Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tarnów i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 879
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hejka :D

Wygodniejsi wykonawcy maja w d...... zalatwianie stempli po prostu inwestorze radz sobie sam ..... w moim przypadku byl jeszcze problem poniewaz stemple mialy " tylko" 3 metry , a ja potrzebowalam ok. 3,50 cm. no wiec zeby " dorobic " odpowiednia wysokosc to pod nimi moi madrzy wykonawcy uwiezili pustaki !!!! jakies 500 szt . ( musialam czekac z murowaniem scian na poddaszu ) no bo pustakow nie bylo !!!!!! :mad:..... Oczywiscie teraz wiem , ze bylo to celowe dzialanie gdyz wykonawca mial inna robote i pasowalo Mu po prostu zniknac na chwile z mojej budowy ....:p. U mnie bylo wykorzystane ponad 300 stempli .....

Berni deski na szalunki zwykle kupuje sie grubsze niz na deskowanie dachu ..... ja kupilam ciensze z mysla , ze wykorzystam je jeszcze pozniej ....

Deski z szalunkow nie wykorzystuje sie do deskowania dachu ........ kazdy dobry dekarz Ci to powie !!!!!!! teraz i ja to wiem ..... :(. Musialam kupic nowe deski odpowiednio zaimpregnowane ..... na tarcice wydalam baaaaaaaaaardzo duzo pieniazkow ...... wiec wczesniej zastanow sie czy nie lepiej zrobic fundamenty z bloczkow ( oszczedzasz na drewnie ) , jeszcze kwestia wyboru stropu zamiast monolitu strop gestozebrowy teriva , a deski tylko do deskowania ....... Uprzedzajac Twoje pytanie ..... ja mam lane fundamenty i takie zrobilabym jeszcze raz ..... nie wierze w te betonowe bloczki :p , tak jak uwazam , ze nadproza powinny byc wylewane z betonu , ale to moja prywatna opinia ..... strop mam monolit .......gdybym budowala jeszcze raz zastanawialabym sie teraz nad gestozebrowym :yes: ...... Po prostu wszystko zalezy od tego ile kaski planujesz przeznaczyc na dom ......

 

 

Witaj !

Stemple już mam umówione więc problem z głowy :-) Udało mi się znaleźć w tej samej miejscowości co będzie budowa ( Pan nawet obiecał powyciągać gwoździe ;-) więc gotowiutkie przewiozę na plac boju.

 

Jeśli chodzi o fundamenty to ja nie rozważam żadnych możliwość FUNDAMENTY BĘDĄ TYLKO LANE!!!!!!!!!!!!!! bez względu na koszty desek do szalunków - SĄ RZECZY NA KTÓRYCH NIE MOŻNA OSZCZĘDZAĆ I tak spryciarze skubną inwestora z innej strony. Nikt mnie nie przekona do fundamentu z bloczków.

 

Edyta M dlaczego wybrałabyś strop gęstożebrowy? Od samego początku rozważam kwestię stropu i mam DYLEMAT W moim rodzinnym domu mamy strop gęstożebrowy typu Akerman i taki miał być początkowo, a teraz chyba zdecyduje się na monolit.

Jedyne co daje gęstożebrowy strop do wytłumienie ( z doświadczenia wiem, że i tak słychać na parterze każdy krok zrobiony na piętrze). Gdyby zbudowany był z samej ceramiki to było by superandzko, ale mam w nim bardzo dużo belek betonowych!!!!!!!!!! Mój dziadziuś budując swój domek wpadł na genialny pomysł ( niestety nie da się już tego pomysłu zastosować), a mianowicie na deskach poukładał rurki ceramiczne ( dawniej - jeszcze ja pamiętam produkowano rurki ceramiczne) i owe rureczki zalano betonem. Uzyskano dzięki temu ceramiczny sufit, a robiąc wylewki ocieplono również podłogę na piętrze. Nie porównywałam kosztów jednego i drugiego stropu więc nie wiem który jest droższy ( wydaj mi się, że gęstożebrowy)

Są zwolennicy i przeciwnicy jak wszędzie zresztą, a ty inwestorze musisz wybrać sam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chlopaki , a u mnie w srode bylo TAKKKKKKKKKKKKKKK .......................................

