Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników gazu płynnego...


Recommended Posts

Uff...ale się naszukałam wątku o gazie płynnym :roll: :wink:

 

Dostałam wstępną ofertę na podłączenie gazu płynnego, tak w skrócie wygląda to tak:

 

Cena podłączenia około 6.500 PLN

Ewentualnie mogę od w/w kwoty dostać rabat 70%, ale....muszę zobowiązać się do zużycia 3.500m3 gazu.

Cena gazu przez najbliższy rok to około 7 PLN/m3, po roku niestety wzrasta 9-10PLN/m3

 

Czy ktoś podpisywał ostatnio umowę na gaz płynny, jakich cen i rabatów można się spodziewać? Czy te oferty są do siebie podobne?

Dzięki za wszystkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 217
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Witaj, napisz kiedy montowałeś butle i jakie warunki umowy( na ile, jak cena gazu)? Będę wdzięczny za info.

 

Zastanawiam się czy opłaca się obecnie zerknać na ofertę Shell-a, Dragon-Gaz, czy Gaspol

 

Dopiero beda mi montowac, jestem na razie po podpisaniu umowy.

Umowa wiaze na 15 000L w kazdej chwili mozna zrezygnowac - zwrot otrzymanego rabatu proporcjonalnie do wykorzystania gazu. W gaspolu zwrot calkowiy...

Cena 1.31 zl/l nastepne tankowania tansze niz cena publikowana w rzepie

 

Gaspol nie byl w stanie dac mi tak dobrej ceny i nie chcieli zapisac w umowie ze cena bedzie nizsza niz w ich cenniku.

Dragon, shell, progaz - mieli duuzo wyzsze ceny

 

 

 

Ta cena 1.31pln to netto, czy brutto?

Jaka firma daje taką cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dostałam wstępną ofertę na podłączenie gazu płynnego, tak w skrócie wygląda to tak:

 

Cena podłączenia około 6.500 PLN

Ewentualnie mogę od w/w kwoty dostać rabat 70%, ale....muszę zobowiązać się do zużycia 3.500m3 gazu.

Cena gazu przez najbliższy rok to około 7 PLN/m3, po roku niestety wzrasta 9-10PLN/m3

 

Czy ktoś podpisywał ostatnio umowę na gaz płynny, jakich cen i rabatów można się spodziewać? Czy te oferty są do siebie podobne?

Dzięki za wszystkie uwagi.

Zrezygnowaliśmy z tej oferty, wybraliśmy ofertę konkurencji, dostaliśmy dużo korzystniejsze warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam wstępną ofertę na podłączenie gazu płynnego, tak w skrócie wygląda to tak:

 

Cena podłączenia około 6.500 PLN

Ewentualnie mogę od w/w kwoty dostać rabat 70%, ale....muszę zobowiązać się do zużycia 3.500m3 gazu.

Cena gazu przez najbliższy rok to około 7 PLN/m3, po roku niestety wzrasta 9-10PLN/m3

 

Czy ktoś podpisywał ostatnio umowę na gaz płynny, jakich cen i rabatów można się spodziewać? Czy te oferty są do siebie podobne?

Dzięki za wszystkie uwagi.

Zrezygnowaliśmy z tej oferty, wybraliśmy ofertę konkurencji, dostaliśmy dużo korzystniejsze warunki.

 

Napisz na PW jaka to firma dała Ci lepszą ofertę. Będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam wstępną ofertę na podłączenie gazu płynnego, tak w skrócie wygląda to tak:

 

Cena podłączenia około 6.500 PLN

Ewentualnie mogę od w/w kwoty dostać rabat 70%, ale....muszę zobowiązać się do zużycia 3.500m3 gazu.

Cena gazu przez najbliższy rok to około 7 PLN/m3, po roku niestety wzrasta 9-10PLN/m3

 

Czy ktoś podpisywał ostatnio umowę na gaz płynny, jakich cen i rabatów można się spodziewać? Czy te oferty są do siebie podobne?

Dzięki za wszystkie uwagi.

Zrezygnowaliśmy z tej oferty, wybraliśmy ofertę konkurencji, dostaliśmy dużo korzystniejsze warunki.

 

Napisz na PW jaka to firma dała Ci lepszą ofertę. Będę wdzięczny.

BałtykGaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam pytanie dot. rury łączącej zbiornik naziemny gazu płynnego z domem.

Rozumiem, że jest ona pod ziemią?

Jesli tak, to czy można tą rurkę poprowadzić w ten sposób, żeby "zahaczyć" po drodze o granicę frontową działki w ten sposób, żeby tą rurę wykorzystać później do podłączenia gazu ziemnego, który za parę lat ma być doprowadzony?

Jeśli taki myk byłby możliwy, to nie byłoby wtedy potrzeby na nowo przekopywać działki, żeby podłączyć gaz ziemny.

Zrobiłem tak z wodą (na razie pociągnąłem rurę pod ziemią od sąsiada - za zgodą wodociągów - na 2-3 lata) i z prądem (od tego samego sąsiada, już mniej oficjalnie). Obie instalacje biegną od sąsiada, mijają mój dom, dalej do furtki, zakręcają pod ziemią i już prosto do mojego domu - kosztowało teraz więcej, ale za parę lat, jak będzie woda i prąd w ulicy, nie będę musiał rozkopywać działki.

Czy można tak samo zrobić z gazem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam pytanie dot. rury łączącej zbiornik naziemny gazu płynnego z domem.

Rozumiem, że jest ona pod ziemią?

Jesli tak, to czy można tą rurkę poprowadzić w ten sposób, żeby "zahaczyć" po drodze o granicę frontową działki w ten sposób, żeby tą rurę wykorzystać później do podłączenia gazu ziemnego, który za parę lat ma być doprowadzony?

