Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Z tego co wiem, to jest dokładnie to samo, tylko na portę trzeba czekać dłużej. Ja kupiłem w salonie na św. Michała bo miałem mało czasu (na kasety czekałem 2,5 tyg). Też mam między sypialnią i garderobą i łaźienką:). U mnie robili te drzwi jeszcze przed tynkami (bo mam tynkowane CW), niestety nie mam zdjęć. Rzecz wydaje się bardzo prosta, najważniejszy jak wszędzie pion i poziom:). Na robione tynki i wylewane posadzki to byl prikaz, żeby zwrócić szczególną uwagę na pion, zeby czasem nic się nie uchyliło. Należy też dokładnie wszystko przemyśleć z wysokościami, bo pamiętaj, że te kasety montowane są tak naprawdę na posadzce, więc jak nie masz jeszcze posadzki to jest właśnie ten moment, kiedy należy pomyśleć. Różnica między portą a eclisse jest chyba jeszcze taka, ze portę trudniej przystosować do innych niż porta drzwi, a tak naprawdę ościeżnicy, ale ponieważ się na tym nie znam, dopiero będę to robiło za 2-3 miesiące (ościeżnice) i nie zgłębiłem jeszcze tematu, to tu Ci nie pomogę. Wiem tylko, że w przypadku niektórych ościeżnic taką informację należy podać przy zamawianiu kasety. btw to eclisse chyba wlasnie robi kasety dla porty.

 

Polecam Ci rozmowę z przedstawicielem eclisee na wielkopolskę, kontakt jest chyba na ich stronie i jeszcze mogę podpowiedzieć, że można z nim załatwić rabat (który jest realizowany podczas kupna w salonie). Pewnie podpowie też sporo na temat ościeżnic i producentów drzwi. No i pomyśl jeszcze o spowalniaczu, bo wydaje mi się, że to fajowa sprawa. Jakbyście chcieli zobaczyć jak to jest u nas zrobione to nie ma sprawy, problem jest tylko taki, że już jest wszystko otynkowane i z detali niewiele widać, ale widać jak powinno wyglądać. Niestety nie da się obejrzeć ich w stosunku do posadzki, bo właśnie mi w całym domu zrywają.

 

dzieki bardzo - uwagi napewno sie przydadzą i jakby co to sie odezwę co do ewentualnej wizyty :D

dzisiaj mam zamiar zadzwonic do przedstawiciela i pogadac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atika u nas parterówka 170m2 - sciany, strop, kolankowa - 27k robocizna + 46k materiały, dach (kopertowy 292m2) wyniesie nas: 20k robocizna + 35k materiały (mamy już wszystko wybrane i wpłacone zaliczki więc się nie powinno dużo zmienić) reszta na razie w planach - własnie szukam instalatorów i mistrzów tynkowania :)

 

czy mozecie mi napisać czy taka kolejność jest prawidłowa: elektryka, wod-kan, went mech, tynki, instalacje na podłodze, posadzki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozecie mi napisać czy taka kolejność jest prawidłowa: elektryka, wod-kan, went mech, tynki, instalacje na podłodze, posadzki ??

Jak najbardziej, przerabiałem u siebie, za wyjątkiem instalacji mechanicznej, której nie mam.

Chcesz dobrego elektryka, instalatora (ale robi tylko w miedzi) i tynkarzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozecie mi napisać czy taka kolejność jest prawidłowa: elektryka, wod-kan, went mech, tynki, instalacje na podłodze, posadzki ??

 

Ja osobiście radziłbym zacząć od wod-kan, zgodnie z zasadą, kabelkami można łatwo obejść różne przeszkody, a rurami fi X00 nie za bardzo...

Co do wentylacji mechanicznej, to mi osobiście radzili fachowcy z tej dziedziny aby czekać z nią na tynki i dopiero po nich zaczynać.

 

Polecacie jakiegoś geotechnika do sprawdzenia gruntu przed posadowieniem fundamentów? budynek będzie podpiwniczony...

 

Wojciech Gruntmejer

602 52 80 37, 61 853 31 72

Szybkie i sprawne odwierty. Pan Wojciech bardzo sympatyczny i do dogadania ;)

 

Z Gruntmajerem bardzo dobrze się mi współpracowało, za co zresztą wpisałem go na naszą białą listę. Ja go nawet nie widziałem na oczy, bo wszystko załatwiałem z nim na telefon, a wyniki przysyłał mi pocztą... :)

 

za szpachel biorą podobnie jak za tynki z tego co pamiętam tylko nie wiem czy z materiałem czy bez

 

No ale chyba za samą robociznę, bo materiału przy szpachlowaniu wychodzi dużo, dużo mniej...

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszonik - też borykam się z tym problemem. W czwartek jestem umówiona z panem z firmy - pu fachman

Adres: Sadowa 16A, 61-657 Poznań

Tel.: 662-388-168

E-mail: [email protected]

Strona www: pufachman.pl.tl

 

znalazłam ich w necie.. nic o nich nie wiem, zobaczymy jaką przedstawią ofertę.

 

mam jeszcze oferte z firmy http://barexpw.pl/ - ta firma robila ogrodzenie sąsiadom - jedyny ich problem.. są zarobieni:) i Pan trochę nie panuję nad terminami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszonik - też borykam się z tym problemem. W czwartek jestem umówiona z panem z firmy - pu fachman

Adres: Sadowa 16A, 61-657 Poznań

Tel.: 662-388-168

E-mail: [email protected]

Strona www: pufachman.pl.tl

 

znalazłam ich w necie.. nic o nich nie wiem, zobaczymy jaką przedstawią ofertę.

 

mam jeszcze oferte z firmy http://barexpw.pl/ - ta firma robila ogrodzenie sąsiadom - jedyny ich problem.. są zarobieni:) i Pan trochę nie panuję nad terminami

 

Pan numer jeden jest boski - mam wrażenie, że niektórych klientów chce złapać na swój wygląd a nie na to robi - jak on pozuje z tymi barierkami ;)

Zapytaj go proszę w ten czwartek czy robią też balustrady metal łączony z drewnem, bo takie mnie interesują, a na stronie widzę, że mają tylko metalowe, więc może nie warto im zawracać głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...