Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

pytanie do tych co przeszli już przez tynki wewnętrzne - jak rodzaj wybraliście: gipsowe, cementowo-wapienne z gotowych zapraw, czy tzw. tradycyjne? i jaka technika - maszynowo, czy może ktoś miał do czynienia z nakładaniem ręcznym? z góry dzięki za odp.

 

tynki only cementowo-wapienne. technika? Co to za różnica, przecież i tak ręcznie trzeba zacierać :)

tynk wybierz drobnoziarnisty, np. cekol lub biała nida. Efekty te same, ale biała nida tańsza o 30%, dlatego cekola nie można było znaleźć w hurtowniach w Poznaniu 'od reki'.

koszt robocizny 15 za 1m2, a z materiałem 27 zł za 1 m2. Jak masz proste ściany to bierz bez materiału, jak krzywe to z materiałem i na bezczelnego każ robić tynkarzowi prosto do pomieszczenia, a nie do linii :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no właśnie technika ma znaczenie, większe czy mniejsze to już indywidualna ocena - pierwszy lepszy cytat:

"W przypadku wyrobów marki CEKOL tynk ręczny CEKOL TR-49 ma wyższe parametry wytrzymałościowe niż tynk maszynowy CEKOL TLG-48. Różnica polega przede wszystkim w możliwości aplikacji danego wyrobu i czasie obróbki. Tynki ręczne mają krótszy czas wiązania i pracy. Nakłada się je raczej na niewielkich powierzchniach."

Mam w planie gładź, więc wybrałem cem-wap. 'tradycyjne' - wyjdzie taniej niż z gotowych zapraw, a przy okazji trochę mniej chemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tynki only cementowo-wapienne.

 

Polemizowałbym z tym ONLY, podobnie jak mój KierBud i wykonawcy, którzy robią zarówno cement-wapno, jak i gips Knauf'a oraz Baumit'a.

To jakiś powrót do technologicznych korzeni czy może zapobiegliwa asekuracja na wypadek przerobienia któregoś z pokoi na pomieszczenie do squash'a? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też będę kupował szambo tylko jeszcze nie wiem za ile i skąd :] dajcie proszę jakieś namiary

 

Lion to daj znać jak będziesz zamawiał.

Może przewiozą nam razem - będzie transport łączony = taniej.

Ja bym chciała tak na początku sierpnia.

 

Ja mam takie wyceny:

 

awa-transbet paweł chęć sewdar w brutto

szambo netto 2 300,00 zł 2 250,00 zł 2 200,00 zł

transport łączony 800,00 zł 475,00 zł 1 000,00 zł

montaż 0,00 zł 0,00 zł 0,00 zł

suma 3 100,00 zł 2 725,00 zł 3 300,00 zł

 

brutto szam+ netto reszta 3 630,00 zł 3 242,00 zł 3 300,00 zł

 

brutto wszystko 3 820,00 zł 3 350,00 zł 3 300,00 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polemizowałbym z tym ONLY, podobnie jak mój KierBud i wykonawcy, którzy robią zarówno cement-wapno, jak i gips Knauf'a oraz Baumit'a.

To jakiś powrót do technologicznych korzeni czy może zapobiegliwa asekuracja na wypadek przerobienia któregoś z pokoi na pomieszczenie do squash'a? ;)

 

A czemu akurat pomieszczenie do squash'a?

Wszystko kwestią gustu, mnie się akurat struktura tynku CW bardzo podoba i wiele bym dała żebym mogła ją zachować bez szpachlowania i gipsowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz centralny wiem, że już kiedyś prowadziliście dyskusję nt. instalacji do centralnego odkurzacza... nie mogę jej odnaleźć.. instalację mam zrobioną, teraz muszę zakupić szufelki bo stolarz musi je zamontować i podejść do tematu kupna i zamontowania samego odkurzacza.

1. Gdzie kupić szufelki? czy to kupuję się osobno czy jest w zestawie odkurzacza? - nie wiem czy będzie mnie teraz stać na odkurzacz.. ale szufelki muszę już zamontować

2. Czy możecie polecić jakąś firmę która sprzedaje i montuje odkurzacze?

3. Jakiej firmy odkurzacze polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu akurat pomieszczenie do squash'a?

Wszystko kwestią gustu, mnie się akurat struktura tynku CW bardzo podoba i wiele bym dała żebym mogła ją zachować bez szpachlowania i gipsowania.

 

CW są trwalsze i stąd ten squash; ja co najwyżej lotkami od darta będę świgał ;)

 

Lion to daj znać jak będziesz zamawiał.

Może przewiozą nam razem - będzie transport łączony = taniej.

Ja bym chciała tak na początku sierpnia.

oki, będę pamiętał; sierpień u mnie chyba będzie pasował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu akurat pomieszczenie do squash'a?

Wszystko kwestią gustu, mnie się akurat struktura tynku CW bardzo podoba i wiele bym dała żebym mogła ją zachować bez szpachlowania i gipsowania.

