

Najważniejsze jednak zrobić wnętrze na gotowo przed zimą i koniecznie ogrodzić, gdyż od dwóch lat wychowujemy "czterołapa" który ma za zadanie między innymi nas pilnować na tej wsi :D :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

A ciekawa jestem jak rozwiązali swój problem "wodny" Gosia i Adam. Czy wodociągi dokopały się już na Waszą działkę? :roll:

Na razie stoimy w miejscu. Rozmawialiśmy z lokalnymi wodociągami i oni mogą nam to zrobić (w sensie podłączyć), jeśli dostarczymy materiał i zrobimy sami wykopy. Na razie czekamy na zestawienie materiałów (chociaż praktycznie wszystko i tak jest w projekcie sieci i przyłącza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

A ciekawa jestem jak rozwiązali swój problem "wodny" Gosia i Adam. Czy wodociągi dokopały się już na Waszą działkę? :roll:

Na razie stoimy w miejscu. Rozmawialiśmy z lokalnymi wodociągami i oni mogą nam to zrobić (w sensie podłączyć), jeśli dostarczymy materiał i zrobimy sami wykopy. Na razie czekamy na zestawienie materiałów (chociaż praktycznie wszystko i tak jest w projekcie sieci i przyłącza).

 

Powinno byc dobrze :-) Wszystko da się jakoś - prędzej czy później - rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by ktoś zaglądal na te strony i potrzebował stemple budowlane to jest ich około 100szt. /podobno trochę więcej/

http://img228.imageshack.us/img228/8198/obraz159dq5.jpg

Ilość się troche zmniejszyła gdyż nasz "czterołap" uwielbia zabawę z takimi patyczkami

http://img225.imageshack.us/img225/1315/obraz003kk6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Okazuje się że trochę "piniądzów" znalazłam i własnie za trzy dni przyjdą posadzkarze ale myślę że więcej to już nic nie znajdę. Chyba zacznę grać w TOTKA

A tak poważnie to poszukuję studniarzy z okolic Wrocławia. Swojego czasu ktoś miał robiony odwiert ale nie mogę sobie przypomnieć KTO? :roll:

Może ktoś ma namiary na studnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynam ten wątek traktować jak mój dziennik budowy. Wszyscy z okolic Wrocławia są na wątku Wrocławia. Ja pozwolę sobie dokumentować to co dzieje się u mnie.

http://img373.imageshack.us/img373/4778/obraz164lu4.jpg

http://img58.imageshack.us/img58/7554/obraz165yo0.55e904b38f.jpg

Wkleiłam zdjęcie kominka przed zabudową gdyż we wtorek leją posadzki a potem trzeba się zabrać za to na co starczy "kasiurki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

witam witam i o elektryków pytam

pilnie elektryk mi potrzebny,dobry i nie za drogi bo mój zwiał mi na wakacje i powiedział że jak wróci to może wejść wtedy na budowe ale dodał że wraca we wrześniu a ja nie moge tyle czekac

baaaaaaardzo prosze o pilną pomoc o kogoś sprawdzonego i dobrego bo dzoniłam do misiów z listy to jedni nie mają czasu a inni nie odbieraja telefonów

jeszcze raz prosze o pilną pomoc

z góry wielkie dzięki

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Fakt, ze nie mam jeszcze dostępu do internetu w swoim nowym domku nie zniechęca mnie do przebudzenia się przed wiosną. Muszę koniecznie odszukać kabelek USB i pochwalić tym co dzieje się w okolicach Trzebnicy.

Może przebudzę resztę towarzystwa z tych okolic i napisze ktoś kilka słów, a może pochwali się jakąś "fotką"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogela, większość chyba jeśli się udziela to na Grupie Wrocławskiej...

 

My można powiedzieć że zaczęliśmy wykończeniówkę - właśnie robią nam gładzie i kupujemy już płytki :-) poza tym mamy już elektrykę (nie wszystkie gniazdka podłączone, ale mamy to co potrzeba), ogrzewanie, tynki, wylewki, zamówione drzwi zewnętrzne i parapety...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...