Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników gazu płynnego...


Recommended Posts

Już podjąłem decyzję. Postanowiłem zakupić własny zbiornik ( koszt 3650 netto+ 7% WAT + 100zł netto transport), w ten sposób mogą mi wszyscy dostawcy gazu nachuchać. W sumie to zbiornik wraz z instalacją bez problemu zwrci mi sie po 4-ch latach, a kiedy nie będzie mi potrzebny (co chyba nastąpi za 100 lat jak dojdą do mnie z ziemnym) zawsze mogę sprzedać. Teraz nikt mi nie będzie dyktował od kogo, za ile, i ile mam kupować gazu. Jednym słowem wszytkim dobrodusznym firmą mówię kulturalnie: WALCIE SIĘ.

 

A tak na marginesie, faktycznie oferta Progas'u jest najlepsza moim zdaniem, czytelna, bez zawiłości, klarowna, a i przedstawiciel na mój region bardzo uprzejmy i poważnie traktujący klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 217
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 months później...

Co za wątek, oszaleć można od czytania tych ogłoszeń!

Jak bym chciał poczytać reklamy to w zadnej gazecie nie ma na co drugiej stronie "NEN jest the best", "bez dodatkowych opłat i małych literek", "z nami ci się upiecze" itd. Chesz coś sprzedać - ok, ale w ten sposób tylko możesz wszystkich zniechęcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Butle można kupić od ręki w Chemecie (http://www.chemet.com.pl).

 

W moim przypadku kupno butli jednak odpadło, ponieważ dotarłem do źródła które powiedziało że gmina jest w trakcie projektowania siedzi GZ i prognozują dojść do mnie z gazem gdzieś za cztery lata. Tak więc jestem szczęśliwym użytkowinikiem Progas'u - 3000 na gotowo z dożywotnim zwolnieniem z dierżawy . 8). Wq... mnie tylko że kaczki od września dopłącają 1zł do oleju opałowego a nie do gazu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

A ja pisze bo nie mam nerwow ogladac meczu Polska-Niemcy (gramy w 10tke :cry: )....

 

Chcielibysmy zrobic instalacje grzewcza oparta na trzech zrodlach energii: kociol (gaz plynny), kominek z plaszczem wodnym i 2-3 kolektory sloneczne prozniowe. Wszystko polaczone, wspolnie sterowane.

Parter ogrzewanie podlogowe, poddasze grzejniki i dodatkowo lazienki maty grzewcze. Koszt takiej instalacji jest wysoki i nie wiem czy warto tyle zinwestowac. Czy ktos ma podobna instalacje to niech sie wypowie jakie jest zuzycie gazu?

nasz domek ma 274m p.u.

 

tu mozna zobaczyc projekt: http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/allegro_2/default.asp?id=476

 

Pozdrawiam

 

....ale sie denerwuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 4 months później...

witam, przeczytałem kilka wątków nt. "zetki" i dalej nic nie wiem.

 

Planuję kocioł z zamkniętą komorą spalania na gaz płynny, piwnic nie mam także piec będzie powyżej poziomu gruntu.

czy gdybym zastosował rurę w rurze wychodzącą przez ścianę na zewnątrz to czy potrzebuję jeszcze otwór nawiewny czy tylko wywiewny (przy podłodze z tego co zrozumiałem)??

Dla mnie to ważne bo chciałbym umiejscowić kocioł w łazience i nie wiem czy nie będzie ciągnąć po pęcinach. Można w końcu dac kocioł w łazience czy nie??

dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Wierzyć nie musisz ale sobie policz.

 

Wartość opałowa górna: na kilogram - 13,8 kWh (49,8 MJ)

Wartość opałowa dolna: na kilogram - 12,8 kWh (46,1 M

1m3 to 2 kg.

Uśredniając 26,6kWh za powiedzmy 7 zł. (slyszałem że nawet 8,50zł)

0,26 zł za 1kWh przy kondensacie

0,33 zł za 1 kWh przy atmosferyku

0,36 zł za 1 kWh prąd

 

Koszt instalacji zbiornika ok 2000 zł i demontażu po 5 latach to pewnie z 1000 zł.

A prąd i tak musisz mieć i tak, dodatkowo można jeszcze pokombinować z drugą taryfą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie rozumiem z ww wyliczen??czemu na kg itd. a jakies prostsze wyliczenie dla blondynki moge prosic?? :wink:

Czy wobec tego nie latwierj zalozyc grzejnikow elektrycznych w kazdym pokoju bez kotła i olac na zawsze gaz, czy to drozej wychodzi w eksploatacji niz jeden kociolek grzejacy wode w rurkach? Wole teraz zainwestowac wiecej bo mam niz potem placic wysokie rachunki bo roznie bywa, ale na gaz ziemny 17 tys mi szkoda, co wobec tego,zeby bylo wygodnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że łatwiej ale piszesz że za 5 lat bedzie ziemny. Dlatego zaproponowalem kocioł elektryczny jako przejściowy. Dodatkowo w układ wodny można wpiąć solary i one też pozwolą na oszczędności przy ogrzewaniu.

Do uzyskania 26,6 kWh musisz spalić ok.2,4m3 gz. Nie wiem ile kosztuje gz ale powiedzmy że 1,50zł m3 wtedy nam wyjdzie że 1kWh = 0,135 zł.

Wtedy mamy porownanie cen różnych nośników energi.

Oczywiście te wszystkie obliczenia są w przybliżeniu i musisz zgłębić temat bo mi się nie chce

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że łatwiej ale piszesz że za 5 lat bedzie ziemny. Dlatego zaproponowalem kocioł elektryczny jako przejściowy. Dodatkowo w układ wodny można wpiąć solary i one też pozwolą na oszczędności przy ogrzewaniu.

Do uzyskania 26,6 kWh musisz spalić ok.2,4m3 gz. Nie wiem ile kosztuje gz ale powiedzmy że 1,50zł m3 wtedy nam wyjdzie że 1kWh = 0,135 zł.

Wtedy mamy porownanie cen różnych nośników energi.

Oczywiście te wszystkie obliczenia są w przybliżeniu i musisz zgłębić temat bo mi się nie chce

:D

 

tego nikt nie wie czy bedzie gaz za 5 czy 10, ja mam taka nadzije bo jest b.blisko a obok działki do sprzedania, jak się sprzedadzą to bedzie nas wiecej do spółki i go podciągniemy, wstępnie chce zrobic instalację coby potem pasowala do podmianki, nic z wyliczeń nie wliczę, a, że buduję sama to nie ma się kogo nawet obok spytać ile np litrów gazu się mieści w m3, bo na litry się liczy gaz płynny dlatego koszystam z forum, a kolega mi nadala takie zadania ciążekie daje na wieczor sobotni :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...