Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tarnów i okolice


Recommended Posts

Ha - mówisz tak, jak my myślimy :) Odkurzacz też chcemy mieć i pewnie się to uda. Gorzej z rekuperacją - dla naszego alergika byśmy chcieli, ale te koszty... Zobaczymy, czy nam starczy kasy...

Wysoki salon - fajnie, ale to uciekające ciepło... Często rzeczywistość weryfikuje marzenia.

Początek wioski - patrząc od Nowodworza - to tak jak my!! Nasza działka znajduje się jakieś 200 m od znaku "Radlna" po prawej stronie - druga linia zabudowy.

Wysłałam Ci wiadomość z adresem prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 879
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

TT16, timel witajcie :) A gdzie konkretnie, tj. w którym miejscu Radlnej macie działkę? I na jakim etapie budowy jesteście?

 

Berni projektujemy w Pracowni EB. Konsultujemy też z architektem, który mieszka zbyt daleko, żeby cały projekt zrobić, ale pomaga nam co nieco w planowaniu rozkładu pomieszczeń. Też chcielibyśmy aby domek był w każdej części dopasowany do nas, ale niestety nie bardzo się tak da - układ działki nie do końca pozwala lub... KASA... Ale z grubsza jest ok. :) Domek ma być parterowy z poddaszem nieużytkowym, bez piwnic. Miał być mały, ale jakoś tak wyszło, że się zrobił większy niż mniejszy. Cóż - w parterówce nie unikniesz korytarzy...

A Ty z jakim architektem współpracujesz? Jaki masz dom?

 

Witam wszystkich po dłuższej przerwie świątecznej .

Pomimo świąt i mojego 2 tygodniowego urlopiku :cool: nie próżnuje wczoraj zamówiłam dużą ilość materiału ściennego, a dzisiaj rano projekt domku z pracowni Archi Projekt z Lublina ASP 101 odbicie lustrzane :wave: Po dzień dzisiejszy cały czas współpracowałam z biurem projektowym w Lublinie. Teraz będę współpracować z lokalnym projektantem, który będzie robił mi adaptację oraz projekty mediów i mam nadzieję zjazdu na działkę również.

U mnie jest dokładnie tak samo jak u was jeśli chodzi o zmiany. Wczoraj zrobiłam listę zmian i wyszło mi 22 pozycje Parę z nich napisałam na wyrost by później nie musieć myśleć o korespondencji z biurem i czekać na pozwolenie ich wprowadzenia. Dobrze że jest taka możliwość i zmiany wewnątrz budynku można jeszcze korygować w trakcie budowy - zawsze to jeszcze jakaś otwarta furtka. Nie wszystko uda się przewidzieć wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TT16

centralny odkurzacz mam. Sam wykonałem instalacje i jestem póki co z tego dumny (póki co - bo nie wiem czy zadziała jak odkurzacz podepne ). zdjecie moge wysłać na prv. rekuperator miałem ochotę, ale nie dla oszczędności tylko dla zdrowia. ale te pieniądze.......

 

Czy możesz mi opisać w skrócie jak w murze biegnie instalacja do centralnego odkurzacza? może głupie pytanie, ale nie znam się na technicznych sprawach jeszcze dobrze ;-) DUŻO PRZEDE MNĄ

Obecnie zastanawiam się nad zrobieniem instalacji wewnętrznej do odkurzacza centralnego, a w późniejszym czasie dokupię odkurzacz. Teraz to wydatki będą takie że ho ho ale później może się uda, więc lepiej teraz już zaplanować coś więcej, by późnej było mniej problemów i więcej możliwości.

