Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tarnów i okolice


Recommended Posts

  • 5 weeks później...
  • Odpowiedzi 879
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Haloooo jest tu ktoś ? Chyba wszyscy bardzo zajęci budową swojego "gniazdka" :rolleyes:U nas dziś 18-ty dzień budowy (z przerwami na deszcze i burze). Wczoraj byłam pierwszy raz na "poddaszu" ... fajne uczucie :)

Dziś lejemy strop :)

Pozdrawiam

 

Hejka :) u nas szaluja pod strop, zadaszymy w tym roku i czekamy do wiosny. Lato nie sprzyja ślęczeniu przed kompem:welcome:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! :)!

Oboje z mężem zamierzamy zrealizowac marzenie życia - wybudować domek Retro w Wierzchosławicach (na ryby blisko)

czy ktos go moze buduje w okolicy?

jestesmy na etapie załatwiania pozwolenia i ogólnie rzecz biorąc masakra! ale damy rade mam nadzieję...

bardzo się ciesze że tu trafiłam nie miałąm pojęcia ze taka fajna strona jest.

 

szukamy oczywiście namiarów n a solidną i przede wszystkim tanią ekipę do wszystkiego...dodam ze na razie mam czlowieka który ma zrobic nam fundamenty jesienią ale nie jestesmy do końca przekonani czy powinien budowac resztę...

pozdrawiam Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest dobry pomysł, aby ktoś inny robił same fundamenty. Potem będziecie mieli kłopot, znaleźć ekipę, która będzie ciągnęła w górę mury na fundamencie, którego sama nie wykonywała. Fundament to zresztą podstawa, i jeśli nie jesteście pewni tego wykonawcy, to tym bardziej bym się wstrzymała. Radzę poczekać do wiosny i wtedy jedna ekipa zrobi wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Zgadzam się z Aga P. w 100 %

 

"szukamy oczywiście namiarów n a solidną i przede wszystkim tanią ekipę do wszystkiego..." Wydaje mi się to mało realne... ale powodzenia!

My mamy jedną ekipe, która stawia dom od zera do stanu surowego zamkniętego. Jesli będą pracować nadal tak jak do tej pory to z czystym sumieniem będę ich polecać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Aga P. w 100 %

 

"szukamy oczywiście namiarów n a solidną i przede wszystkim tanią ekipę do wszystkiego..." Wydaje mi się to mało realne... ale powodzenia!

My mamy jedną ekipe, która stawia dom od zera do stanu surowego zamkniętego. Jesli będą pracować nadal tak jak do tej pory to z czystym sumieniem będę ich polecać :)

 

Witaj ja mam ekipe którą moge polecić z czystym sumieniem jak chcesz więcej info to się odezwij na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Haloooo jest tu ktoś ? Chyba wszyscy bardzo zajęci budową swojego "gniazdka" :rolleyes:U nas dziś 18-ty dzień budowy (z przerwami na deszcze i burze). Wczoraj byłam pierwszy raz na "poddaszu" ... fajne uczucie :)

Dziś lejemy strop :)

Pozdrawiam

 

Gratulacje Siga idziecie jak burza . My mamy jyż wylane fundamenty i na tym koniec w tym roku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Do bialej listy
dopisuje ekipe od ogrodzenia Panowie wlasnie ukonczyli prace u mnie , zlecenie polegalo na kompleksowym wykonaniu prac czyli wylanie 160 mb fundamentu + ulozenie ok. 10 000 szt . klinkieru + wykonanie i montaz 52 slupkow , 63 szt. przesel , bramy przesuwnej i 3 furtek . Solidna , uczciwa ekipa , doslownie zero zmarnowanego materialu , swietny kontakt mailowo - telefoniczny , ekipa wykonuje rowniez roznego rodzaju balustrady , porecze , konstrukcje stalowe schodow - generalnie kowalstwo bardziej lub mniej artystyczne na indywidualne zyczenie klienta
:)
.

