Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników gazu płynnego...


Recommended Posts

Zamierzam postawic butle z gazem płynnym, i tak sobie pomyslalem ze mozna by było zalozyc wątek w którym beda odpowiedzi na pytania dotyczące użytkowania jak i kosztów.

 

Jaka firma ma teraz najkorzystniejsze warunki instalacji, jak jest cena litra.

 

Mnie np. nurtuje pytanie ile w sezonie grzewczym kocioł spala m3 lub litrów gazu propan na dobę.

We wszystkich wątkach uzytkownicy piszą o m3 gazu ziemnego a nas interesuje gaz płynny.

 

Czy jest mozliwosc podejzenia tego na jakims liczniku.

Ile energi powstanie ze spalenia 1m3 propanu.

 

Zapraszam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 217
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Też mam taki zamiar. Więc przyłączam się do pytań Pabla.

 

Pablo czy alternatywę (np. kominek ) też planujesz? Będziesz kupował butlę czy w dzierżawę? Co cią skłoniło, że gaz a nie olej opałowy. Wiele osób mi odradza, bo olej tańszy.

 

Ja rozmawiałam na razie z Dragongaz, ale o projektowaniu butli na działce i dzierżawie butli. Dzierżawa 40 zl/m-c lub kaucja 3500 lub zakup 5978PLN. Gaz 1,68 PLN/litr netto (UWAGA na sprzedawców czegokolwiek - lubią podawać ceny netto).

 

Mowa o zbiorniku naziemnym i gazie propan-butan.

 

Acha, trzeba kupić ileś-tam w sezonie, ale nie wiem ile, bo nie zanotowałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki zamiar. Więc przyłączam się do pytań Pabla.

 

Pablo czy alternatywę (np. kominek ) też planujesz? Będziesz kupował butlę czy w dzierżawę? Co cią skłoniło, że gaz a nie olej opałowy. Wiele osób mi odradza, bo olej tańszy.

 

Ja rozmawiałam na razie z Dragongaz, ale o projektowaniu butli na działce i dzierżawie butli. Dzierżawa 40 zl/m-c lub kaucja 3500 lub zakup 5978PLN. Gaz 1,68 PLN/litr netto (UWAGA na sprzedawców czegokolwiek - lubią podawać ceny netto).

 

Mowa o zbiorniku naziemnym i gazie propan-butan.

 

Acha, trzeba kupić ileś-tam w sezonie, ale nie wiem ile, bo nie zanotowałam.

 

Jeżeli zbiornik naziemny, to tankowany tylko propanem. Butan przestaje parować przy temp. 0 stopni. Zimą, może to prowadzić do przerw w dopływie gazu :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zakup zbiornika gazowego np. z Chemetu i tankowanie np. w http://www.polskigaz.pl.

Cena obecnie 1,53 zł brutto/dm3

Rok temu we wrześniu płaciłem 1,35 brutto, w lutym 2005 1, 4 zł brutto

Żadnych umów obligujących do zużycia określonej ilości gazu, itp.

Jestem użytkownkiem takowego rozwiązania od dwóch lat. We wrześniu mam mieć gaz ziemny, więc chętnie sprzedam zbiornik gazowy : 2700 dm3 z Chemetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o zbiorniku naziemnym i gazie propan-butan.

 

Acha, trzeba kupić ileś-tam w sezonie, ale nie wiem ile, bo nie zanotowałam.

 

Jeżeli zbiornik naziemny, to tankowany tylko propanem. Butan przestaje parować przy temp. 0 stopni. Zimą, może to prowadzić do przerw w dopływie gazu :( .

 

A, no tak, pewnie masz racje. Moze zle robilam notatki, w kazdym razie cena podana za gaz właściwy dla zbiornika naziemnego. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zakup zbiornika gazowego np. z Chemetu i tankowanie np. w http://www.polskigaz.pl.

Cena obecnie 1,53 zł brutto/dm3

Rok temu we wrześniu płaciłem 1,35 brutto, w lutym 2005 1, 4 zł brutto

Żadnych umów obligujących do zużycia określonej ilości gazu, itp.

Jestem użytkownkiem takowego rozwiązania od dwóch lat. We wrześniu mam mieć gaz ziemny, więc chętnie sprzedam zbiornik gazowy : 2700 dm3 z Chemetu

 

 

Nie miales umow na ilosci bo masz zbiornik wlasny, z tego co rozumiem (skoro chcesz go sprzedac) j ka jest wlasny to nikt ci nie powie ile masz tankowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaga napisał:

 

Pablo czy alternatywę (np. kominek ) też planujesz? Będziesz kupował butlę czy w dzierżawę? Co cią skłoniło, że gaz a nie olej opałowy. Wiele osób mi odradza, bo olej tańszy.