 

 

http://img145.imageshack.us/img145/7294/img0336x.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

Oj napadało u Ciebie że ho ho

Widzę, że masz na zbyciu duże pokłady, ale ja Ci dziękuję kochana ŚNIEGU NIE POTRZEBUJĘ ;-) co innego gdyby to był piach lub ziemia :cool: wzięłabym od ciebie każdą ilość :grin:

 

Pozdrawiam cieplutko :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam wszystkich. Zaczynamy budowę na wiosnę. Poszukuję informacji od użytkowników Gruntowego Wymiennika Ciepła GWC. Czy to się opłaca (interesuje mnie eksploatacja tylko w lecie bez rekuperatora - przewietrzanie/schłodzenie do ok 22 stopni w domu przy zewnętrznej pow 26 i nasłonecznieniu wnętrza domu). Jakiego typu GWC, kto w Tarnowie i okolicach to robi i jakie ceny wykonanie+materiał. Było by miło gdyby się zalazł ktoś kto posiada GWC i go używa - od takich osób oczekuję odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
szczególnie następne pokolenie przy rozbiórce powie : "mocny był ten fundament" :)

hihihihi

odrobina pesymizmu nikomu nie zaszkodzi

 

A moze powie tak : Mocny ten fundament ..... madry inwestor ktory zdecydowal sie na lany , a nie z bloczkow ....... popatrz Zenus na te domy w okolicy same gruzy ...kamien na kamieniu nie zostal , a tego nawet zab czasu nie nadgryzl ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Grupę Wsparcia :)

Wykruszył się nam tynkarz :( Możecie kogoś polecić w Tarnowie ? Tynki tradycyjne na Ytonga. Termin - koniec marca :(

 

Podrzućcie coś na temat ekip tynkarskich - oczywiście najbardziej interesuje mnie kwestia ceny (najchętniej z materiałem) i jakości. Chciałbym w kwietniu wykonać ten zakres. Macie już własne doświadczenia lub ewentualnie przymiarki do sprawdzonych ekip?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzućcie coś na temat ekip tynkarskich - oczywiście najbardziej interesuje mnie kwestia ceny (najchętniej z materiałem) i jakości. Chciałbym w kwietniu wykonać ten zakres. Macie już własne doświadczenia lub ewentualnie przymiarki do sprawdzonych ekip?

 

Hejka

Dobrych tynkarzy trzeba z wyprzedzeniem umawiac teraz to pewnie trafi ci sie ktos z " lapanki " .... ja swojego w grudniu 2010 na maj 2011 umawialam i juz mial do polowy kwietnia zajete terminy ..... u mnie tynki cementowo - wapienne Baumit-a 23 zl. m2 robocizna z materialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jakiś czas temu pisałam, że panowie z pracowni architektonicznej zapowiedzieli, że pod koniec stycznia składają papiery o pozwolenie na budowę. Jest marzec i... nic. Ech... Się zaczęło pod górkę...

 

Przypominam się - szukam namiarów na ekipę budowlaną - dobrą, sprawdzoną, godną polecenia. Pliz help anyone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam ponownie po przerwie, śledze twój dziennik i sam czekam do przyszłego roku z rozpoczęciem budowy. widze że masz szary styro, gdzie to cudo można kupić w Dobrej cenie w Tarnowie?

 

Ja kupilam " szary " w lutym jeszcze przed podwyzka ..... lezakuje w zaprzyjaznionym magazynie i czeka na swoja kolejke . W Tarnowie nie kupuje bo ceny w hurtowniach powalaja ..... :rolleyes: ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Dobrych tynkarzy trzeba z wyprzedzeniem umawiac teraz to pewnie trafi ci sie ktos z " lapanki " .... ja swojego w grudniu 2010 na maj 2011 umawialam i juz mial do polowy kwietnia zajete terminy ..... u mnie tynki cementowo - wapienne Baumit-a 23 zl. m2 robocizna z materialem

 

 

Witam na forum

 

a czy można otrzymać na priv namiary na tego tynkarza ?

Jeżeli dobry, to może go sprawdzę :)

Ja za kilka tygodni dopiero zaczynam, ale wkrótce w Tarnowie przybędzie nam jeszcze jeden domek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...