Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gebal,

A te kafle możan kupić gdzieś samemu? moze masz jakąs podpowiedz gdie mam takowych poszukać?

 

Na pewno można kupić samemu, wystarczy w google wpisać kaflarnia, kafle czy coś podobnego i wyskakuje przynajmniej kilkanaście kaflarni. Myślę, że kupno a montaż to dwie różne rzecz, chociaż tak jak napisałem jestem w temacie laikiem, więc być moze jak ktoś ma możliwości i czas to bez problemu sobie obłoży wkład kaflami... Ja skorzystałem z http://www.kominki-batura.pl

 

Nie wiem, czy moje nie są stad http://www.kafel-kar.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egon

Wełnę kupowalismy u Nadstagi w Obornikach. Na razie nie mamy jeszczcze otynkowanego domku, sciany są tylko zagruntowane.

Tynku jeszcez nie wybralismy. Zobaczymy jak będzie z kasą.

Robilismy ostatnio zdjęcia kamerką termowizyjną, raport będziemy mieli w przyszlym tygodniu. Sprawdzimy czy wszystko jest dobrze ocieplone.

W razie czego można będzie to skorygować przed nałozeniem tynku.

 

Poproś o wycenę welny na ocieplenie domu. Będziesz miał konkretne ceny to wybierzesz co lepsze.

My zapłaciliśmy ok 20%wiecej niz za styropian. Trochę byliśmy zmuszeni ocieplić dom wełną, bo jak wybudowliśmy chate z Ytonga, a poprzedni rok jak pamietacie lało strasznie - nie byłoby szansy położyć styropianu na przemoczone sciany garazu (taras!) a z wełną nie było zadnego kłopotu.

 

Aniu, właśnie skontaktowałem się z przedstawicielem Isovera - mam nadzieję, że wskaże najtańsze źródło zakupu wełny. Także mam dom z Ytonga (w środku silka) i tak sobie myślę, że barbarzyństwem byłoby robić z niego styropianowy termos. Wskazówkę pana od tynków przekazałem KierBudowi, który stwierdził, że to bardzo sensowna propozycja, dodając, że tynk mineralny można przemalować elewacyjną farbą silikonową.

Planowałem ocieplić dom Termoorganiką Platinum - ok. 215 zł/m3. Jak ceny dalej będą szły w górę, na pewno zdecyduję się na wełnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, właśnie skontaktowałem się z przedstawicielem Isovera - mam nadzieję, że wskaże najtańsze źródło zakupu wełny. Także mam dom z Ytonga (w środku silka) i tak sobie myślę, że barbarzyństwem byłoby robić z niego styropianowy termos. Wskazówkę pana od tynków przekazałem KierBudowi, który stwierdził, że to bardzo sensowna propozycja, dodając, że tynk mineralny można przemalować elewacyjną farbą silikonową.

Planowałem ocieplić dom Termoorganiką Platinum - ok. 215 zł/m3. Jak ceny dalej będą szły w górę, na pewno zdecyduję się na wełnę.

 

Egon podziel się koniecznie tym co powie przedstawiciel Isovera w sprawie dystrybutorów, u których warto szukać taniej. ja na razie jak patrzę na wełnę to wszędzie ceny te same - o parę groszy się różnią...

A co do styro to na elewację też i nas idzie termoorganika platinium.... i już pójść musi, bo tym ociepliliśmy lukarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egon podziel się koniecznie tym co powie przedstawiciel Isovera w sprawie dystrybutorów, u których warto szukać taniej. ja na razie jak patrzę na wełnę to wszędzie ceny te same - o parę groszy się różnią...

A co do styro to na elewację też i nas idzie termoorganika platinium.... i już pójść musi, bo tym ociepliliśmy lukarny.

 

Wysłałem najpierw mail'a do przedstawiciela na region, bo mam dobre doświadczenie przy zakupie kominów Schiedla. Przedstawiciel dobrze doradził i wskazał najlepszą cenowo hurtownię. Na razie pan od Isovera poprosił o telefon kontaktowy, więc spodziewam się, że jutro zadzwoni ;). Jak dowiem się czegoś konkretnego, niezwłocznie podam na forum :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek dzięki za odpowiedzi, co do niższych szafek to czy wejdzie ci pod blat zmywarka w takiej opcji?

 

To ja zwrócę Wam uwagę, że 80 cm to baaardzo mało i z ustawieniem zmywarki w takiej zabudowie może być bardzo kiepsko.

Nam w większości firm kuchennych mówiono, że 85-86 cm to minimum jeśli ma wejść zmywarka. I się dziwili, że mamy tak nisko i w ogóle tak nisko chcemy te szafki.

Przeklęłam naszego projektanta, że nam tak nisko zaplanował to okno w kuchni, bo przez to część producentów kuchni odpadła (ci którzy mają systemy meblowe o określonych wysokościach np. schmidt).

Jeśli masz jeszcze czas na podjęcie decyzji radze popytać w studiach kuchennych jaka jest optymalna wysokość szafek i dostosować wysokość otworu na okno, żeby potem nie przeklinać przy zamawianiu kuchni.

A tak w ogóle to spróbuj sobie na jakiej wysokości jest Tobie wygodnie z blatem, bo to jest najważniejsze. ja jestem niska, blat wypada nam na wysokości jakieś 85-86 cm i wcale nie jest to za wysoko, myślę, że 90 cm byłoby wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podajcie po ile chodzi ta wełna: rodzaj, marka grubość i ilość, spróbuje może uda się załatwić taniej...

 

Mnie interesuje jakaś wełna 20 cm w rolce (takie są po ok. 20 zeta/metr), myślałam o isoverze, ale w sumie wszystko mi jedno i do tego 5 cm płyta.

Wszystko lambda 0,039 lub jeszcze lepiej 0.035.

Jeśli znasz namiar na jakieś miejsca gdzie taniej jestem chętna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na podbeton daję papę jedną warstwę i potem folię 0,3, posadzki jastrych anhydrytowy z Lafarga ( tam gdzie ogrzewanie podłogowe)

co do wysokości zabudowy w kuchni to moja żona ma 165 cm a blat bedziemy mieli na wysokości 90 cm ma to przećwiczone i bedzie jej wygodnie nie wspominając o mojej skromnej osobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...