 

Ja rozmawiałam na razie z Dragongaz, ale o projektowaniu butli na działce i dzierżawie butli. Dzierżawa 40 zl/m-c lub kaucja 3500 lub zakup 5978PLN. Gaz 1,68 PLN/litr netto (UWAGA na sprzedawców czegokolwiek - lubią podawać ceny netto).

 

planuje kominek jako alternatywe z jednym moze dwoma rozejsciami po domu, bo mam uzytkową góre

 

butle wydzierżawie bo pierwszy rok albo póltora nie płaci sie nigdzie potem 30 zł brutto czyli 360 rocznie, wiec 3000 to 8 lat ... a za 8 lat to zobaczymy moze brdzie miejski bo cos tam jakies słuchy są...

 

Olej opałowy z kilku przyczyn : nie mam oddzielengo pomieszczenia na zbiornik i kocioł, wykonanie takowego wiaze sie ze zmianami projektu i papierologią, nie mozna na nim palic w płycie gazowej.

 

Porozmawiaj z 6 firmami, ja spotkałem sie z cena brutto 1,40 za litr propanu w 2 firmach, 1.5 roku nigdzie sie nie płaci dierzawy, jedna firma nawet daje 1.4 brutto przez licznik i nie musisz w ten sposób inwestowac gotówki. Jasne ze w kazdej firmie jezeli zrezygnujesz wczesniej to musisz zapłacic ale napewno mozna sie dogadac.

 

kto z was uzytkuje i ile pali na dobę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik podziemny w letniej promocji chemetu z zeszłego roku 4900,- zł Nie tylko musisz liczyć koszt dzierżawy ale także różnicę w cenie gazu między dierżawiącym Ci zbiornik a wolnym rynkiem !! To mniej więcej 40 gr x 2300 litrów na rok = 920 zł/rok + 360 zł/rok (dzierżawa = 1280,- a to zwraca zbiornik po 4 latach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik podziemny w letniej promocji chemetu z zeszłego roku 4900,- zł Nie tylko musisz liczyć koszt dzierżawy ale także różnicę w cenie gazu między dierżawiącym Ci zbiornik a wolnym rynkiem !! To mniej więcej 40 gr x 2300 litrów na rok = 920 zł/rok + 360 zł/rok (dzierżawa = 1280,- a to zwraca zbiornik po 4 latach.

Tak tylko za instalacje,projekt,transport,odbiór UDT około 3200 zł

Przeglądy UDT pokrywasz Ty co dwa lata ok 250zł,raz w roku obowiązkowe są przeglądy zaworu bezpieczeństwa około 100zł.Nie masz gwarancji jakości gazu.A co serwisem-sam będziesz sobie serwisował w

razie awarii.Różnice w cenie propanu nie są tak duże jeżeli dobrze poszukasz,np Progas nie ma limitów odbioru gazu i ma stosunkowo nie złe ceny.Sama myślę o zbiorniku i skłaniam się aby wzdzierżawić,ale naziemny.Nie wiem czy wiesz ale podziemny trzeba po pięciu latach odkopać rewizja UDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ssry Beata ale mam butle od shella i przeglad udt był tylko przy posadowieniu. przez siedem lat eksploatacji zbiornika tylko raz sprawdzali zawór.

 

Znaczy się, oszczędzają na Tobie :( .

 

Mam od nich butlę i gaz od lipca. Narazie są problemy natury technicznej.

Serwisant uruchamiający piec, stwierdził zbyt wysokie ciśnienie gazu. Wymiana reduktora i opóźnienie w uruchomieniu pieca o 5 dni. Po około 2 tygodniach wyciek gazu z reduktora. Dwa dni bez ciepłej wody :( . Jest nowy reduktor, ale zatanawiam się czy daje odpowiednie ciśnienie :roll: .

Pana z UDT do tej pory nie było :o :evil: .

Mam nadzieję, że nasza współpraca zakończy się w przyszłym roku (GZ :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zbiornik Shella, umowę sporządziliśmy w 2000 na 10 lat i nic nie ma o mminimalnej ilości zakupu. W tym roku był UDT, bez problemów, potem niewzywany przyjechał fachowiec i wymienił zawór. Gaz może droższy niż piszecie, ale wolę mieć pewność i wybieram firmy ze znaną nazwą.

W czerwcu dałem się ponieść panice olejowo - gazowej i kupiłem nie czekając na doroczną promocję, a firma okazała się bardzo w porządku, i jak panika została opanowana, zaproponowali korektę ceny promocyjną i zwrócili resztę.

Co do zużycia, to mam dom 93m2, tankuję raz w roku 2000 litrów w lecie i starcza, termostat na 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...