Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Miesiąc temu zamknąłem swój dom i okna też kupowałem korzystając z tego forum (dużo opinii jest w dziale Szukam Dobrych Okien ).

Za oknami najeździliśmy się z 2 miesiące, w czym trzy tygodnie zajęło nam wybranie samego producenta. Koniecznie trzeba zwracać uwagę na montaż - my przed podpisaniem umowy wzięliśmy z kierbudem montażystów z trzech firm jakie pozostały na placy boju: MS, Jezierski i Oknoplast, i tylko po tym z Oknoplastu z Jeżyckiej było widać że się go łatwo nie zagnie.

 

Mieliśmy 3 metrowego HS-a z roletą na poszerzeniach i tak jak tutaj pisano poszerzenia były w ofertach.

O MS-ach i ich drzwiach suwanych też już było na forum, więc z powodu HS-a wykluczyliśmy tą firmę.

Jezierski miał problemy z terminami i też odpadł. Okna miałem montowane z roletami, bramą i drzwiami zastępczymi i całośc zamknęli mi w jeden dzień - osobna ekipa od okien, osobna od bramy - widać że każdy zna się na swojej robocie. Problem był z podjazdem, więc przed montażem możecie pomyśleć gdzie stanie auto z oknami. U nas był zawalony wjazd i trzeba było wszystko przenosić, bo nawet nie było jak wnieść większych okien.

Poza tym trzeba sprawdzać w ofertach wymiary, bo u nas jedna z firm ( jeden z oddziałów tej ponoć najlepszej) przysłał nam ofertę po negocjacjach, gdzie dostaliśmy "naszą" cenę, a okazało się że każde okno pomniejszyli o 5cm na szerokości i wysokości i okno w łazience miało być tylko otwierane, bo tak jest taniej. Myslałem że wyjdę z siebie jak zorientowałem się że takie okna chcieli mi wcisnąć.

 

Teraz czekam na tynki, ale jak ktoś chce, mogę się podzielić namiarami na faceta od pomp ciepła i faceta od kominków. Tynkarzy będę dopiero testował.

 

Szukam namiarów na ekipę od aranżacji ogrodów bo niestety trzeba zacząć zbierać wyceny i kogoś od wykończeniówki. Tylko kogoś naprawdę sprawdzonego, niekoniecznie najtańszego.

 

 

Pozdrawiam i Spokojnej Nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darlon a kogo polecasz do pomp ciepła? mnie własnie wczoraj instalator wyrolował :mad:, miał nam robic wlasnie PC, wod-kan i rekuperacje, od 2 miesiecy ustalalismy szczegóły, w zeszlym tyg wyslalam mu umowe z naszymi poprawkami a ten mi wczoraj przysłał mejla ze nie zrobi nam instalacji bo podpisał umowe z innym klientem który wskoczył na nasz termin i on już do końca roku nie ma w ogóle żadnego wolnego terminu dla nas :o jak do niego zadzwoniłam, bo jakos nie mogłam uwierzyć ze mógł tak napisać, to mi powiedział że mielismy podpisać umowe już wczesniej a skoro tego nie zrobilismy to on podpisał z kims innym :mad: jak dla mnie niepoważny człowiek, nazywa się Jerzy Kozłowski i ma firme w Bogucinie, nie moge się wypowiadać na temat jakości pracy ale podejście do klienta moim zdaniem wyjątkowo nieprofesjonalne :/ chcielismy zeby dołączył do umowy projekty podłogówki, wm i kolektorów wiec może nie chciało mu sie robić po prostu :o

 

do kominków tez poprosze namiar :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Miesiąc temu zamknąłem swój dom i okna też kupowałem korzystając z tego forum (dużo opinii jest w dziale Szukam Dobrych Okien ).

Za oknami najeździliśmy się z 2 miesiące, w czym trzy tygodnie zajęło nam wybranie samego producenta. Koniecznie trzeba zwracać uwagę na montaż - my przed podpisaniem umowy wzięliśmy z kierbudem montażystów z trzech firm jakie pozostały na placy boju: MS, Jezierski i Oknoplast, i tylko po tym z Oknoplastu z Jeżyckiej było widać że się go łatwo nie zagnie.

 

Mieliśmy 3 metrowego HS-a z roletą na poszerzeniach i tak jak tutaj pisano poszerzenia były w ofertach.