 

Myszonik, masz rację, że to kwestia gustu! Dlatego nie pojmuję stanowiska - "tynki only cementowo-wapienne". Co do trwałości, to wojny nie przeżyją żadne, a ja łopatą po chacie rzucał nie będę ;). Wolałem gips, bo szybciej schnął, bardziej higroskopijny, zdecydowanie bardziej ciepłochronny i piszą, że zdrowszy (czy to prawda, nie wiem). Poza tym mam ściany z Ytonga i Silki murowane na cienką spoinę, więc nie będę sobie na to betonu rzucał ;). KierBud twierdzi natomiast, że kąty lepiej wychodzą właśnie w gipsie. Zarówno on, jak i szef ekipy tynkarzy (robi również cement) byli zdecydowanymi zwolennikami gipsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego 'only'. tynk gipsowy bardziej się łuszczy, w przypadku przemrożenia nadaje się do wymiany (np. w jakimś garaży lub pomieszczeniu gospodarczym), jest zwykłą chemią, bo gipsu tam tyle co kot napłakał. W ogolę jak słyszę coś co ma w sobie słowo gips, np. płyty k-g to mnie dreszcze przechodzą :)

 

A jak ktoś chce mieć zdrowy tynk, to trzeba sobie kupić wapno, cement, zapuścić betoniarkę dolać wody i heja - najlepszy tynk i najzdrowszy.

 

Ale jak ktoś napisał, kwestia gustu, jedni wolą blondynki inni brunetki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem wczoraj okna :)

z HeKaPlast, profil Schuco CT70 Cava - obustronny orzech, pakiet 3-szybowy (u=0,5), w standardzie:

Okucia WINKHAUS ACTIV PILOT ( trzy narożniki antywyważeniowe w każdym skrzydle, blokada obrotu klamki, czterostopniowy uchył, klamki hope sekustik ). Okna wyposażone w listwę przyparapetową, natomiast drzwi w specjalne poszerzenie ramy. Szyby z ciepłą ramką międzyszybową. W ramach dołem zaślepka wrębu okuciowego. Rolety BeClever do obustronnej zabudowy z kątownikami. Pancerz, listwa dolna, prowadnice oraz rewizja ( w 2 x kolor ) w kolorze orzech.

Termin oczekiwania do 6 tygodni, jak przyjadą i zamontują zdam relacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego 'only'. tynk gipsowy bardziej się łuszczy, w przypadku przemrożenia nadaje się do wymiany (np. w jakimś garaży lub pomieszczeniu gospodarczym), jest zwykłą chemią, bo gipsu tam tyle co kot napłakał. W ogolę jak słyszę coś co ma w sobie słowo gips, np. płyty k-g to mnie dreszcze przechodzą :)

 

A jak ktoś chce mieć zdrowy tynk, to trzeba sobie kupić wapno, cement, zapuścić betoniarkę dolać wody i heja - najlepszy tynk i najzdrowszy.

 

Ale jak ktoś napisał, kwestia gustu, jedni wolą blondynki inni brunetki :D

 

U mnie w rodzinie mają tynki Knaufa od ponad 11 lat i jakoś nic się nie łuszczy, nie kruszy, ale to może tylko przypadek. W końcu Niemcy to idioci, a ich firmy produkujące materiały budowlane walą samą chemię, przy której cement z wapnem to ultra ekologia. Gipsu tam nie ma, tylko proszek z mielonych butelek plastikowych PET ;)

Rozumiem, że do tej zapuszczonej betoniarki wrzucisz wapno gaszone wcześniej w dole? No bo chyba nie to chemiczne badziewie produkowane w fabrykach? Jeśli masz dreszcze przy płytach g-k, to zapewne w przypadku konieczności wykonania podwieszanych sufitów robisz szalunek, dzwonisz po gruchę, przywożą najzdrowszy w świecie B25 i heja, sufit wykonany. Tylko jeszcze zamocować ledy lub halogeny i wszystko działa. Grunt, że bez gipsu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nikt nie załatwiał jeszcze tematu odkurzacza centralnego?

 

ja tez mam poprowadzoną instalacje ale póki co to jednostki centralnej nie kupuje bo za droga - poczekam z rok to może stanieje :)

jeżeli chodzi o szafki w kuchni to u nas spokojnie ewentualna rura i szufelka (do 10 cm) wchodzi pod cokół od szafek więc na razie nie będziemy zostawiać dziur tylko później się zrobi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też na razie zamontujemy tylko szufelkę... środki topnieją w oczach buuu:( szukam daleko a okazało się że pod nosem w Kamionkach mam sklep instalacyjny gdzie LeoVac bialy jest za 120zł:)!!! taniej niż na allegro.. DZiękuję za info o LeoVac'ach bo już o mało co kupiłam inną tańsza.. ale brzydszą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...