Pan Michal Budzik 505 - 305 - 475
begin_of_the_skype_highlighting
http://forum.muratordom.pl/skype-ie-addon-data://res/numbers_button_skype_logo.png
505 - 305 - 475 BEZPŁATNIE end_of_the_skype_highlighting
- ogrodzenia , kowalstwo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich pochłoniętych budową :)

Pędzimy do przodu kroczek po kroczku bo mamy wielką chęć i pilną potrzebę wprowadzić się do domku gdzieś na wiosnę :yes: Jednak zachwując podstawowe, istotne przerwy technologiczne chwilami wydaje nam się nasz cel nie do końca realny... Jeszcze ze 2 dni i panowie elektrycy skończą swoje działania. A dziś zaczęła prace ekipa wod-kan. Teraz szukamy panów do tynków i wylewek. Czy macie może kogoś godnego polecenia ? ? ?

Tj. takich których nie trzeba jakoś szczególnie pilnować aby wyprowadzili należyte piony i kąty proste.

Pozdrawiam i życzę Wam i nam też, długiej słonecznej pięknej jesieni.

 

P.S Jak dla mnie tegoroczna zima mogła by wyglądać tak jak ta w 2006 r.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mam na zbyciu następujące materiały:

 

1. Deski szalunkowe ok. 3 kubiki - 400 zł za całość

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=214997&d=1380293227

 

2. Pustaki Porotherm 30 P+W ok.210 szt. - cena 3,70 za sztukę

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=214996&d=1380293213

 

3. Pustaki Porotherm 25 P+W 12 szt. - cena 4 zł za sztukę

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=214995&d=1380293196

 

4. Stemple długość 280-285 cm ok. 100 szt. - cena 5 zł za sztukę

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=208229&d=1377366159

 

Ceny do negocjacji. Kontakt tel. 606 502 502

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Najlepsze to Sufigs i Tad bud gdzie ja kupuję. W sufigsie podobno dają najlepszą cenę ale mnie tam zlali na samym początku i poszedłem do tadbudu gdzie majster mój zna sprzedawce i gdzie mam zawsze ok dwutygodniowy termin płatności. Faktury na emaila, towar zamawia majster w porozumieniu ze mną. Ale jak macie czas to warto chyba sprawdzić składy pod Tarnowem, Majstry znają składy, jak macie już ekipę to warto zapytać.

 

Ceny które ja dostałem z tad budu nie odbiegały od tych z allegro, z reguły były niższe.

 

Nie polecam składu w krzyżu, jak ja byłem tam to obsługiwał nas zarozumiały bufon i dałem spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto poleci dobre Hurtownie budowlane w t Tarnowie i okolicach

 

Od 2,5 roku zaopatruje się w SUFIGSIE Wszystkie materiały do budowy domu były zamawiane przez mnie osobiście.

Zawsze sprawdzam ceny zarówno w Sufigsie jak i innych hurtowniach - takie czasy- Sufigs był bezkonkurencyjny. A jeśli otrzymywałam ofertę od nich z wyższą ceną niż u konkurencji, zawsze po negocjacjach otrzymywałam taką samą lub niższą ;-) Ja mam jednego handlowca z którym od początku budowy współpracuje, wszystkie zamówienia składam telefonicznie, płatność przelewem. POLECAM i doradzam sprawdzać ceny zawsze w innych hurtowniach i negocjować!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje ,mam wycene tylko z Sufiksu tam brałam materjały na fundamenty . Teraz czas na sciany i dach . Nie chcę sie opierać na jednej wycenie . A jeszcze jedno zna ktoś dystrybutora na cegłe EDER w Małopolsce . Przeszukałam setki stron ale to co znalazłam jest nie aktualne . A ze Śląska nie opłaca sie sprowadzać .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos hurtowni budowlanych to my większość materiałaów budowlanych kupowaliśmy z CegBud-u w Krzyżu ( nie wiem czy to ten sam skład o którym wspomina byggmol ). W naszym przypadku nie mamy się do czego przyczepić a bywało, że np. awaryjnie potrzebowaliśmy elementu komina i pan zdemontował nam go z ekspozycji. Jedyne ale, to to, że w soboty nie było transportu i bywało, że sami dowoźić materiały na budowę. (Chociaż podobno soboty bez transportu to norma również w innych składach budowlanych). W SUFIGSIE też byliśmy na początku, obsługa ok. jednak w CegBudzie mąż wynegocjował lepsze warunki.

 

P.S.

Miło, że się coś ruszyło w postach :) Jak złapię chwilę to napiszę więcej... Pozdrawiam ...

Jadę na budowę , u nas trwa drugi tydzień tynkowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...