Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tarnów i okolice


Recommended Posts

Co tak cicho?? Pewnie wszyscy doglądają postępów prac na swoich budowach ;))

Chyba spowodowałem sobie problem zakupowy - główne materiały mam zamiar kupić wykorzystując oferty specjalne (znajomi...), w związku z tym pozostanie mi cała masa drobiazgów, na które pewnie nie dostanę jakiejś super ceny. Co proponujecie - gdzie uderzyć z tą całą resztą??

 

Moge polecic miejsce gdzie ja sie zaopatruje ........ ale nie jest to Tarnow . Zakupy zrobilam kilka miesiecy temu ( wynegocjowalam korzystne ceny i warunki dostawy ) teraz jesli jeszcze jest cos potrzebne to " drobiazgi " dokupuje w tym samym miejscu co wczesniej hurtowe ilosci towaru , a dostarczaja mi je razem z kolejnymi partiami zamowienia . Towar przyjezdza na budowe prawie natychmiast po telefonie ( przewaznie to " natychmiast " jest na drugi dzien ) i nie ma zadnego problemu . Transport wliczony jest w cene materialu ( ktory i tak jest duzo tanszy niz w Tarnowie ) wiec nic extra nie place .

Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 879
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Edyta, załaduj namiary - im więcej doświadczeń zamieścimy, tym większa korzyść z korzystania z forum ;)) Właśnie dostałem wyceny z kilku składów, uśmiałem się porównując ceny, jakie sobie życzą... Thermopor 25 Leier najtaniej po 4,90 brutto zł/szt, a 11,5 po 4,39 zł... CHętnie porównam ceny w innych składach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie się pytałeś o te materiały ale to jest jawny bandytyzm. Ja brałem w sufigsie i za 25 płaciłem 3,82 a za 11,5 2, 65. jak chcesz to dam ci namiary na przedstawiciela z którym ja się kontaktowałem

 

Chętnie skorzystam - ceramikę na ściany i kominy już mam zakontraktowane, ale potrzebuję z grubszych rzeczy chociażby dachówki ceramiczne (antracyt), np. Rupp Ceramika Sirius angobowana lub coś porównywalnego. Poza tym całą resztę, na jutro np. styrodur... Jeśli macie jakieś sugestie - chętnie skorzystam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie skorzystam - ceramikę na ściany i kominy już mam zakontraktowane, ale potrzebuję z grubszych rzeczy chociażby dachówki ceramiczne (antracyt), np. Rupp Ceramika Sirius angobowana lub coś porównywalnego. Poza tym całą resztę, na jutro np. styrodur... Jeśli macie jakieś sugestie - chętnie skorzystam :))

 

Hejka

Dachowke kupilam - telefonicznie :eek: w Krakowie w firmie TRAPEZ CARBO II ....... dobre ceny !!!! ( skorzy do negocjacji ).:cool:

W sprawie styroduru dzwon na kontakt ktory wyslalam Ci na priv.

Pozdrawiam

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam!

 

Jestem świeżynką na tym forum, tzn. oddawna się przyglądam i podczytuję, ale teraz piszę dziewiczy post ;). Cieszę się, że są Tarnowiacy tutaj na forum muratora. Jakoś tak czuję się jakby u siebie w domu, choć mało osób buduje się w samym Tarnowie. Z mężem mamy zamiar się budować w Krzyżu. Działka już jest (darowizna od babci), ale... I tu jest problem. Nie ma dojazdu do działki :cry:. Dopiero zaczeliśmy załatwiać dojazd, więc pewnie budowa zacznie się nie wcześnij niż w 2012 roku. Narazie odbyliśmy rozmowę z "zaprzyjaźnionym" architektem i będzie ciągnoł za sznurki w odpowiednich urzędach ;). A my mamy bojowe zadanie żeby przekonać sąsiadów (3), aby odsprzedali część swoich działek na dojazd do naszej działczyny.

