Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tarnów i okolice


Recommended Posts

witam.

ostatnio urodził sie w mojej głowie pomysł zainstalowania centralnego odkurzacza. Czy ktoś przerabiał już ten temat i jest chętny podzielić się informacjami?. W sensie gdzie? za ile? jak to długo instalują? jaki sprzęt ? itp.

Wygodne to napewno jest ale sensu ekonomicznego raczej nie widze.

bede wdzieczny za wszelkie opinie

pozdrowienia

 

Witaj :D

Chyba mogles sie spodziewac , ze pierwsza opinia bedzie z " tego wlasnie zrodla " :D , ja korzystam z odkurzacza centralnego ..... uwazam , ze instalowanie go na duuuuuuuuzych powierzchniach ( podlogi ) ma jakis sens :cool: najlepiej jak dom ma tzw. open space gdzie nie ma zbyt wielu scianek dzialowych mam tutaj na mysli przede wszystkim dzienna czesc domu . Sprzątanie odkurzaczem centralnym jest analogiczne do sprzątania urządzeniami przenośnymi ( bardziej komfortowe wydaje sie sprzatanie z uzyciem odk. centr. ) ) roznica polega na tym , że w czasie sprzątania używamy tylko węża ssącego, który zamiast do odkurzacza wkłada się do gniazdka w ścianie, skąd zassane powietrze z kurzem przepływa do jednostki centralnej najczesciej znajdujacej sie w garazu. Jakosc pracy takiego urzadzenia zalezy od tego jakie rozwiazanie zastosujesz tzn. jesli zakupisz drozszy model z odpowiednio dobranymi filtrami to podniesiesz komfort uzytkowania .... zastanawiam sie tylko czy bedzie Ci sie chcialo targac kilka metrow rur z garazu np. na pieterko zeby poodkurzac , czy bedziesz wolal wygospodarowac sobie pomieszczenie u gory na dodatkowy komplet weza . W domu ktory buduje nie przewiduje instalacji odkurzacza centralnego ..... szczerze to wydalo mi sie to zbednym wydatkiem , a sens ekonomiczny ;)?? ...... Tak sie sklada , ze znam kogos kto instaluje " te ustroystwa" jak bedziesz chcial uzyskac wiecej informacji namiary moge przeslac na priv. mysle , ze zapytac warto najlepiej jak fachowcy wypowiedza sie w tym temacie i dobiora odpowiednie urzadzenie do gabarytow domu no i zasobnosci kieszeni ma sie rozumiec ;).

Pozdrawiam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 879
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Edyto jeśli możesz to proszę namiary na na "tego kogoś" od montażu odkurzacza. Faktycznie wydatek zbędny, ale z jednej strony przeraża mnie wizja zrysowanej - przez odkurzacz tradycyjny - podłogi, z drugiej strony w przypadku ewentualnej sprzedaży domu (różnie bywa), taka instalacja podniosłaby jego wartość.

 

krzepa - nie orientujesz sie ile z tej ceny jest kosztem materiału, a ile robocizny? wydaje mi sie że tak instalacja jest banalnie prosta (tym bardziej że zostanie schowana w wylewce), i sie zastanawiam czy warto sie w ewentualne wykonanie samemu bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyto jeśli możesz to proszę namiary na na "tego kogoś" od montażu odkurzacza. Faktycznie wydatek zbędny, ale z jednej strony przeraża mnie wizja zrysowanej - przez odkurzacz tradycyjny - podłogi, z drugiej strony w przypadku ewentualnej sprzedaży domu (różnie bywa), taka instalacja podniosłaby jego wartość.

 

krzepa - nie orientujesz sie ile z tej ceny jest kosztem materiału, a ile robocizny? wydaje mi sie że tak instalacja jest banalnie prosta (tym bardziej że zostanie schowana w wylewce), i sie zastanawiam czy warto sie w ewentualne wykonanie samemu bawić.

 

Jeśli masz zdolności to się zabaw instalacja jest banalnie prosta. Materiał dostaniesz w Mega-el ja znalazałem gościa który mi za 1000 zł wraz z materiałem wykonał instalację (materiał koszt jakieś 300 zł). Nie do końca byłem z niej zadowolony więc nie będe go polecał. Moja rada instalacje pionową wykonaj przed tynkami wewnęrznymi a poziomą po tynkach przed wylewkami. Dzięki temu nie będziesz miał problemu z pełnym odizolowaniem "chudziaka" pod wylewki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyto jeśli możesz to proszę namiary na na "tego kogoś" od montażu odkurzacza. Faktycznie wydatek zbędny, ale z jednej strony przeraża mnie wizja zrysowanej - przez odkurzacz tradycyjny - podłogi, z drugiej strony w przypadku ewentualnej sprzedaży domu (różnie bywa), taka instalacja podniosłaby jego wartość.