 

 

Edyta_M czy ja również mogę skorzystać z podanego namiaru na Pana od rekuperacji? i czy będę się mogła powołać na Ciebie? Też zastanawiam się nad rekuperacją w domu, ale tak jak większość trzeba się liczyć z kasą. Choć ostatnio rozmawiałam z kimś na ten temat i wiem, że nie trzeba budować kominów wentylacyjnych jak się ma wentylację mechaniczną w domu i rekuperator. Więc były by już jakieś wstępne oszczędności ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Edyta_M czy ja również mogę skorzystać z podanego namiaru na Pana od rekuperacji? i czy będę się mogła powołać na Ciebie? Też zastanawiam się nad rekuperacją w domu, ale tak jak większość trzeba się liczyć z kasą. Choć ostatnio rozmawiałam z kimś na ten temat i wiem, że nie trzeba budować kominów wentylacyjnych jak się ma wentylację mechaniczną w domu i rekuperator. Więc były by już jakieś wstępne oszczędności ;-)

 

Witaj

Oczywiscie dzwon do Niego ..... ja zrezygnowalam z komina w kuchni w zwiazku z instalacja " reku " jest to spora oszczednosc rzedu kilku tys. zl . ( biorac pod uwage murowanie kominu , wklad , oblozenie klinkierem itp. )

Pozdrawiam

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TT16

 

Czy możesz mi opisać w skrócie jak w murze biegnie instalacja do centralnego odkurzacza? może głupie pytanie, ale nie znam się na technicznych sprawach jeszcze dobrze ;-) DUŻO PRZEDE MNĄ

Obecnie zastanawiam się nad zrobieniem instalacji wewnętrznej do odkurzacza centralnego, a w późniejszym czasie dokupię odkurzacz. Teraz to wydatki będą takie że ho ho ale później może się uda, więc lepiej teraz już zaplanować coś więcej, by późnej było mniej problemów i więcej możliwości.

 

 

w ścianie są tylko umiejscowione końcówki odkurzacza. cała reszta idzie w posadzce (czyli zrobiłem przed wylewkami). Pracy naprawde nie dużo. Na internecie cały zestaw do montażu możesz kupić za kilka stówek. Generalnie zasada jest taka, aby dobrze rozmieścić gniazdka, a droga od gniazdka do jedynostki odkurzacza była jak najkrótsza. ważne też jest ułożenie kolan w określonym kierunku.

mogę przesłać na prv jakieś instrukcje montażu (jeśli jeszcze je mam).

Tak naprawdę w ostatniej chwili sie zdecydowałem na ten wynalazek. i tylko dlatego, że koszt niewielki, pracy nie dużo, a satysfakcja, wygoda (i może wzrost wartości nieruchomości :) ) gwarantowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ścianie są tylko umiejscowione końcówki odkurzacza. cała reszta idzie w posadzce (czyli zrobiłem przed wylewkami). Pracy naprawde nie dużo. Na internecie cały zestaw do montażu możesz kupić za kilka stówek. Generalnie zasada jest taka, aby dobrze rozmieścić gniazdka, a droga od gniazdka do jedynostki odkurzacza była jak najkrótsza. ważne też jest ułożenie kolan w określonym kierunku.

mogę przesłać na prv jakieś instrukcje montażu (jeśli jeszcze je mam).

Tak naprawdę w ostatniej chwili sie zdecydowałem na ten wynalazek. i tylko dlatego, że koszt niewielki, pracy nie dużo, a satysfakcja, wygoda (i może wzrost wartości nieruchomości :) ) gwarantowana.

 

Ok dziękuję bardzo, nie będę Ci sprawiać kłopotu, znalazłam coś już w necie - na początek podstawowa wiedza mi wystarczy ;-) Chyba zdecyduje się na instalację. Dziękuję za pomoc :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TT16, timel witajcie :) A gdzie konkretnie, tj. w którym miejscu Radlnej macie działkę? I na jakim etapie budowy jesteście?

 

Berni projektujemy w Pracowni EB. Konsultujemy też z architektem, który mieszka zbyt daleko, żeby cały projekt zrobić, ale pomaga nam co nieco w planowaniu rozkładu pomieszczeń. Też chcielibyśmy aby domek był w każdej części dopasowany do nas, ale niestety nie bardzo się tak da - układ działki nie do końca pozwala lub... KASA... Ale z grubsza jest ok. :) Domek ma być parterowy z poddaszem nieużytkowym, bez piwnic. Miał być mały, ale jakoś tak wyszło, że się zrobił większy niż mniejszy. Cóż - w parterówce nie unikniesz korytarzy...

A Ty z jakim architektem współpracujesz? Jaki masz dom?

 

Witam

Budujemy w południowej części Radlnej.

Stan budowy to SSO.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...