Działka dość ładna, około 19 ar, ale jest podzielona na dwoje ( kolejna papierologia u notriusza :/). Zobaczymy jak się to wszystko potoczy. Oby na plus dla nas ;). Marzy mi się domek w Rdodendronach 6N pracowni Archon. Projekt domu pasuje jak ulał na działkę i spełnia nasze wymagania ;).

Trzymajcie kciuki, bo musi się udać :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rere79 :welcome:

Widze , ze OGROM pracy przed Wami najgorsza ta papierologia :eek:domek ladny wybieracie http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-6-n/m484681a5d56f6 ( rozumiem , ze jest to jeszcze przymiarka , a nie ostateczna decyzja )

Zastanawiam sie ktory z pracowni Domow z Wizja bylby podobny i gabarytowo i wizualnie ......

Z Widokiem - 115 m2 ......

Praktyczny 1 - 150m2.......

Projekt Praktyczny 1 jest bardzo ladny sama sie nad nim zastanawialam , ale troszke denerwowal mnie ten garaz wysuniety do przodu ..... a co powiecie na ten Z Widokiem ????? za maly ?

Trzymam kciuki za powodzenie inwestycji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujesz świetny domek. Ja się zakochałam wprojetach pracowni Domy z wizją i gdyby nie to, że mamy ograniczone fundusze, to pewnie bym się skusiła na budowę takiego domku :)

Jeśli pozwolisz będę zaglądała do Twojego dziennika budowy :)

 

Pozdrawiam

 

Dzieki za mile slowa :D

Zapraszam do mojego dziennika i komentarzy .... w razie potrzeby sluze pomoca :)

Pozdrowionka :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak Praktyczny 1 miodzio :D. Ponoć projektanci z pracowni opracowują wersję Praktycznego z garażem bocznym i dodatkowo zadaszonym, więc.... Może za te 2 lata doczekam się tego projektu :D. Byłoby to dla mnie szczęście nie do opisania ;). Ogólnie projekt musi mieć aż 5 sypialni, bo moi rodzice będą z nami mieszkać., a w Domach z Wizją takich rozwiązań nie ma :/. Dość, że dużo pokoi, to jeszcze musi się to mieścić na działce. Działka wąska, a długa.

No nic, narazie się nie martwię, bo czasu, że hoho. Znam warunki zabudowy, tzn. przypuzczalne, bo sąsiad w tym samym pasie co my będzie się budował. Obydwie działki nie leżą przy głównej drodze, więc nie ma linii zabudowy. Wysokość budynku do 9,5 metra, długość elewacji frontowej "dowolna", spadek dachu od 20 do 42 stopni. Warunki zabudowy komfortowe. Tylko zachować odległości od ogrodzenia.

A jak nic nie wypali to architekt w ramach usług zaprojektuje projekt indywidualny. Jest też kierownikiem budowy :p. Gość sprawdzony. Obenie z jego usług korzysta trójka rodzeństwa mojego męża :)

 

Ps. Papierologia nie straszna ;). Nie my będziemy pukać do drzwi. Też jesteśmy z tych budujących z zagranicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie :). Znacie może taką osobę ( technik arcitekt), która dałaby nakreślone rzyty domu z wymiarowaniem ( bez obliczeń kostrukcyjnych) architektowi z uprawnieniami?

Bo ja, po szkole studium, chciałabym zaproponować ewentualnie architektowi moje rozwiązania ;). Oczywiście on liczy, on podpisuje się pod projektem.

Oj ile bym dała żeby istnieć w tym zawodzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja wiem, że mogę, tylko pytanie ile mnie to czepnie po kieszeni ;) Połoczyłabym dom Praktyczny 1 z domem w Rododendronach 6 ;).

 

8 - 12 tys. ;) w Tarnowie to i tak nie jest zla cena .... za projekt indywidualny .

Architekci z innych miast krzyczeli sobie 100 zl. za m2 domu .... Nie mysl , ze adaptacja istniejacego juz projektu wyniesie duzo taniej , a tak masz swoj niepowtarzalny dom .... albo szukaj jeszcze czegos co bedzie Ci odpowiadalo w 99% i wymagalo tylko niewielkich zmian .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...