Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ostatnio znalazłem ciekawą informację, żeby dopasowywać szamba do rozmiarów beczkowozów w swoim rejonie, tak żeby się nie okazało że zakładacie np. 8m3 a beczka ma 10m3 i wozi 2m3 powietrza, lub też odwrotnie robicie 10m3, a beczka ma tylko 8m3 i żeby opróżnić szambo robi dwa kursy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

[Ciach]

 

Widzę, że wszyscy polecają tu jako kierbuda p. Zbyszka, a ja polecę swojego kierbuda, którego mamy też z polecenia i jesteśmy z niego niesamowicie zadowoleni. Pan Jurek za kierbud bierze od nas 1500, wydaje mi się to niezbyt wygórowana cena. Ma także uprawnienia i wykonał nam adaptację projektu, projekty przyłączy, załatwiał także wszystkie formalności do pozwolenia na budowę, gorąco polecam.

 

No to skoro kogoś polecasz, to najlepiej od razu podawaj na niego namiary. Jurków w Poznaniu jest dużo... ;-)

 

 

Odnośnie szamba to ja też się zapytam. Jakiej wielkości szamba zakładacie. Jakie wielkości szamb się najlepiej sprawdzają dla 4 osobowej rodziny.

 

Ja tam biorę dychę. Różnica w cenie prawie żadna, a daje pewien margines bezpieczeństwa czasami bardzo potrzebnego...

 

 

Ostatnio znalazłem ciekawą informację, żeby dopasowywać szamba do rozmiarów beczkowozów w swoim rejonie, tak żeby się nie okazało że zakładacie np. 8m3 a beczka ma 10m3 i wozi 2m3 powietrza, lub też odwrotnie robicie 10m3, a beczka ma tylko 8m3 i żeby opróżnić szambo robi dwa kursy...

 

No nie no. Jak beczka ma tylko 8 metrów i nie wywiezie całego 10 metrowego szamba, to przecież nie musi przyjeżdżać po raz drugi po pozostałe 2 m. Możesz "uzbierać" kolejne 6 m i wtedy wołać bekę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracownik na godziny

 

Polecam , jeśli komuś potrzeba -pracownika na godziny.Jest to pan , który na naszym osiedlu w klinach wykonał juz sporo czarnej roboty. za godzinę bierze 10 zl. Jeśli komus wyda sie to duzo to zaznaczam , ze jest bardzo wydajny. Oczko wodne 18m2 wykopal mi w 10 godzin. U sasiadow pan z zona rozwozil żwirek na rabatach na calej dzialce, kosił, pracowal przy kopaniu pod fundamenty,kopaniu pod rury, kopaniu pod zbiorniki na deszczowke przy betoniarce, cięciu drewna, rozplantowaniu ziemi po dzialce.Polecam go szczegolnie budujacym sie i mieszkajacym w rejonie wiosek puszczy zielonki, kobylnicy, klinów, kicina, tuczna i innych. to ze wzgledu na to, ze ten pan dojezdza rowerem z kobylnicy. Jego żona wyrywa chwasty, pomaga w ciezszych pracach ogrodowych, sprząta też w domach.Ona bierze 8 zł za godzine. Bardzo ich polecam bo pracuja na naszym osiedlu bardzo solidnie, a to jest ich jedyne zrodlo utrzymania.Rozejrzyjcie sie po dzialkach bo czasem czlowiek nawet nie wie, ze w czyms przydalaby sie pomoc, a komus dzieki temu mozna dac zarobic na chleb. Państwo ci nazywaja sie Wróbel.ich nr tel 883423035. tel zawsze odbiera żona.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze jest kilka firm które wożą szambo w danym rejonie i mają różne szambowozy więc tym bym się nie kierował. A co do wielkości to mniejszego niż 8 m3 to chyba nie warto montować bo będzie trzeba za często opróżniać. Ja na ta chwilę zlożyłem papiery na POS ale jak nie pozwolą zamontować to też będę kupował szambo ale gdzieś tak w październiku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze jest kilka firm które wożą szambo w danym rejonie i mają różne szambowozy więc tym bym się nie kierował. A co do wielkości to mniejszego niż 8 m3 to chyba nie warto montować bo będzie trzeba za często opróżniać. Ja na ta chwilę zlożyłem papiery na POS ale jak nie pozwolą zamontować to też będę kupował szambo ale gdzieś tak w październiku

 

A orientowałeś czy masz jakieś szanse dostać pozwolenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientowałeś czy masz jakieś szanse dostać pozwolenie?

