Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

atikadzięki za szczegółową odpowiedź, ja mam na oku kostkę lub kamień innej firmy i też mam nadzieję, że polecą mi kogoś do zrobienia tarasu

 

U nas kończą się tynki układać, w przyszłym tygodniu wchodzi hydraulik, potem małż rozłoży rurki do OC i potem wylewka...taki plan najbliższy miesiąc :) A ja siedzę i wyszukuję rózne rzeczy do domu, ponieważ płytki i ceramikę już mamy, to teraz zajęłam się szukaniem podłóg drewnianych i baterii, baterie w sumie już kupiłam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

atika sieci i przyłącza, gmina Tarnowo Podgórne

 

wyślij mi proszę na priva szczegóły - długość wodociągu, ile przyłączy, itp. Spytam naszej projektantki (też robi nam sieć i przyłącza) czy byłaby chętna.

Od razu mówię że biurokracja jest masakryczna !!!

Walczymy od połowy lipca a dopiero od piątku leży projekt ostateczny w urzędzie i czekamy na pozwolenie na budowę.

Więc niestety czasu na to potrzeba niemało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! To jest dobry sposób żeby zmusić ekipę do staranniejszej pracy. To tak jak zapowiedzenie ekipie, że przyjedzie gościu na badanie stopnia ubicia pospółki. Taki bacik się na budowie często przydaje i warto go stosować.

 

W moim przypadku tak nie bylo,gdyż wykonawca na którego się zdecydowałem(był polecany na bialej liście wykonawców),sam przy pierwszej rozmowie zaproponowal mi takie rozwiązanie.Tak więc" wykorzystalem "przyjazd znajomego z gdańska,który się tym na codziń zajmuje,i ostateczny odbiór ocieplenia dachu i suchej zabudowy poddasza nastąpil.Najważniejsze,ze zarówno on jak i kierbud nie mieli zadnych zastrzezeń do wykonanych prac,z czego się naprawde cieszę. A więc kolejny etap budowy za mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej "beczki".. gdzie zamawialiście rolety krispol? Szukam jakieś ekipy z Poznania, bo zamawiałam okna z Gniezna ale teraz doszłam do wniosku że przydałaby mi się jescze jedna roleta i niestety z Gniezna doliczają mi za transport do jednej rolety. Muszę znaleźć firmę z Poznania która zamontuje roletę pod tynkiem.. potrzebuję też markizę przesuwną, może uda to sie zamówić w tej samej firmie. Możecie kogoś polecić?

Przy okazji okiennych tematów mam jeszcze pytanie o parapety wewnętrzne - poliwood złoty dąb - gdzie zamawialiście, z montażem? ile "chowaliście" w mur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecko śpi, żona też (co ja właściwie tu robię - powinienem ją przecież przytulać...), więc mam trochę czasu na poruszenie pewnego tematu.

 

Ogłoszenie duszpasterskie

 

Pewnie większość z Was zauważyła, że w dniu wczorajszym (a właściwie już przedwczorajszym) zniknął z naszego forum post (pewnie nawet niektórzy z Was mieli możliwość go nawet przeczytać).

Nie nie został on porwany przez zielone ludziki zwanymi z angielska UFO, a z polska NOL, tylko został on skasowany przeze mnie, co zresztą widać.

Niniejszym donoszę, że zgodnie z ogólnymi wytycznymi dla moderatorów i wytycznymi dobrego smaku Forum Muratora posty zawierające reklamę własnej firmy będą niezwłocznie po wykryciu kasowane. Ponieważ narzędzia moderatorskie są jak na razie dosyć ubogie i nie ma żadnych możliwości edycji podpadniętych postów, będą one kasowane w całości, bez względu na inne jego treści, choćby nawet były poprawne merytorycznie.