 

Mowisz i masz ;) poszlo na priva :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarrnowscy inwestorzy, z czego budowaliście ściany fundamentowe? Monolit, bloczki betonowe czy może pustaki szalunkowe?? MOże jeszzce coś innego? Szukam technologii do ściany grubości 25 cm, zdecydowana większość bloczków betonowych ma wymiar grubości 24 cm... Może coś podpowiecie gdzie kupowaliście i w jakiej cenie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarrnowscy inwestorzy, z czego budowaliście ściany fundamentowe? Monolit, bloczki betonowe czy może pustaki szalunkowe?? MOże jeszzce coś innego? Szukam technologii do ściany grubości 25 cm, zdecydowana większość bloczków betonowych ma wymiar grubości 24 cm... Może coś podpowiecie gdzie kupowaliście i w jakiej cenie??

 

ja budowałem z bloczka monolitycznego firmy radbet wymiar 30x20 x15cena 3,19 za bloczek, w ogólnej kalkulacji wychodzi tak jak wylanie betonu tylko odpada szalowanie więc wydaje się to być szybsza technologia ale czy lepsza teraz już nie jestem tego taki pewien, plus dwókrotne odcięcie fundamentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarrnowscy inwestorzy, z czego budowaliście ściany fundamentowe? Monolit, bloczki betonowe czy może pustaki szalunkowe?? MOże jeszzce coś innego? Szukam technologii do ściany grubości 25 cm, zdecydowana większość bloczków betonowych ma wymiar grubości 24 cm... Może coś podpowiecie gdzie kupowaliście i w jakiej cenie??

 

Moj wykonawca zaproponowal z lanego betonu ..... Gdybym miala ponownie podejmowac decyzje to rowniez zrobilabym tak samo :yes: Fundamenty wyszly solidne .... generalnie monolit u mnie kroluje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam co do podpowiedzi w temacie fundamentów - wygląda na to, że monolit wszyscy polecają, szalunkowe również są bardzo polecane, jeśli nie pękają przy zalewaniu. Myślałem, że pełne bloczki fundamentowe będą miały więcej zwolenników, ale okazuje się, że tak nie do końca... Dzięki jeszcze raz !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam co do podpowiedzi w temacie fundamentów - wygląda na to, że monolit wszyscy polecają, szalunkowe również są bardzo polecane, jeśli nie pękają przy zalewaniu. Myślałem, że pełne bloczki fundamentowe będą miały więcej zwolenników, ale okazuje się, że tak nie do końca... Dzięki jeszcze raz !

 

Jesli moge jeszcze cos wtracic ;) .....

Nawet najlepszy material potrafi zepsuc zly wykonawca ..... mam nadzieje , ze masz dobra ekipe bo to spory :yes: % powodzenia inwestycji :cool: . Pozdrawiam zycze powodzenia no i oczywiscie slonecznej pogody .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja robiłem z pustaka szalunkowego (30 cm). szybko, łatwo, tanio, i solidnie. Gdybym jednak miał wybierać to monolityczny w deskowaniu pewno jest najlepszy. Ale miałem rozłożysty dom wiec koszty desek (szalunków), były nie do przeskoczenia.

za pustak płaciłem 4,7 zł

 

Ja deski z szalunkow wykorzystam na deskowanie dachu :yes: dlatego miedzy innymi zamowilam 25mm ( do szalowania law i fundamentow ) , a nie 32 mm z jakich standardowo robia szalunki wykonawcy . 25 po oczyszczeniu pojda na daszek .... 32 sa zbyt ciezkie i balam sie , ze bedzie to zbyt wielkie obciazenie dla budynku ... i jeszcze jedna kwestia z 32 dekarze raczej niezbyt chetnie deskuja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak cicho?? Pewnie wszyscy doglądają postępów prac na swoich budowach ;))

Chyba spowodowałem sobie problem zakupowy - główne materiały mam zamiar kupić wykorzystując oferty specjalne (znajomi...), w związku z tym pozostanie mi cała masa drobiazgów, na które pewnie nie dostanę jakiejś super ceny. Co proponujecie - gdzie uderzyć z tą całą resztą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy masz problem?

i tak negocjując ceny jesteś w stanie wycenić same "duże zakupowo" rzeczy. na drobiazgach i tak Cie zedrą. wg mnie ważniejsze jest zagwarantowanie sobie szybkich dostaw towaru i ewentualnych zwrotów, żebyś nie musiał płacić za palete pozostałych pustaków czy dachówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...