Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tarnów i okolice


Recommended Posts

Dzieki za info:)

Juz sie zdecydowalem na projekt na miare 1. Wczoraj dokonalem juz dosc sporych zmian w projekcie. Slupy oczywiscie do usuniecia. Architekt ma mi powiedziec ile podniosa sie koszty usuniecia tych slupow. Generalnie bedzie kilka zmian w elewacji wlaczajac obciecie skrzydla o ok 1,5 m od poludniowej strony. Ze 189m2 zostanie 173m2. Rozmawialem z osoba, ktora buduje na miare 2 i twierdzi, ze fundamenty sa dosc mocno przezbrojone. Twierdzi, ze sie zna na tym:) Oczywiscie ja nie szukam oszczednosci w cieciu kosztow na zbrojeniu. Co do okien, to juz wczoraj kilka usunalem. Praktyczny 1 nie podchodzi mi z wielu wzgledow. Najwazniejsza to ta, ze mam droge dojazdowa od poludnia. Zamieszcze niebawem kilka fotek, to zobaczysz o co mi chodzi.

Pozdrawam,

 

Hejka :)

Usuniecie slupow - ryzykowna sprawa - pamietaj , ze konstrukcja dachu opiera sie na nich .... dlatego warto zasiegnac opinii konstruktora

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 879
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hej,

niestety zdjęć nie dodam na razie, choć lubię się chwalić ...:) Nie mam głowy do wgrywania i badania jak zamieszczać na tym forum. Obiecuję,że kiedy glowne problemy nas ominą zdam pełne relacje.

Na razie wiem tyle,że przez to ,że budujemy się w tym roku koszt kanalizacji i wody wzrosnie z 7 tys do 20 :( jestem zalamana i szukam innego wyjścia lub dojścia do consensusu :( Jesteśmy spłukani...kredytu jeszcze nie mamy uruchomionego (wnioski zozone w kwietniu, decyzje są), jedziemy na pozyczkach, nerwach i niestety zero szans na półśrodki, bo to nie w naszej naturze. Wolimy nie mieć nic niż tani kompromis...załamka nooooo

Fakt,że nie minął nawet rok od wbicia pierwszej łopaty, ale wg planów moglibyśmy skończyć w lipcu. Niestety wylewki byly skuwane przez partactwo wykonawców, teraz przyłacza przez pogodę w tym roku .....opieszalość banków:( Szczerze - mam dość. Budowa domu po dach to bułeczka z masłem...instalacje podobnie....Niestety wykonczeniowka to nerwica in progress czyli rozwód za rozwodem :) :):):)

 

oczywiście Wam życzę więcej szczęścia...:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlow - nie bardzo wiem, jaki wpływ ma okres budowy na wzrost kosztu przyłącza wody i kanalizacji. Napisz coś więcej, bo też mam powyżej uszu problemów stwarzanych przez Wodociągi Tarnowskie Sp. z o.o. W ENION i Gazowni wszstko jest dla mnie jasne - jest taryfa, umowa przyłączeniowa standardowa (do pół roku okres oczekiwania wraz z niezbędną dokumetacją formalno-prawną) i nic mnie nie obchodzi. Wodociągi to państwo w państwie - ciekawe, czy Miasto toleruje fakt nieodpowiadania na wnioski ikorespondencję (co na to KPA...) i ich totalny bałagan.... A ich deklaracje są takie piękne - podobno z wodą nie miało być żadnych problemów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylewki kuli, bo:

mieszanka była uboga w cement oraz miejscami styropian fs 20 (ten miękki elewacyjny). Po prostu dramat i szkoda słów. Wykonawca tynków, które były ok podobno miał mieć firmę wszechstronną. Okazało się,że miał podwykonawców do wykładania styropianu i lania wylewki....Obie ekipy spieprzyli robotę i niestety.... Koszt wzmacniania to 45 zł m kw. Trochę było skuwane od nowa, trochę wzmocnione, ale już ok. Wyknoawcy w miarę pokryli straty...Rysa na mej czaszy bezcenna.

 

Z wodą i kanalizacją problemy mamy natury sezonowej. W tym roku bowiem Łęg Tarnowski ma bardzo podwyższony poziom wód gruntowych ...Woda podchodzi już na 80-90 cm. Aby zrobic kanalizacje trzeba się wkopać w pewnym momencie na 3 metry nawet. Woda idzie 1,5 m poniżej gruntu. Rowy zapadają się i należy je osuszyć specjlanymi pompami szpilowymi a to koszt okm 2,5 - 3 tys osuszania na dzień. Nam w dwóch miejscach potrzeba przynajmnije 3-4 dni....:(

 

szkodasłów.