O MS-ach i ich drzwiach suwanych też już było na forum, więc z powodu HS-a wykluczyliśmy tą firmę.

Jezierski miał problemy z terminami i też odpadł. Okna miałem montowane z roletami, bramą i drzwiami zastępczymi i całośc zamknęli mi w jeden dzień - osobna ekipa od okien, osobna od bramy - widać że każdy zna się na swojej robocie. Problem był z podjazdem, więc przed montażem możecie pomyśleć gdzie stanie auto z oknami. U nas był zawalony wjazd i trzeba było wszystko przenosić, bo nawet nie było jak wnieść większych okien.

Poza tym trzeba sprawdzać w ofertach wymiary, bo u nas jedna z firm ( jeden z oddziałów tej ponoć najlepszej) przysłał nam ofertę po negocjacjach, gdzie dostaliśmy "naszą" cenę, a okazało się że każde okno pomniejszyli o 5cm na szerokości i wysokości i okno w łazience miało być tylko otwierane, bo tak jest taniej. Myslałem że wyjdę z siebie jak zorientowałem się że takie okna chcieli mi wcisnąć.

 

Teraz czekam na tynki, ale jak ktoś chce, mogę się podzielić namiarami na faceta od pomp ciepła i faceta od kominków. Tynkarzy będę dopiero testował.

 

Szukam namiarów na ekipę od aranżacji ogrodów bo niestety trzeba zacząć zbierać wyceny i kogoś od wykończeniówki. Tylko kogoś naprawdę sprawdzonego, niekoniecznie najtańszego.

 

 

Pozdrawiam i Spokojnej Nocy

 

 

Trza było od razu do gnieźnieńskiego przedstawiciela Oknoplastu (Forplast) jechać, a nie tracić tyle czasu na szukanie (ktoś na forum porównywał wycenę z filią z Jeżyckiej - 6 tys. taniej za te same okna w Gnieźnie).

Wziąłem u nich okna, moskitiery, bramę garażową, drzwi wejściowe i parapety z konglomeratu. Jak dotąd, zgrzeszyłbym narzekając na cokolwiek. Pozostał końcowy montaż, czyli regulacja wszystkich okien, drzwi, montaż silnika bramy i napowietrzników w oknach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

chce zlecic budowe domu(no moze bez wykonczeniowki) jednej firmie.

czy ktos z was tak robił?zupełnie sie nie znam na budowlance i chciałabym zaufac jakiemus majstrowi.

macie jakies namiary?z kilkoma firmami mielismy juz spotkanie ale nic o nich w necie nie ma.

polecicie kogos z wlkp?

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

chce zlecic budowe domu(no moze bez wykonczeniowki) jednej firmie.

czy ktos z was tak robił?zupełnie sie nie znam na budowlance i chciałabym zaufac jakiemus majstrowi.

macie jakies namiary?z kilkoma firmami mielismy juz spotkanie ale nic o nich w necie nie ma.

polecicie kogos z wlkp?

dzieki

 

Nie polecam wiązania się z jedną firmą, bo to koszty znacznie większe i spore ryzyko. Przy założeniu, że stan surowy otwarty budują dwie ekipy (murarze + cieśle/dekarze), a nadzoruje ich dobry KierBud, całość inwestycji jest do ogarnięcia nawet przez osoby "zielone w temacie". Wykończeniówka to inna bajka, ale i tutaj rzadko można spotkać ekipy, które robią wszystko (wtedy robią słabo lub wręcz źle).

Nikt z nas tutaj nie zna się profesjonalnie na budowlance, a jednak wszyscy zmuszeni byliśmy dokształcić się w tej dziedzinie. Dla dobra budżetu całej inwestycji oraz jakości wznoszonego domu, Tobie radzę to samo. Poszukiwania najlepiej rozpocząć od wyboru właściwego kierownika budowy.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo na wątkach wielkopolskich pisze się o oknach, ale katalog firm jest dosyć ograniczony. W kółko te same nazwy.

My zamówiliśmy okna z firmy Masterstick z Rolnej. Sprzedają okna robione przez firmę Adams, produkującą okna na profilu Brugmann. Zamówiliśmy profil Passiv-line. Wyglądają bardzo przekonująco. Firma zajmuje się również budownictwem energooszczędnym, więc liczę, że nie będzie problemu przy montażu.

Okna dziś dojechały, montaż 11 lipca.