 

jak na razie to złozyłem zgłoszenie musiałem załączyć badania gruntu i oświadczenie, że będzie zachowana odległość 1,5 m między ściekami i lustrem wody podziemnej co będzie zrealizowane poprzez wykonanie nasypu w miejscu rozsączania i z tego też powodu muszę starać się o pozwolenie na budowę ponieważ zmienia się zagospodarowanie działki i poza tą informacją nic więcej mi nie powiedzieli tak więc zobaczymy jak to będzie nadzieja umiera ostatnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Gdzie dali Wam najlepsze ceny na dach? Wysłałem prośbę o wycenę do ponad 10 hurtowni, w 2 byłem osobiście (większość w Poznaniu, ale posłałem też mail'e do Gniezna i Śremu). Ciekaw jestem, gdzie wycenialiście swoje dachy, jakie dali Wam upusty i warunki zwrotu/dokupienia towaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Gdzie dali Wam najlepsze ceny na dach? Wysłałem prośbę o wycenę do ponad 10 hurtowni, w 2 byłem osobiście (większość w Poznaniu, ale posłałem też mail'e do Gniezna i Śremu). Ciekaw jestem, gdzie wycenialiście swoje dachy,...

 

"W każdej dobrej hurtownii na terenie Poznania jak i pod..."

 

... jakie dali Wam upusty i warunki zwrotu/dokupienia towaru?

 

Moim zdaniem takie międzyinwestorskie porównania nie mają za bardzo sensu. A to z tego względu, że są to sprawy raczej mocno indywidualne.

Rabaty zależą od

 

- wybranego producenta i modelu - inne rabaty dostaje się na Röbena a inne na Creatona. A nawet w obrębie jednej firmy dachówkowej obowiązują inne rabaty na poszczególne modele,

 

- wielkości dachu - inny rabat dostaniesz, gdy zamawiasz dachówkę na 100 metrowy dach a inny na dach 400 metrowy,

 

- łącznej wartości całego zamówienia - sam zamawiałem w jednej hurtownii absolutnie wszystko: więźbę, łaty i kontrłaty, dachówkę i dodatki do niej, okna dachowe, rynny. Przy takim skomasowaniu zamówienia hurtownie patrzą na inwestora znacznie bardziej przychylnym okiem. Ja zostawiłem w tej jednej hurtownii naprawdę kupę bejmów,

 

- "wstrzelenia" się w promocję - różni producenci, w różnych okresach ogłaszają promocje na dane modele dachówki - jak masz szczęście i się załapiesz, to znów masz taniej. Takie akcje mogą nawet przynosić 30 procentowe zniżki,

 

- indywidualnych umięjętności inwestora w wyduszaniu z hurtownii ostatnich rezerw rabatowych - to już bardzo indywidualna sprawa zależna od inwestora. Sam należę do osób potrafiących "wyciskać hurtownie jak cytryny". A pierwsza otrzymana wycena z hurtowni (w przypadku jej atrakcyjności) była tylko preludium do kolejnych...,

 

- okresu składania zamówienia - inne podejście cenowe mają hurtownie w gorącym sezonie, kiedy mają do wyboru wielu napalonych i rozgorączkowanych inwestorów, w których można przebierać jak w ulęgałkach, a inne gdy do hurtownii w martwym sezonie zgłasza się jeden jedyny rodzynek, wymodlony po nocach przez szefostwo, od którego być może zależy być albo nie być firmy... Ja wyceny robiłem w styczniu i lutym, więc prawie wszystkie hurtownie były w tym okresie skłonne do dawania niezłych upustów,

 

- płatności - często można wytargować dodatkowy upust, za płatność z góry, przy składaniu zamówienia. Wbrew pozorom upust taki może wynosić nawet ładnych kilka procent.

 

Sam dostałem wyceny z 8 firm, a z wybranek, z którymi prowadziłem bardziej zaawansowane negocjacje, nawet 3 kolejne wyceny.

