Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tarnów i okolice


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie po świątecznej przerwie :-)

 

Ogłaszam oficjalne rozpoczęcie robót budowlanych na mojej działeczce TARRAMMMM :wave:

Domeczek wytyczony :cool:

Zdrojenia wykonane :cool:

 

Pozdrawiam :hug:

 

Berni gratulacje ..... no to do przodu Dziewczyno :wave: i pogody budowlanej zycze ... Zakladaj dziennik i komenty

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 879
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Berni gratulacje ..... no to do przodu Dziewczyno :wave: i pogody budowlanej zycze ... Zakladaj dziennik i komenty

Pozdrawiam ;)

 

Dziękuję Edytko :smile:

 

Dziennik i komentarze założę oczywiście tylko ( wstyd się przyznać ) nie miałam czasu naumieć się zdjęć wklejać ;-(

Obiecuję się poprawić i nadrobić zaległości ;)

 

Tobie również życzę powodzenia w wykończeniu domu :-)

 

:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WCZORAJ ZALALIŚMY ŁAWY FUNDAMENTOWE :wave:

w sobotę jak się nic nie pozmienia to będą lane fundamenty ;-)

 

U mnie w zeszlym roku byl problem bo 1 maja wypadal w sobote ..... i zadna betoniara nie mogla wyjechac ( podobno jakies przepisy zabranialy ) :bash:.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w zeszlym roku byl problem bo 1 maja wypadal w sobote ..... i zadna betoniara nie mogla wyjechać ( podobno jakies przepisy zabranialy ) :bash:.......

 

1 Maja to Święto Pracy w związku z tym nikt nie pracuje :p

3 maja również mamy święto tym razem kościelne i kolejny dzień leniuchowania. Ja obawiałam się ze 2 maja betoniarnia może nie pracować ze względu na długi weekend majowy i dlatego tak strasznie zależało mi na zrobieniu ścian fundamentowych w sobotę

UDAŁO SIĘ I JUŻ MAM :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Maja to Święto Pracy w związku z tym nikt nie pracuje :p

3 maja również mamy święto tym razem kościelne i kolejny dzień leniuchowania. Ja obawiałam się ze 2 maja betoniarnia może nie pracować ze względu na długi weekend majowy i dlatego tak strasznie zależało mi na zrobieniu ścian fundamentowych w sobotę

UDAŁO SIĘ I JUŻ MAM :wiggle:

 

No coz jak sie chce zarabiac pienizaki to niestety trzeba pracowac 7 dni w tygodniu czasem !!!! :rolleyes: .... ale ktoremu wykonawcy sie chce , u mnie tez robia sobie kazda sobote wolna ...... oj wzielabym ich na przeszkolenie do siebie ....... zobaczyliby co to oznacza praca !!!! . :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania kompletną skrzynkę elektryczną budowlaną, gniazda jedno i trójfazowe, pełne zabezpieczenia - kupowałem nówkę, niecały rok wstecz, jest niemal lśniąca i pachnąca nowością ;))

Mogę pstryknąć fotki dokumentujące stan i rodzaj wyposażenia - zainteresowanych zapraszam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Może uda mi się wśród sąsiadów znaleść fachowca, który doradzi mi w kwestii kotła centralnego ogrzewania. Kocioł gazowy kondensacyjny z zasobnikiem wody, układ rotacyjny, pogodynka. Najlepiej stojący jak lodówka :) Myślałem o Viessmannie lub Vailancie ale ostatnio próbują mnie namówić na Brotje. Zna ktoś może walory tych urządzeń ponoć wszystkie są na takim samym poziomie. Może ktoś coś poradzi??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra zarty sie skonczyly ...... czy ktos z Was mial kontrole z PINB ????? na budowie , jesli tak to prosze o jakies wskazowki jak sie do niej przygotowac ...... co ... dlaczego ..... na co i po co ........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie jakies zmiany sa ..... a czy istotne ????? :eek: ...... Dowiem sie 30 maja - wtedy przychodza kontrolowac ..... moze jakis KARGUL zza miedzy doniosl na mnie ..... Byl taki sasiad ktoremu nie podobaly sie wizyty betoniarki na budowie ..... i ciagle nawiedzal budowlancow :bash:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokoj TT16 ..... jakbym miala za malo problemow , ale jak to mowia " Co nas nie zabije to nas wzmocni " ... nie wiem czy to sasiad ( ale dowiem sie ) ... rownie dobrze moze to byc wyrywkowy sprawdzian na budowie ... ze mna juz tak jest ... jak biore jakies lekarstwo to oczywiscie wszystkie skutki uboczne wymienione w ulotce .... mnie dotykaja !!!!!! Jak zwrot ze skarbowki to przepytywali od A-Z .... Wyglada na to , ze INNI maja po prostu latwiej , a mnie wszystkie plagi egipskie dotykaja ....:bash:.... czas sie przyzwyczaic do tego ( najwyzszy czas ) .

