Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tarnów i okolice


Recommended Posts

POd warunkiem, że masz niezłego projektanta. Słyszałem u znajomych, iż nieorzemyślane rozwiązania spowodowały trochę problemóa etapie budowy, np. nie tam wychodziły belki podtrzymujące konstrukcję dachu,nakładające się kosze dachowe itp... Jesli projektant jest super, to i efekt pierwsza klasa ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 879
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Moja Pani Architekt byla ..... dosc ogladnie mowiac do d..........:cool: dlatego adaptacja pierwszego projektu zakonczyla sie fiaskiem .. w efekcie zakupilam kolejny projekt w ktorym zmian bylo na 0,000009 % wiec udalo sie :wiggle:. Teraz tak jak TT16 zrobilabym projekt indywidualny , ale u DOBREGO architekta tylko gdzie takich szukac ???? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ja architekta już mam. Sprawdzony na wszystkie strony ;). Projektował trzem osobom z rodzinki domy ( wolnostojący i bliźniak). Prowadził też rozbudowe domu mojej koleżance. Wszyscy z jego usług zadowoleni. Mam nadzeję, że i nas nie zawiedzie. Coraz bardziej skłaniamy się do projektu indywidualnego. Byłoby jeszcze super jakby dokładnie to co ja sobie zaprojektowałam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ja architekta już mam. Sprawdzony na wszystkie strony ;). Projektował trzem osobom z rodzinki domy ( wolnostojący i bliźniak). Prowadził też rozbudowe domu mojej koleżance. Wszyscy z jego usług zadowoleni. Mam nadzeję, że i nas nie zawiedzie. Coraz bardziej skłaniamy się do projektu indywidualnego. Byłoby jeszcze super jakby dokładnie to co ja sobie zaprojektowałam ;)

Hejka

Czy Twoj Architekt projektuje ogrodzenia ? Koncepcje mam trzeba to tylko przelac na papier i do urzedu zglosic .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - i dołączam - przyjmiecie? Buduję w mieście. Tarnów - pod Marcinką. I właśnie próbujemy podjąć jakąś decyzję - czy montować kolektory w połaci dachu czy później, już po położeniu blachy. Co myślicie? Jaka firma? I czy ktoś poza BOŚiem i innymi bankami (koszmarna sprawa) dotuje w mieście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - i dołączam - przyjmiecie? Buduję w mieście. Tarnów - pod Marcinką. I właśnie próbujemy podjąć jakąś decyzję - czy montować kolektory w połaci dachu czy później, już po położeniu blachy. Co myślicie? Jaka firma? I czy ktoś poza BOŚiem i innymi bankami (koszmarna sprawa) dotuje w mieście?

 

Witaj :welcome:

Kolektory pozniej .... spokojnie poloz blachodachowke , nie zaoszczedzisz duzo materialu a bedzesz spac spokojnie . Moge podac namiar na chlopaka ktory u mnie bedzie zajmowal sie sprawa kolektorow ( generalnie w przyszlosci bedzie robil calosc instalacji w moim domu z wylaczeniem elektryki ).

W sprawie banku sorrki nie pomoge , nie buduje z kredytu ..... tak jak sam napisales KOSZMARNA SPRAWA .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ja architekta już mam. Sprawdzony na wszystkie strony ;). Projektował trzem osobom z rodzinki domy ( wolnostojący i bliźniak). Prowadził też rozbudowe domu mojej koleżance. Wszyscy z jego usług zadowoleni. Mam nadzeję, że i nas nie zawiedzie. Coraz bardziej skłaniamy się do projektu indywidualnego. Byłoby jeszcze super jakby dokładnie to co ja sobie zaprojektowałam ;)

 

Witam serdecznie!

 

Szukam wlasnie sprawdzonego:) architekta. Interesuje mnie projekt indywidualny. Czy mozna prosic jakies namiary na tego sprawdzonego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he:) z tesciowa nie ma zartow, rozumiem i czekam. Bede b. wdzieczny za kontakt!

 

Edyta, Projekt "z widokiem" swego czasu byl moim ulubionym projektem. Jednak brakuje mi w nim garazu;) Jestem fanem pracowni domy z wizja. Najchetniej kupilbym gotowy projekt, jednak mam droge dojazdowa od strony poludnia i spory problem z doborem projektu. Moze ktos ma podobny problem i podzieli sie doswiadczeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he:) z tesciowa nie ma zartow, rozumiem i czekam. Bede b. wdzieczny za kontakt!

 

Edyta, Projekt "z widokiem" swego czasu byl moim ulubionym projektem. Jednak brakuje mi w nim garazu;) Jestem fanem pracowni domy z wizja. Najchetniej kupilbym gotowy projekt, jednak mam droge dojazdowa od strony poludnia i spory problem z doborem projektu. Moze ktos ma podobny problem i podzieli sie doswiadczeniami?

 

Jak duzy dom chcesz budowac ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aliminer , a co powiesz na PRAKTYCZNY 1 .... przymierzalam sie do niego denerwowal mnie jednak ten garaz na froncie domu :bash:

 

Uwazam podobnie. Ten garaz w Praktyczny 1 troche z innej bajki:rolleyes: Moze gdyby byl z boku i zadaszony, to lepiej by sie komponowal, choc wtedy nie byloby tarasu. Podobaja mi sie projekty z serii "doskonaly" jednak sa za duze. Dla mnie odpowiedni metraz to max 170m2 pow uzyt., wliczajac garaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po rozmowie z teściową. Żyję :D. Ale co bym miała nie przeżyć jak moja teściowa to fajna babka ;).

Numer do gościa mam, wyślę Wam na priva.

 

Edyta ,teściowa też nie ma pojęcia czy projektuje ogrodzenia. Jak będziesz chciała to musisz zadzwonić do niego.

 

Co do Praktycznego1, podobno architekci z pracowni mają we wrześniu wypuścić wersję z garażem z boku i dodatkowo zadaszonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - i dołączam - przyjmiecie? Buduję w mieście. Tarnów - pod Marcinką. I właśnie próbujemy podjąć jakąś decyzję - czy montować kolektory w połaci dachu czy później, już po położeniu blachy. Co myślicie? Jaka firma? I czy ktoś poza BOŚiem i innymi bankami (koszmarna sprawa) dotuje w mieście?

 

Jeśli chodzi o dotacje próbowałbym w BGK na Mickiewicza, lub w BGŻ. Zawsze można zapytać w swojej gminie

- nieraz też dotują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z dotacjami nie pomogę, bo nie mam o tym zielonego pojęcia :/

 

Jak już wspomniałam wyżej, rozmawiałam z teściową. Dzwonił do nij architekt i powiedział jej tyle co i ja wiedziałam. Mamy skrzyknąć wszystkich sąsiadów przez których działki będzie przechodziła droga. Jeśli się zgodzą, to zwrócić się do geodety ( dobrego:rolleyes:) i ma wytyczyć drogę i odrazu nam zrobić podział działki. Potem notariusz. Przy dobrych wiatrach sprawy paierkowe zajmą nam z jakieś 2 lata :roll:. Ja się modlę żeby to było tylko te dwa lata. Bo znając rzeczywistość....

Zazdroszcze Wam, że się budujecie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszcze Wam, że się budujecie :p

 

RERE79

Nie zazdrosc ...... KUPA roboty ..... a jeszcze dla nas ODLEGLOSCIOWCOW ;) , to tylko kupa roboty i nerwow bo nie ma Cie na miejscu .... i jak to moja madra Babcia mowila .. Jak nie dolozysz okiem to kieszenia .......

Pozdrawiam ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...