Jeśli taki myk byłby możliwy, to nie byłoby wtedy potrzeby na nowo przekopywać działki, żeby podłączyć gaz ziemny.

Zrobiłem tak z wodą (na razie pociągnąłem rurę pod ziemią od sąsiada - za zgodą wodociągów - na 2-3 lata) i z prądem (od tego samego sąsiada, już mniej oficjalnie). Obie instalacje biegną od sąsiada, mijają mój dom, dalej do furtki, zakręcają pod ziemią i już prosto do mojego domu - kosztowało teraz więcej, ale za parę lat, jak będzie woda i prąd w ulicy, nie będę musiał rozkopywać działki.

Czy można tak samo zrobić z gazem?

Pozdrawiam

Istnieje możliwość wykonania instalacji tak, abyś mógł potem łatwiej/bez problemu podlączyć się do gazu ziemnego - dopytaj przedstawiciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

czy mozecie sie podzielic informacja ile zuzywacie gazu?

Ja obecnie nie mieszkam w domku ale staram sie utrzymac w nim temperature 15'C i dziennie mi schodzi 3m. Wydaje mi sie ze to troche duzo biorac pod uwage ze jeszcze nie nadeszly mrozy.

Jak to wyglada u Was? Czy musze sie poprostu przygotowac to tego typu wydatkow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałam jakiś czas temu, u nas wychodziło około 4m3 gazu dziennie. W domu jest ciepło. Na gaz mamy też ciepłą wodę i gotowanie.

Obecnie za oknem jest "ciepła" :wink: pogoda, nie wiem jakie będzie zużycie, gdy przyjdą mrozy :roll: :-?

Jutro uaktualnie stan licznika i ponownie sprawdzę średnie zużycie dzienne, myślę, że będzie podobne (pogoda nadal podobna - ciepła :wink: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałam jakiś czas temu, u nas wychodziło około 4m3 gazu dziennie. W domu jest ciepło. Na gaz mamy też ciepłą wodę i gotowanie.

Obecnie za oknem jest "ciepła" :wink: pogoda, nie wiem jakie będzie zużycie, gdy przyjdą mrozy :roll: :-?

Jutro uaktualnie stan licznika i ponownie sprawdzę średnie zużycie dzienne, myślę, że będzie podobne (pogoda nadal podobna - ciepła :wink: ).

 

4m3 jeszcze znosnie, zakladajac ze jest cieplo w domu, a mozesz sie podzielic ile stopni jest dla Ciebie cieplo? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałam jakiś czas temu, u nas wychodziło około 4m3 gazu dziennie. W domu jest ciepło. Na gaz mamy też ciepłą wodę i gotowanie.

Obecnie za oknem jest "ciepła" :wink: pogoda, nie wiem jakie będzie zużycie, gdy przyjdą mrozy :roll: :-?

Jutro uaktualnie stan licznika i ponownie sprawdzę średnie zużycie dzienne, myślę, że będzie podobne (pogoda nadal podobna - ciepła :wink: ).

 

4m3 jeszcze znosnie, zakladajac ze jest cieplo w domu, a mozesz sie podzielic ile stopni jest dla Ciebie cieplo? :lol:

Mam bardzo aktualne dane, sprawdzane w dniu dzisiejszym :wink:

Średnie zużycie dzienne wychodzi 4,07m3

Jestem ciepłolubna, temperatura w dzień nie spada poniżej 20 stopni, w nocy poniżej 18 stopni. Większa powierzchnia naszego domu to podłogówka, więc temperatura odczuwalna jest wyższa (chodzimy w krótkich rękawach) Podłogówki nie ma tylko w sypialniach i garażu :wink: W domu mamy czujki ciepła (nie wiem czy nazwałam to fachowo), tempratura nie ma możliwości spaść poniżej 20 stopni (kurczę, nie wiem jak napisać stopnie :oops: ).

Ciepłej wody zużywamy bardzo dużo (pięcio-osobowa rodzina) + gotowanie (mało/średnio gotujemy). Poddasza jeszcze nie użytkujemy, obecnie użytkujemy powierzchnię około 140m2 (w tym garaż ogrzewany)

Jedyne co mnie martwi, to, to, że zima (mrozy) dopiero przed nami :roll:

Przeprosimy kominek i będziemy dodatkowo palić codziennie w kominku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo aktualne dane, sprawdzane w dniu dzisiejszym :wink:

Średnie zużycie dzienne wychodzi 4,07m3

Jestem ciepłolubna, temperatura w dzień nie spada poniżej 20 stopni, w nocy poniżej 18 stopni. Większa powierzchnia naszego domu to podłogówka, więc temperatura odczuwalna jest wyższa (chodzimy w krótkich rękawach) Podłogówki nie ma tylko w sypialniach i garażu :wink: W domu mamy czujki ciepła (nie wiem czy nazwałam to fachowo), tempratura nie ma możliwości spaść poniżej 20 stopni (kurczę, nie wiem jak napisać stopnie :oops: ).

Ciepłej wody zużywamy bardzo dużo (pięcio-osobowa rodzina) + gotowanie (mało/średnio gotujemy). Poddasza jeszcze nie użytkujemy, obecnie użytkujemy powierzchnię około 140m2 (w tym garaż ogrzewany)

Jedyne co mnie martwi, to, to, że zima (mrozy) dopiero przed nami :roll:

Przeprosimy kominek i będziemy dodatkowo palić codziennie w kominku :wink:

 

mam nadzieje ze u mnie bedzie podobnie, bo zaczelam sie troche martwic ze mam 15'C w domu a pali mi tak duzo, w ostatnich dniach poszlo 5m3/dzien.

Mam nadzieje ze jak juz zamieszkamy to sie to troche unormuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...