Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tarnów i okolice


Recommended Posts

To i tak jestes lepsza odemnie. My mamy pozwolenie z listopada z tamtego roku i dopiero teraz ruszyliśmy:-)

U nas z wjazdem też było różnie ale naszczęście już jest wszystko ok.

To z jakiej betoniarni brałaś beton?

 

Wiesz co - mówił mi mąż nazwę betoniarni, ale nie pamiętam. (coś mi Wesbud chodzi po głowie, ale ręki nie dam uciąć...) To nie my załatwialiśmy, ale nasza ekipa budowlana. Podobno jeszcze ich nie zawiedli... Nasi znajomi też stamtąd brali beton i tylko sobie chwalili... Po prostu mieliśmy pecha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 879
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

bloczki Termalica 24 cm plus 12 cm wełna

Witam Jaką cenę za bloczek utargowaliscie jesmi można spytać, też myśle o tym materiale bloczki 600, i drugie pytanie kiedy najlepiej kupować zima, jesień ?

 

I druga rzecz mam kierowce ktory wozi ziemie, mnie przywoził za i brał od 25zl, przez 80, do 250 zl zależnie jaka ziemia itp. za 250 mialem ziemie rolną z odkrywki w Radłowie, Pan jest godny polecenia jak coś to pytajcie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jaką cenę za bloczek utargowaliscie jesmi można spytać, też myśle o tym materiale bloczki 600, i drugie pytanie kiedy najlepiej kupować zima, jesień ?

 

I druga rzecz mam kierowce ktory wozi ziemie, mnie przywoził za i brał od 25zl, przez 80, do 250 zl zależnie jaka ziemia itp. za 250 mialem ziemie rolną z odkrywki w Radłowie, Pan jest godny polecenia jak coś to pytajcie

pozdrawiam

 

Ciężko mi powiedzieć. Wycenę nam robili na bloczek 24 cm 600 - 7,34 zł brutto. Jednak my wzięliśmy ten o gęstości 400, ale z tego, co pamiętam - tam cena jest niewiele niższa. A kiedy kupować - nie mam pojęcia. Słyszałam, że okna najlepiej (bo najtaniej) kupować w lutym/marcu - ale czy to prawda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pamięć :-) mój domek ma już kapelusik na zimę. Prace z dachem zakończone w tamtym tygodniu :wave::wave::wave::wave:

 

Korzystajcie ze świetnej pogody Jeszcze dużo można w tym roku zrobić.

 

Pozdrawiam serdecznie :wiggle:

 

No to gratulacje!!!! Pochwal się - wklej jakieś foty!!!

 

A propos ładnej pogody - faktycznie - ta tej jesieni super dopisuje budującym.

Mam jednak obawy, czy jej jeszcze wystarczy, aby postawić ściany i dach w tym roku... Prace mogłyby się rozpocząć dopiero next week - czy zdążymy??

A może bezpieczniej przerwać na etapie fundamentów...?

I bądź tu mądry inwestorze!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja budowałam z tradycyjnych materiałów: fundamenty betonowe ( zarówno ławy jak i ściany), ściany domu z Porotherm'u 30 P+W z Wienerbergera, wszystkie stropy żelbetonowe. Nie mogłam się spieszyć bo wszystkie prace wymagają przestojów technicznych związanie betony, jego dojrzewanie itp.

Natomiast mój sąsiad zrobił fundamenty tamtej jesieni, a dom budował w zimie z bloczków Termalica na kleju. Dach natomiast zrobił na wiosnę kiedy ja podlewałam swój fundament.

 

Ja bym się nie spieszyła ale oczywiście decyzje musicie podjąć sami - JAK KAŻDĄ JEDNĄ NA BUDOWIE :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm - my też budujemy z bloczków Termalica. A temu sąsiadowi nic się nie stało w zimie ze ścianami? Te bloczki się nie poniszczyły, nie nasiąkły?

 

Nasz wykonawca twierdzi, że w zimie to nawet lepiej stawiać mury z bloczków. Dobrze, jak jest mały mrozik. Znaczy dla bloczków dobrze, ale dla wykonawców pewnie gorzej...

 

No nic - zobaczymy co będzie dalej.

 

W piątek mają lać chudziaka. Ciekawe jakie tym razem czekają nas niespodzianki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo ja w sumie dopiero 2 latka działam jakieś więc to jeszcze nie tak długo żeby wszystcy znali. Ale jak coś mogę dać jakies namiary na zadowolonych z mojej pracy z okolicy Tarnowa :) Zawsze można się spotkać i porozmawiać , a to dużo daje zleceniodawcy :)

 

A tak to wygląda jakby ktoś był zainteresowany. Jeśli chodzi o cene/jakość to myśle że bardzo przyzwoite wykonanie.

Oczywiście robimy też w wersji wypas , ale to już cena też wyższa oczywiście.

 

http://www.fotoszok.pl/upload/0c1efbbc.jpg

http://www.fotoszok.pl/upload/944f8571.jpg

http://www.fotoszok.pl/upload/9cb3243c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm - my też budujemy z bloczków Termalica. A temu sąsiadowi nic się nie stało w zimie ze ścianami? Te bloczki się nie poniszczyły, nie nasiąkły?

 

Nasz wykonawca twierdzi, że w zimie to nawet lepiej stawiać mury z bloczków. Dobrze, jak jest mały mrozik. Znaczy dla bloczków dobrze, ale dla wykonawców pewnie gorzej...

 

No nic - zobaczymy co będzie dalej.

 

W piątek mają lać chudziaka. Ciekawe jakie tym razem czekają nas niespodzianki...

 

Hmmm, nie bardzo jestem w stanie sobie wyobrazić, jak wiążą kleje czy zaprawy do murowania na mrozie... Samym bloczkom pewnie nic wielkiego się nie stanie (choć ja bym się nie decydował na wystawianie bloczków na opady i namakanie...), ale sam proces murowania pewnie lepiej przeprowadzić przy normalnej temperaturze i szybko zadaszyć pozwalając murom wysychać. Wszak postawienie paczki, wylanie stropu, postawienie więźby i pokrycie dachu to pewnie ok 6-7 tygodni pracy przy sprzyjającej pogodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... He he ja nawet na luty mam terminy zaklepane na elektryke w Tarnowie tylko boje się tych mrozów straszecznie :) ...

 

Panie Thomyk (to chyba o nas mowa) - damy jakoś radę :yes::yes:

 

 

 

A przy okazji odświeżymy nasz post - czy ma ktoś sprawdzone ekipy do wykończeniówki. Chodzi nam o zabudowy regipsowe, gładzie, malowanie, układanie paneli, desek barlineckich.

 

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...