Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tarnów i okolice


Recommended Posts

Czy ktoś może polecić fachowców od ogrodzenia frontowego? Takich z pomysłem. Projekt, a właściwie wzór mamy, tylko trzeba jeszcze doradzić i ewentualnie wykonać.

 

Co tam u naszych budujących??

 

U nas na budowie tłoczno... :) Droga się robi, Panowie od wentylacji robią dziury w stropie, część ogrodzenia się robi... Szkoda tylko, że kasa z nieba nie spada.. :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 879
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś może polecić fachowców od ogrodzenia frontowego? Takich z pomysłem. Projekt, a właściwie wzór mamy, tylko trzeba jeszcze doradzić i ewentualnie wykonać.

 

Co tam u naszych budujących??

 

U nas na budowie tłoczno... :) Droga się robi, Panowie od wentylacji robią dziury w stropie, część ogrodzenia się robi... Szkoda tylko, że kasa z nieba nie spada.. :):)

 

Namiary na fachowców wysłałam na priv

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - czy ktoś coś wie nt. gromadzenia deszczówki do wykorzystania w ogrodzie (i nie tylko)? (systemy zbierania deszczówki, deszczownice itp.)

Edyta - Ty chyba coś podobnego montowałaś u siebie - czy możesz podać namiary na firmę?

 

Oczywiście będę wdzięczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - czy ktoś coś wie nt. gromadzenia deszczówki do wykorzystania w ogrodzie (i nie tylko)? (systemy zbierania deszczówki, deszczownice itp.)

Edyta - Ty chyba coś podobnego montowałaś u siebie - czy możesz podać namiary na firmę?

 

Oczywiście będę wdzięczna :)

 

Również szukam info na ten temat. Myślimy zakopać zbiornik w ogrodzie i dopiąć do niego rynny, a wodę wykorzystywać do podlewania ogrodu, prania i w kibelku na dole. Mój hydraulik przygotowuje dla mnie kosztorys.

Jak będę miała więcej szczegółów to dam znać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Tarnowianie i nie tylko:-)

 

Z żoną zdecydowaliśmy odremontowac dom jej rodziców i podnieść dach żeby zagospodarować poddasze na zamieszkanie.

Nasz architekt juz nam to wszystko wyrysował i teraz już czekamy na pozwolenie na budowę. Prawdopodobnie zaczęlibyśmy ten remont w lipcu. Mięliśmy wtępnie ugadanego murarza ale ostatnio coś nie za bardzo byl happy żeby nam cały ten remont przeprowadzić i w przeciwieństwie do tego co nam obiecał kiedyś, teraz stwierdził że może nam tylko zrobić podmurówke i wieźbę dachową. W sumie dobre i to ale może byłoby lepiej żeby tylko jedna ekipa zrobiła wszystko. Co o tym myslicie? Z pewnością remonty sa trudniejsze od budowy nowego domu od podstaw (przynajmniej kazdy tak nam truje dookoła:-)

 

A może ktoś z was robił juz taki remont? Może macie jakieś sugestie, rekomendacje itp. Może ktos z Was juz ma taki remont za soba i zna fajną ekipę, która odważyłaby sie podjąć takiego remontu (podniesienie o 1.2m, więźba dachowa, pokrycie dachu dachówką, wymurowanie schodów i klatki schodowej, wykończenie poddasza etc).

 

Tak chcialem zapoczątkować cykl moich postów dotyczacych tego remontu. Z pewnościa bede miał wiecej pytań i próśb, ale obiecuje, że jak sam bedę wiedział coś wartosciowego to nie omieszkam sie tym podzielić. Serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów z Tarnowa i okolic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ilinek!!

 

Tymi co trują się nie przejmuj - niech sobie trują!

Co do jednej ekipy do całej inwestycji - też tak słyszałam, że najlepiej, jak wszystko robi jedna firma - nie ma wtedy gadania i narzekania każdego kolejnego "fachowca", że ten poprzedni coś skiepścił... Ale myślę, że reguły nie ma. Zwłaszcza jeśli generalny wykonawca robić coś nie tak, to nie widzę potrzeby go dalej "trzymać"...