Trzymaj kciuki w poniedzialek :yes:.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

dziś sie dowiedziałam że w urzędia naszego maista tarnowa można uzyskac dotację do solarów - adres: Goldhamera 3

szczegółów nie znam bo nie było tam dziś nikogo zorientowanego w teamcie...

Wiem tylko ze jest to doatacja rzędu 1000zł do m2 solarów nie wiecej jednak niż 4.000 i jest przeznaczona dla mieszkańców tarnowa.

Oprócz tego mozan korzystac z dotacji różnych banków - np. Na słonecznej "bgk" koło ronda/tesco -ławto i sprawnie....

 

Pozdrawiam budujących w tarnowie mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

dziś sie dowiedziałam że w urzędia naszego maista tarnowa można uzyskac dotację do solarów - adres: Goldhamera 3

szczegółów nie znam bo nie było tam dziś nikogo zorientowanego w teamcie...

Wiem tylko ze jest to doatacja rzędu 1000zł do m2 solarów nie wiecej jednak niż 4.000 i jest przeznaczona dla mieszkańców tarnowa.

Oprócz tego mozan korzystac z dotacji różnych banków - np. Na słonecznej "bgk" koło ronda/tesco -ławto i sprawnie....

 

Pozdrawiam budujących w tarnowie mariola

 

" Warunkiem skorzystania z programu będzie podpisanie umowy z bankiem i zaciągnięcie kredytu."

Czy widzicie w tym jakis sens ?!? ... przeciez wyslarczyloby zwrocic deklarowane % po przedstawieniu faktury , ale jak zwykle ktos jeszcze musi na tym zarobic czyz nie tak ......
;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Edyta M

 

Czyżbyś już to przerabiała? Może znasz jakieś szczegóły..... Jeżeli dopłacają 100zł do m2 to chyba nawet ten kredyt sie opłaci??

I najważnijsze mówisz o banku czy o UM????

Jeżeli bank to kredyt owszem ale mozesz go spłacić zaraz jak ci doatacje dadzą... mi wyszło że bank da mi jakieś 3500dotacji więc mimo kosztów kredytu, wszelich innych i oczywiści po zapłaceniu podatku do doatcji i tak jest sie do przodu - CHORA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
do Edyta M

 

Czyżbyś już to przerabiała? Może znasz jakieś szczegóły..... Jeżeli dopłacają 100zł do m2 to chyba nawet ten kredyt sie opłaci??

I najważnijsze mówisz o banku czy o UM????

Jeżeli bank to kredyt owszem ale mozesz go spłacić zaraz jak ci doatacje dadzą... mi wyszło że bank da mi jakieś 3500dotacji więc mimo kosztów kredytu, wszelich innych i oczywiści po zapłaceniu podatku do doatcji i tak jest sie do przodu - CHORA

 

 

Hej Mariola

 

Nie korzystalam , nie korzystam i nie bede korzystala ...... z doplaty do solarow . Prywatnie uwazam , ze powinno to byc inaczej rozwiazane tak jak napisalam kilka postow wyzej , po prostu zeby nie utrudniac Inwestorom zycia skoro jest taka doplata to na podstawie faktury powinno sie otrzymac umowiony zwrot % .... a nie zalatwiac to wszystko kretymi drogami .... Po prostu ktos na tym wszystkim musi zarobic i tworzy sie PIRAMIDA ..... a my jestesmy tylko pionkami w tej grze . Na papierze wszystko ladnie wyglada bo zwykle nikt nie czyta tego co pisze drobnym drukiem ..... i wlasnie po to jest to tak ladnie przedstawione zebys myslala iz jest to poprostu " INTERES ZYCIA ", a tak naprawde to jak zwykle bogaci sie bogaca kosztem tych biedniejszych ...... Lepiej dogadac sie w sklepie ze sprzedawca ( hurtownikiem ) ominie Ciebie ta cala biurokracja . Ale oczywiscie to jest kazdego indywidualna decyzja ja tylko wyrazam swoja opinie ;)

Pozdrawiam Edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...