Będę najszczęsliwszym człowiekiem na ziemi jak skończy się syf wykończeniowy....Kwiatem lotosu będę unoszącym się na tafli jeziora.....(zajebiście wyluzowanym of course).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zamontować kocioł gazowy kondensacyjny, w związku z tym mam pytanie czy kominy systemowe przystosowane do takich kotłów wymagają dodatkowego wkładu z rury kajnerowej? Jeżeli mógłby ktoś doradzić czy może korzystniej nie jest wykonać komin z cegły zwykłej a w środek włożyć podwójny wkład z rury kajnerowej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jestem świeżynką na tym forum, tzn. oddawna się przyglądam i podczytuję, ale teraz piszę dziewiczy post ;). Cieszę się, że są Tarnowiacy tutaj na forum muratora. Jakoś tak czuję się jakby u siebie w domu, choć mało osób buduje się w samym Tarnowie. Z mężem mamy zamiar się budować w Krzyżu. Działka już jest (darowizna od babci), ale... I tu jest problem. Nie ma dojazdu do działki :cry:. Dopiero zaczeliśmy załatwiać dojazd, więc pewnie budowa zacznie się nie wcześnij niż w 2012 roku. Narazie odbyliśmy rozmowę z "zaprzyjaźnionym" architektem i będzie ciągnoł za sznurki w odpowiednich urzędach ;). A my mamy bojowe zadanie żeby przekonać sąsiadów (3), aby odsprzedali część swoich działek na dojazd do naszej działczyny.

Działka dość ładna, około 19 ar, ale jest podzielona na dwoje ( kolejna papierologia u notriusza :/). Zobaczymy jak się to wszystko potoczy. Oby na plus dla nas ;). Marzy mi się domek w Rdodendronach 6N pracowni Archon. Projekt domu pasuje jak ulał na działkę i spełnia nasze wymagania ;).

Trzymajcie kciuki, bo musi się udać :D

 

Pozdrawiam

 

Witam również buduję w Krzyżu Rodo6w z Archonu:))))

Jak chcesz zobaczyc swój domek w relau to jest w Krzyżu koło szkoły wybudowany:)))) co prawda z małymi przeróbkami ale mysle że to ten

 

pozdrawiam MAriola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle ja to już oczami wyobraźni wybieram panele i gres, bo dach, okna i drzwi wybrane. Żartuję oczywiście, ale w ulubionych mam tony inspiracji. Mam wrażenie, że mąż nie wytrzyma ze mną nawet do rozpoczęcia budowy. Już nie chce mnie słuchać w tym temacie :evil:

 

Witaj w klubie:)) Też budfuję w Tarnowie:)) i tez boję się że maz tego niw wytrzyma - ale kredyt juz podpisany więc....:)))))

 

pozdrawiam Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zamontować kocioł gazowy kondensacyjny, w związku z tym mam pytanie czy kominy systemowe przystosowane do takich kotłów wymagają dodatkowego wkładu z rury kajnerowej? Jeżeli mógłby ktoś doradzić czy może korzystniej nie jest wykonać komin z cegły zwykłej a w środek włożyć podwójny wkład z rury kajnerowej?

 

wydaje mi sie że systemowe kominy są już gowotwe i nie trzeba żadnego wkładu, w innym przypadku po co byłoby je drogo kupować. Wkład z kajneru jest lepszy ale za to drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie że systemowe kominy są już gowotwe i nie trzeba żadnego wkładu, w innym przypadku po co byłoby je drogo kupować. Wkład z kajneru jest lepszy ale za to drogi.

 

Postanowiłem wymurować kominy z cegły. Jak na razie będzie to rozwiązanie uniwersalne,narazie bez konkretnej decyzji jaki kocioł zastosuję w domu,. Dziękuję i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zamontować kocioł gazowy kondensacyjny, w związku z tym mam pytanie czy kominy systemowe przystosowane do takich kotłów wymagają dodatkowego wkładu z rury kajnerowej? Jeżeli mógłby ktoś doradzić czy może korzystniej nie jest wykonać komin z cegły zwykłej a w środek włożyć podwójny wkład z rury kajnerowej?

 

rozmawiałem zarówno z Leierem (producentem kominów systemowych Turbo) jak i jedynym przedstawicielem Viessmana w Tarnowie - obydwie strony twierdziły, że system kominowy Leiera jest kompletny i wystarczający do obsługi kotła kondensacyjnego.Ja zdecydowałem się na ten wariant i nie dokupuję zadnych wkładów kajnerowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem zarówno z Leierem (producentem kominów systemowych Turbo) jak i jedynym przedstawicielem Viessmana w Tarnowie - obydwie strony twierdziły, że system kominowy Leiera jest kompletny i wystarczający do obsługi kotła kondensacyjnego.Ja zdecydowałem się na ten wariant i nie dokupuję zadnych wkładów kajnerowych.

 

uściślając : wkład z kajneru ( do kondensata jest rura podwójna), wkłada sie do kominów z cegły. do systemowych nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również buduję w Krzyżu Rodo6w z Archonu:))))

Jak chcesz zobaczyc swój domek w relau to jest w Krzyżu koło szkoły wybudowany:)))) co prawda z małymi przeróbkami ale mysle że to ten

 

pozdrawiam MAriola

 

No kochana spadłaś mi z nieba :D. Ale się cieszę. I to jeszcze rodka budujesz.... Jeśli się zdecydujemy na ten dom to będzi Rodo 6G2 . Powiadasz, że koło szkoły stoi Rodek. A dokładnie w którym miejcu?

Zapytam jeszcze czy jesteś rodowitą Krzyżowianką? Ja nie, ale mój mąż tak. Choć ja nie daleko mam od Krzyża ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów tarnowskich jest może na etapie zakupu materiałów na dach lub okien??? Szukam wspólnika bo jak wiadomo im więcej tym taniej..

 

Pozdrawiam wszystkich Mariola

 

Witam

Będę zainteresowany kupnem blachodachówki na przełomie wrzesień/Październik.

Jeżeli jesteś już zorientowana w cenach, to proszę o jakieś info.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...