My się staramy, aby jak najwięcej robiła jedna firma. Co prawda do każdego etapu robimy rozeznanie i wyceny w innych firmach, ale suma sumarum i tak zwykle wychodzi, że decydujemy się na tego pierwszego.

Ekipy typowo remontowej nie znam, bo nie miałam z taką do czynienia, zatem nikogo nie mogę polecić.

 

A gdzie się "budujecie"? I jakie maice plany - kiedy byście chcieli zakończyć inwestycję?

Trzymamy kciuki!! Powodzenia!!

 

A wszystkim - WESOŁEGO ALLELUJA!!!! :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj mwp:-)

 

Dzieki za posta. Bedziemy sie budowac na Woli Rzedzinskiej. Moja zona stamtad pochodzi. ja jestem z Mazowsza:-) Na szczescie Malopolska i szczegolnie okolice Tarnowa i Woli bardzo mi sie podobaja i bez zalu przeprowadze sie na Wole:-)

 

Planujemy zaczac nasza przebudowe/remont koniec lipca, poczatek sierpnia. Idealnie chcielibysmy zakonczyc przed koncem roku ale poniewaz nie mam zadnej wiedzy budowlanej i zadnego doswiadczenia w tej akurat dziedzinie to pewnie ten termin bedzie naszym bardzo poboznym zyczeniem hehe:-) juz chcielibysmy zaczac ale caly czas trzyma nas oczekiwanie na pozwolenie. Bedziemy tez budowac fajny garazyk przy domu. Tutaj jest link:

 

http://gotowe-projekty-domow.pl/an_garaz_04.htm

 

Wybralismy ten projekt ze wzgledu na cene i takze na to ze ma dodatkowe pomieszczenie na graty na poddaszu. Plan dosc tani i zgodzili sie na roznego rodzaju drobne przerobki;-)

Co ciekawe przy wyborze garazu, na poczatku uparlem sie ze chce miec podwojne, szerokie drzwi wjazdowe. Ale zanim kupilem taki projekt porownalem ceny taki drzwi i okazalo sie ze czasami trzeba za nie dac od 5 do ponad 7 tys zlotych. Ucieszylem sie wiec gdy zanalazlem ten projekt. Ma on tez podwojny wjazd ale z dwoma oddzielnymi drzwiami, ktore beda znacznie tansze:-)

 

Zycze wszystkim Wesolych Swiat:-))) i pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilinek noto bylibyśmy sąsiadami... Ja obecnie mieszkam na Woli... Ale mam nadzieję do końca roku się przenieść do nowego domu. Ale - podobnie jak Ty - obawiam się, że ustalony przez nas termin będzie naszym pobożnym życzeniem...

 

Czas pokaże...

 

A kiedy złożyliście wniosek o pozwolenie na budowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten weekend (20 - 22. 04) na hali Jaskółka odbywają się targi "Dom i Otoczenie" - http://www.promocja-targi.pl/

 

Przy okazji targów odbywa się "seminarium montażowe– poruszające tematykę montażu warstwowego okien". Można zobaczyć jak powinien wyglądać prawidłowo wykonany "ciepły montaż" okien oraz porozmawiać z fachowcami w tej dziedzinie.

 

Odbywa się też "turniej Mistrzowie Montażu" w którym jako firma UNI-MAR bierzemy udział. Z Tarnowa zdecydowały się na takie zawody tylko 2 ekipy montażowe. Z jakim skutkiem to okaże się po weekendzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten weekend (20 - 22. 04) na hali Jaskółka odbywają się targi "Dom i Otoczenie" - http://www.promocja-targi.pl/

 

Przy okazji targów odbywa się "seminarium montażowe– poruszające tematykę montażu warstwowego okien". Można zobaczyć jak powinien wyglądać prawidłowo wykonany "ciepły montaż" okien oraz porozmawiać z fachowcami w tej dziedzinie.

 

Odbywa się też "turniej Mistrzowie Montażu" w którym jako firma UNI-MAR bierzemy udział. Z Tarnowa zdecydowały się na takie zawody tylko 2 ekipy montażowe. Z jakim skutkiem to okaże się po weekendzie :)

 

Właśnie w niedzielę się wybieramy na targi :) Zobaczymy jak Wam pójdzie :) Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...