Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

wilgotność wylewki przed przystąpieniem do prac powinien zbadać parkieciarz. U nas parkieciarz przyjeżdża na ok. miesiąc przed pracami sprawdzić poziom wilgotności. Jeśli masz krótki czas pomiędzy zrobieniem wylewki a planowanym terminem położenia desek to najlepiej uzgodnić z parkieciarzem terminy sprawdzania przez niego wilgotności wylewki i wtedy on określi termin w jakim deskę można bezpiecznie kłaść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wracam do tematu szamba.

Czy ma ktoś zamontowany taki system, że "szambiarka" nie musi wjeżdżać na ogród, itp. tylko macie rurę wyprowadzoną do ogrodzenia i w ogrodzeniu jakąś szybkozłączkę, czy coś takiego ?? Wiecie na czym to polega ?? ma ktoś ??

Ja mam mieć szambo z drugiej strony ogrodu, niż brama wjazdowa i chciałabym coś takiego zamontować. Ale " z czym to się je" ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mnie tu dawno nie bylo...u nas kończą klaść płytę k-g i szpachlować :)

czekam juz trzeci tydzien za tą cholerną kasetą do drzwi przesuwnych - a miała być po kilku dniach. zamawiałąm w Przeźmierowie (przy rynkowej-drewnodesign) i facet przy mnie dzwonił do przedstawiciela classena, który stwierdził, że bez problemu. po tygodniu ciszy ze strony sklepu , dzwonie pytam sie i okazuje ze do polskone (bo takie skrzydlo) muszą robić na jakieś specjalne zamówienie bo różnią sie o 2 cm. gdzies czytalam ze classen robi kasety dla wszystkich producentów takie same. \ czy ktoś się orientuje czy to prawda czy jakas sciema jest mi podawana przez sprzedawcę/? a tak wogole to nie polecam bo kontakt fatalny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wogole to nie polecam bo kontakt fatalny :(

 

Ja tylko to mogę potwierdzić.

Najpierw wysyłałam gościowi zapytanie od drzwi na firmowego maila, potem stwierdził, ze na jego prywatnego mam wysłać, a wyceny od 3 tygodni jak nie ma tak nie ma. Darowałam sobie juz zakup u niego. Dziwi mnie takie zachowanie, bo ogólnie na drzwi wydam ok. 15 tys. więc nie jest to chyba drobnostka dla salonu z drzwiami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipka - a jak to zamontujecie/osadzicie w szambie ?? Jakieś pomysły ?

Bo ja zaczęłam rozważać przełożenie szamba na stronę wjazdu. Czy można dokonać takiej zmiany w zagospodarowaniu terenu ??

Miałam pozwolenie na budowę na dom i szambo - mogę zmieniać jego położenie ??

 

I pytanie ogólne - będę stawiać komin systemowy - stanęło na PLEWIE - czy część wystającą ponad dach mogę obłożyć płytkami klinkierowymi, czy musi być pełna cegła, czy jeszcze cos innego. Dajcie jakiegoś linka na to co mogę położyć na taki komin bo mam wątpliwości.

Dzięki za radę.

 

I jak już marudzę to jeszcze jedna sprawa.

Czy bramy garażowe montuje sie przy już gotowych posadzkach ?? Bo boję się bez bram kłaść podłogówkę i cały styropian w domu rozkładać by się komuś ten materiał do "rąk nie przykleił". Ale nie wiem czy bramy bez posadzek na gotowo można montować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipka I jak już marudzę to jeszcze jedna sprawa.

Czy bramy garażowe montuje sie przy już gotowych posadzkach ?? Bo boję się bez bram kłaść podłogówkę i cały styropian w domu rozkładać by się komuś ten materiał do "rąk nie przykleił". Ale nie wiem czy bramy bez posadzek na gotowo można montować ??

 

Tak myślę, u mnie brama garażowa a raczej miejsce na nią było "zabite dechami" czyli płytą osb (potem poszła na poddasze). Generalnie wolałbym z dwojga złego, żeby ten z lepkimi rękami zniszczył mi płytę osb niż bramę. Co do terminu montażu, chyba lepiej po tynkach, po co ma się kurzyć na te całe mechanizmy, nie mówiąc o napędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipka - a jak to zamontujecie/osadzicie w szambie ?? Jakieś pomysły ?

Bo ja zaczęłam rozważać przełożenie szamba na stronę wjazdu. Czy można dokonać takiej zmiany w zagospodarowaniu terenu ??

Miałam pozwolenie na budowę na dom i szambo - mogę zmieniać jego położenie ??

 

I pytanie ogólne - będę stawiać komin systemowy - stanęło na PLEWIE - czy część wystającą ponad dach mogę obłożyć płytkami klinkierowymi, czy musi być pełna cegła, czy jeszcze cos innego. Dajcie jakiegoś linka na to co mogę położyć na taki komin bo mam wątpliwości.

Dzięki za radę.

 

I jak już marudzę to jeszcze jedna sprawa.

Czy bramy garażowe montuje sie przy już gotowych posadzkach ?? Bo boję się bez bram kłaść podłogówkę i cały styropian w domu rozkładać by się komuś ten materiał do "rąk nie przykleił". Ale nie wiem czy bramy bez posadzek na gotowo można montować ??

 

atika: ja mam kominy plewy, spójrz sobie do mnie do dziennika, ja mam obłożone cegłą klinkierową pełną...

bramę garażową możesz zakładać przed wylewkami ale najlepiej po tynkach, tylko musisz się później pilnować zadanej grubości wylewki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atika co do szmba to trzeba wykuć dziurę na rurę, zamontować w szambie jak na fotce a drugi koniec wyprowadzić pod ogrodzenie i zamontować szybkozłączkę, rura kanalizacyjna 110 chyba, potem uszczelnić przejście rury przez szambo, tak jak wejście rury od strony domu, my akurat robiliśmy to sami, ale może wykona to tobie ktoś kto ci wod-kan w domu będzie robił

 

zmiana położenia szamba to niestety zmiana zagospodarowania działki czyli zmiana pnb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze zamówiłam tylko te drzwi przesuwne a nie wszystkie...

 

my bramę montowaliśmy z oknami przez tynkami i posadzkami i wszystko jest ok

 

a co do szamba to raczej nie można zmieniać jego położenia bo wydane PnB dotyczy również szamba i studni w naszym przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady.

Z szambem już wiem, ze musze dziurę wykuć sama. Szkoda, że nie zrobią tego Ci od produkcji szamba - na pewno byłoby równiej.

Lion - załapałam się na Wasz transport szamba - więc będziemy mieli razem montaż.

 

Co do bram garażowych - widzę, że każdy robił inaczej... więc jeszcze przemyślimy jak zrobimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...