A nawet na sam koniec, kiedy już dobijałem targu, z ostatnią, na którą się zdecydowałem (a ona o tym nie wiedziała), wydębiłem od nich szersze okno dachowe (uchylno-obrotowe) w cenie węższego.

 

A warunki zwrotu towarów są raczej uzależnione od modelu i producenta a nie od hurtowni. Im dachówka bardziej popularna, tym większe prawdopodobieństwo, że nadmiary można oddać, a brakujące elementy szybko domówić. Ja na moje zamówienie Futury czekałem 1,5 miesiąca, a zwrotów hurtownia nie przyjmowała...

 

Tak więc porównuj i sam podejmij decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki, dzięki. Wszystko to święta prawda, co piszesz. Chodziło mi raczej o wskazania kogo należy z góry pomijać. Tutaj doświadczenia naszego krajana http://forum.muratordom.pl/showthread.php?t=112934 wpis z 22-06-2008. Byłem u tego faceta przy rondzie na Obornickiej i rzeczywiście nie robi dobrego wrażenia, ceny ma też księżycowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dachówkę dostałam dość dobre ceny w bud marze w baranowie... wycenę robią też nawet w miarę terminowo...

 

Dzięki za info. Kupiłaś już u nich? Byłem tam z żoną obejrzeć klinkier, bo wystawkę mają świetną. Ale tylko wystawkę. Kiedy zapytałem panią o ceny cegieł strzeliła mi wyższą niż katalogowa Terca Wienerbergera. Na pytanie o rabat odparowała, że może dać 2% (od ceny wyższej niż u Wienerbergera). O mało nie parsknąłem śmiechem (byłem już po rozmowach w innych składach, gdzie oferowali tę samą cegłę niżej niż cena katalogowa netto). Radzę sprawdzić tę ofertę w innych składach. Później zagadnęło do nas małżeństwo poszukujące jakiś cegiełek i też stwierdzili, że najlepsza w Budmarze jest ... wystawka, ceny zdecydowanie nie.

A tak z ciekawości jaką dachówkę wyceniałaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kupiłam.. wyceniałam u nich właściwie dla porównania meyer - holsena tandem, creaton premion i tak dla żartu robena.

U mnie do dachu jeszcze daleka droga, więc właściwie tak wyceniałam dla rozeznania w kosztach.. przed właściwym zakupem na pewno porównam ceny w różnych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kupiłam.. wyceniałam u nich właściwie dla porównania meyer - holsena tandem, creaton premion i tak dla żartu robena.

 

O Meyer-Holsenie wysłuchałem wykładu w Dach-Budzie na Obornickiej (filia firmy z ul. Samotnej), tylko po co mam się podniecać 50-letnią gwarancją dachówki, skoro tego nie doczekam, jej niebywałą twardością (domieszka iłów skalnych), skoro nie będę w nią walił z dwururki :). Poza tym nie wiem jak u nich ze zwrotami. Czekam na wycenę, którą kazałem sobie zrobić dla ... żartu, wiedząc, że i tak nie będzie mnie stać na tę dachówkę.

Creaton dla mnie odpada! Nie biorą mnie te teksty o Mercedesie, może dlatego, że mam starego Merca i wiem, że Mercedes jest tylko jeden. Zresztą zobacz tutaj TUTAJ.

Polecali mi Futurę, która jest w promocji (wciskają ją w każdej hurtowni handlującej Creatonem). Ale w .... mam taką promocję, skoro kupuję dachówkę, której nadwyżki nie mogę zwrócić, a na uzupełnienie ewentualnych braków trzeba długo czekać. Poza tym zwykła angoba Creatona z nóg nie zwala, jest bardziej szorstka od innych dachówek (sprawdzałem). Do tego to dachówka wielkoformatowa, a ja mam kopertowy dach, więc byłoby masakrycznie dużo docinek i strat. Stanęło na tym, że nie kupię dachówek, których nadmiaru nie można oddać, a na dokupienie trzeba czekać. Z lepszej półki, na którą jeszcze nie wiem czy mnie stać, wybrałem Ruppa Rubin w szlachetnej angobie, ale zobaczymy ... Czekam na wyceny.

Roben wygląda niczego sobie, ale jest ponoć krzywy na maxa. Koramic ma pękającą z czasem (robią się ponoć pajączki) angobę szlachetną. Szlag by trafił!

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...