Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kurcze już mam mętlik w głowie. Nasz architekt zaleca zrobienie odwiertów na ok. 1,5 m. No nic, poszukam jeszcze na tym forum, może dowiem się więcej.

 

Takie odwierty warto zrobić. Grunt pod budowę domu może być niejednolity, może być wysoki poziom wód gruntowych a to wszystko wpływa na sposób wykonania fundamentów. Nam takie badania bardzo przydały się też później na etapie kopania studni chłonnych i planowania ogrodu.

 

A odnośnie pana Koniecznego to na pewno poradzi sobie z obsłużeniem waszej grupy. Obsługiwał też moją grupę z 2007 i moją budowę a wtedy to dopiero się działo. Taki był bum budowlany, że ho! Aż smutno było się rozstawać na koniec z panem Zbyszkiem. Do tej pory mamy jego nr i czasami się kontaktujemy nawet w sprawach banalnych. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się chętnie dopisuję i serdecznie witam z Towarzystwem.

Póki co porad realnych nie mam, bo jesteśmy na etepie projektowania i papierologii (szczegóły w moim dzienniku) i namawiam abyście również zalożyli dzienniki będziemy mogli na bieżąco śledzić swoje poczynania.

Gdyby ktoś mógł polecić jakieś hurtownie materiałów gdzie warto się zwrócic po wycenę?

ja właśnie dostalam zestawienie potrzebnych materiałów i chciałabym jeszcze przed wiosną coś kupić, może uda się taniej?

ktoś pisał o niemieckim porothermie, mogę prosić o jakiś namiar?

 

Witam,

 

Polecam cegle Eder 25 P+W w-g mnie lepsza od Porotherm 25, najtaniej w Elbau Wysogotowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tmk52 dzięki za namiar, na pewno tam też się zwrócę:)

Na razie ma już zapytania rozesłane, czekam na odpowiedzi, ale im więcej zapytań i odpowiedzi tym lepiej.

Ktoś wyżej pisał o badaniach gruntu.

Ja zamierzam zrobić (ale to dopiero po ostatecznym sfinzlizowaniu projektu, aby było wiadomo co badać). Koszt to stosunkowo niewielki, a ma się pewność co do jakości gruntu i czy wobec tego parametry techniczne budynku są odpowiednio zaprojektowane.

W moim przypadku polecali zarówno architekt jak i przyszły kierbud, więc ufam ich radom w tym zakresie.

Nawet mam gdzieś wynotowane firmy które się tym zajmują jakby kogoś intersowało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Wiemy, że chcemy wybudować dom...

 

Mamy:

 

- działkę przy Puszczy Zielonce, ok. Dąbrówki Kościelnej, działka jest bardzo duża, jak już uciekać z Poznania to na łono natury...

- mamy warunki zabudowy, które nie pozwalają nam zaszaleć z powierzchnią domu

- jesteś już blisko wybrania ostatecznego projektu

- mamy wstępnie uzgodnione warunki współpracy z ekipą budowlaną, która oferuje nam kompleksową usługę, ot taka jedna ekipa od każdego technicznego stadium budowy

- mamy wodę

- mamy prąd

 

a oto czego nie mamy i co nas nurtuje i w czym prosimy o poradę:

 

- czy wybór jednej ekipy do całej budowy to waszym zdaniem dobre rozwiązanie ? liczymy się z tym, że koszt jest większy, ale odpada myślenie o szukaniu poszczególnych ekip i umawianie się tak by wkraczali zaraz po nastepnych...

- teraz pewnie proste pytanie dla was, a dla nas wciąz czarna magia: wybralem projekt, mam mapke do celow projektowych, a teraz muszę wynając architekta by mi mój przyszlym dom wpisał w mapkę ? ile to kosztuje ?

 

- czy ktoś z was ma doświadczenie z montażem pomp ciepła ?

 

Z góry dziękujemy za wskazówki i dopingujemy wszystkim tym którzy nie mogą się doczekać budowy, a tak btw. kto wie gdzie schowała się wiosna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baggio

ja wielkich doświadczeń nie mam, ale mogę odpowiedzieć na pytanie co po wyborze projektu.

Po wyborze projektu szukamy projektanta z uprawnieniami, który zrobi nam adaptację projektu na naszą działkę (czyli najogólniej rzecz ujmując wrysuuje go na mapę i opatrzy wszelkimi niezbędnymi pieczątkami)

Co do tego ile to kosztuje to pewnie różnie najróżniściej. Nasz chciał za to ze zmianami w projektcie około 1500-2000 zł, ale nie wiem czy to dużo czy mało.