Po zamontowaniu opiszę swoje wrażenia.

 

Na etapie wyboru okien, odwiedziłem kilkanaście salonów. Z Forplastu i Gemi także otrzymałem oferty. Parametry okien były porównywalne (choć nieco gorsze od okien Passiv-line), a ceny nieco wyższe, więc ostatecznie zdecydowaliśmy się na Mastersticka, tym bardziej że wywarli na mnie dobre wrażenie. Dodatkowo przekonało mnie to, że Jareko bardzo chwali okna Adamsa.

Piszę to, by podpowiedzieć solidnego sprzedawcę solidnych okien (przynajmniej ja na to bardzo liczę). Na etapie poszukiwań posiłkowałem się FM i strasznie irytowało mnie, że wciąż opisuje się te same firmy. Z tego co wiem nikt Mastersticka jeszcze na FM nie opisywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisują kilka firm, bo tylko kilku jest dobrych i sprawdzonych producentów okien...

Śmiem wątpić.

Wygląda mi to raczej jak zasada kuli śnieżnej. Jeden polecił jakąś firmę (dobrą firmę), inni skorzystali i także polecili, i tak dalej...

 

a Masterstick to tylko diler, który sprzedaje okna Adams'a a takich jest całe mnóstwo w okolicy...

Prawda. A kim mają być?

 

Jeśli się nie mylę, to rynek okienny wygląda następująco:

- poszczególni producenci podzespołów (profili, okuć, szyb) - u mnie profil Brugmann

- producent okna, który ze "surowych" podzespołów produkuje okno (przycina profile, montuje okucie) - u mnie Adams

- sprzedawca, który to sprzedaje i montuje u klienta - u mnie Masterstick (śmiem twierdzić, że firma z tego poziomu, jest w całym łańcuszku "producent podzespołów - producent okna - montażysta" najważniejsza)

Przecież Jareko też nie jest producentem okna tylko "dilerem" (wyraz kojarzący się raczej z narkotykami, niż sprzedawcą czegokolwiek).

 

W moich kilkunastu wycieczkach po firmach okiennych, trafiłem tylko dwa razy na firmę, która była jednocześnie producentem okna i detalistą sprzedającym i montującym go u klienta. Były to firmy: Martom (tanie ale oferta dla mało wymagających) i Baumal (dali mi ofertę porównywalną z Gemi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli polecili, to znaczy, że są zadowoleni...

tak jak mówisz najważniejszy jest ostatni etap - montaż, średniej klasy okna zamontowane zgodnie ze sztuką będą służyć wiele lat, a nawet najlepsze okna za grubą kasę, źle zamontowane sprawią, że klient będzie poszkodowany, pieniądze zostaną wyrzucone w błoto, a zadowolenie z użytkowania okien będzie żadne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

chce zlecic budowe domu(no moze bez wykonczeniowki) jednej firmie.

czy ktos z was tak robił?zupełnie sie nie znam na budowlance i chciałabym zaufac jakiemus majstrowi.

macie jakies namiary?z kilkoma firmami mielismy juz spotkanie ale nic o nich w necie nie ma.

polecicie kogos z wlkp?

dzieki

 

A my właśnie tak budujemy do stanu deweloperskiego z BIS-Budem B. Sękowskiego. Ceny mamy zeszłoroczne (bo umowa podpisana w zeszłym roku) a nad jakością czuwa nasz kierownik Z.Konieczny. Polecam takie rozwiązanie, szczególnie gdy tak jak my przez większość budowy byliśmy daleko, daleko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Grupowicze mają/planują mieć na ocieplenie elewacji?

Potrzebuję styropian lambda 0,031 i zastanawiam się nad firmą.

Termorganika? Swisspor? Austrotherm?

A może ktoś brał Genderkę 0,032?

Podzielcie się wiedzą co, gdzie i za ile kupiliście.

Ja właśnie robię w temacie rekonesans w sieci, zdam relację:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim miłośnikom styropianu garfitowanego (też taki zamierzam położyć :)) przypominam, że nie może on być składowany na pełnym słońcu oraz przyklejany w upalne dni bez specjalnej siatki ochronnej na rusztowaniach. Grafit zawarty w styropianie i jego ciemny kolor silnie absorbują promienie słoneczne, wskutek czego płyty mocno się nagrzewają i ulegają odkształceniom.

 

A jaką grubość zamierzacie położyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...