Skrytym parówkożercom, eee... tzn. spamowiczom mówimy stanowczo - NIE! :mad:

 

Spamujący forumowicz zostaje wpisany na listę inwigilacyjną dla forumowiczów specjalnej troski... :p Poza tym forumowicz rejestrujący się pod takim nick'iem powinien obawiać się, że zostanie on przez Wyższe Czynniki Decyzyjne Forum Muratora zmuszony do jego zmiany. Nasz forumowicz Serwis... tzn. aadamuss... wie o czym piszę... Przy czym pragnę nadmienić, że z ew. profilaktycznymi czynnościami podjętymi przez w.w. czynniki nie mam nic wspólnego.

 

Na szczęście takie przypadki nie zdarzają się na naszym forum zbyt często. Mam nadzieję, że forumowicze przyjmą takie działania ze zrozumieniem...

 

Howgh!

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wprawdzie dom buduję pod Warszawą, ale projektantki wnętrz znalazłam w Poznaniu. Generalnie moja opinia o projektantach wnętrz jest następująca: przeważająca większość to miernoty. Pierwotnie nie miałam zamiaru korzystać z projektantów wnętrz. "Sama sobie urządzę" - tak myślałam. Nie dałam rady: dom mam spory, ponad 250 m.kw. z dość nietypowymi rozwiązaniami (antresola w salonie). Projektantki z ALIA STUDIO http://aliastudio.pl/ bardzo miło mnie zaskoczyły. Dziewczyny są utalentowane, mega kreatywne, pełne pomysłów a przy tym pełen profesjonalizm. Za bardzo uczciwe ceny. Miernoty w tej branży biorą o wiele większe pieniądze i trzepią ciągle te same projekty, które za 5 lat będą odchodzić do lamusa jak niegdyś boazeria i kasetony na sufitach. A dziewczyny są super, bo robią rzeczy piękne, ponadczasowe. Serdecznie polecam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Ja trochę z zaświatów, tzn. z grupy budującej w latach 2007/2008.

Poszukuję dobrego eksperta - praktyka, który wpadnie do mnie za niewygórowaną opłatą i..

 

Budowa skończyła się 3 lata temu. Mam małego stresa, chodzę po chacie i oglądam ciągle nowe pęknięcia, rysy i inne nierówności. Mój inspektor mówi że jestem przewrażliwiony, że to normalne i nie ma się czym martwić, ale wolałbym poznać opinię jeszcze jednej osoby. Która doradziłaby też w paru innych kwestiach pobudowlanych (nie będę się wgłębiał tu w szczegóły).

 

Jesli możecie polecić kogoś kto mógłby być pomocny (może mądrego kierbuda a może kogoś innego) to będę wdzięczny (na priva lub na forum). Budowa, pardon dom ;) - gm. Suchy Las.

 

pozdrawiam budujących i mieszkających ;)

Pyrgon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Ja trochę z zaświatów, tzn. z grupy budującej w latach 2007/2008.

Poszukuję dobrego eksperta - praktyka, który wpadnie do mnie za niewygórowaną opłatą i..

 

Budowa skończyła się 3 lata temu. Mam małego stresa, chodzę po chacie i oglądam ciągle nowe pęknięcia, rysy i inne nierówności. Mój inspektor mówi że jestem przewrażliwiony, że to normalne i nie ma się czym martwić, ale wolałbym poznać opinię jeszcze jednej osoby. Która doradziłaby też w paru innych kwestiach pobudowlanych (nie będę się wgłębiał tu w szczegóły).

 

Jesli możecie polecić kogoś kto mógłby być pomocny (może mądrego kierbuda a może kogoś innego) to będę wdzięczny (na priva lub na forum). Budowa, pardon dom ;) - gm. Suchy Las.

 

pozdrawiam budujących i mieszkających ;)

Pyrgon

 

Pyrgon, zadzwoń do p. Zbyszka Koniecznego (604 175 485). Ma w Golenhofen ;) przynajmniej dwie budowy "pod sobą", więc będzie mu po drodze.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...