Jeśli nie chcecie żadnych zmian to myślę, że warto poszukać kogoś kto nie ma wypasionej pracowni i renomy, na pewno będzie taniej, a chyba do samego wrysowania projektu na działkę jakiś wodotrysków nie trzeba :wink:

Natomiast wiem na pewno, że przed podpisaniem umowy z konkretnym projektantem na pewno trzeba się upewnic czy ma on wszelkie niezbędne uprawnienia.

Do adaptacji będzie też potrzebna mapka do celów projektowych do zamówienia u geodety. I jeśli chcecie startowac niebawem to chyba warto już zacząć chodzić w sprawie przyłączy...

To tyle co ze swojego skromnego doświadczenia mogę rzec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeśli chodzi i pompy ciepła to w ostatnim numerze pisma budujemy dom jest dość obszernie temat wałkowany i jest też wywiad z gościem spod Poznania, który się tym zajmuje i we własnym domu, gdzie ma też biuro ma zamontowaną pompę, można sobie przyjechać i na własne oczy obejrzeć czy też na własnej skórze przekonać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie doczytałam, że prąd i woda już są:)

to głównie miałam na myślnie, nie wiem czy będziecie mieli gaz, ale z tego co wiem to w sprawie gazu też warto rozejrzeć się wcześniej, bo w różnych miejscach różnie to wygląda, ale czasami trzeba czekac kosmicznie długo na zrobienie przyłącza.

Myślę, że trzeba się zorientować co i jak:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! No to i my się dołączamy do grona:)

 

Planujemy zaczac budowę w czerwcu:)

 

Narazie pan geodeta dzieli działeczkę, projekt bedzie indywidualny, choć na bazie projektu http://www.z500.pl/projekt/z34.html.

 

No i powoli zaczynamy szukac ekip budowlanych:)

 

Także wszystkim życzymy powodzenia przed naszymi zyciowymi wyzwaniami:)

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszkat
Witam wszystkich,

 

...

 

a oto czego nie mamy i co nas nurtuje i w czym prosimy o poradę:

 

- czy wybór jednej ekipy do całej budowy to waszym zdaniem dobre rozwiązanie ? liczymy się z tym, że koszt jest większy, ale odpada myślenie o szukaniu poszczególnych ekip i umawianie się tak by wkraczali zaraz po nastepnych...

 

Witam, ja uważam, że jeśli nie macie znajomości , nie macie za dużo czasu oraz nie znacie się na budowaniu to najlepsze co możecie zrobić to właśnie wynająć ekipę, która wybuduje cały dom razem ze wszystkimi przyłączami, dachami kanalizą itd. Znajomi, którzy się budowali mieli sporo problemów z kolejnymi ekipami- każda następna narzekała na to , co robili poprzednicy" Ło matko, mur tu wybudowali, proszę spojrzeć jaki krzywy, jak mam tu rurę podłączyć"... "No nieee źle to zrobili, za krótkie/ długie/ skośne wyjście, trzeba poprawić a to będzie kosztowało.. " itd. Biorąc ekipę musicie wziąć pod uwagę w jakiej technologi dom budowany, bo ekipy specjalizują się w określonych technologiach i tak np. ekipy budująe z Ytongu mogą sporo namieszać budując dom z kermazytu, bo niby to cegła i to cegła a na co innego zwraca się uwagę. Aha, co mi jeszcze znajomi bardzo polecali- zatrudnienie inspektora budowlanego albo ewentualnie kierownika budowy nie związanego z ekipą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie "wyznaje" się w sposobie cytowania, hehe

 

fajnie slyszec/przeczytac ze nasz pomysl z jedna ekpia jest w miare rozsadna propozycja. Zdecydowanie tak jak proponujesz kierownik budowy będzie absolutnie nie zwiazany z ekipa budowlana.

 

bardzo dziekujemy za wskazowki i 3mamy kciuki za tych co wypatruja wiosny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również gratuluję. Wydarzenie wiekopomne. Łza się może w oku zakręcić... potem kolejna przy wbiciu pierwszej łopaty... i kolejna... kolejna... Życzę pięknych chwil związanych z budową i jak najmniej siwych włosów :-). Mnie na razie cieszy, że mam przeniesione warunki zabudowy, nagraną ekipę wykonawczą i kierownika budowy, wybrany projekt... Pomalutku doczłapię do PNB i wtedy też się pochwalę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję dziekuję <nisko kłaniająca się Lukarna>

 

Jako matka karmiąca swiętowałam wodą z sokiem wisniowym :wink:

Miałam faktycznie dzis dziennik załozyć ale jak połozyłam całe tałatajstwo spać to zaczęłam bawic się w projektowanie łazienki (wiem wiem jeszcze za wczesnie ale nie mogę sie postrzymać a wymówke mam - kanaliza musi być odp podłaczona :wink: )

i ta łazienka tak mnie wziagnęła że zrobiła się północ, zaraz forum przestanie działać chwilowo... idę spać :D

 

A dziennik, hmm może jutro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...