Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

acha lali 170m2 tylko parter

 

To może napisz jeszcze ile sobie liczą za taką robotę (materiał/robocizna?) przy takich dużych powierzchniach...

 

wychodzi na to że lepiej lać więcej metrów to wtedy zostanie robota wykonana

 

Wiadoma sprawa ... Pewnie będę mieć podobny problem, tylko w drugą stronę... Bo ja potrzebuję mixokreta tylko do garażu i kotłowni (40m2), całą resztę wylewam...

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To ja napiszę bo u mnie podobny metraż - 176m2.

 

Anhydryty.

 

Za robociznę 12zł. brutto. Za towar - 450zł/m3 netto. U mnie niestety kable od elektryki w peszlach szły po wierzchu więc muszą lać nieco więcej niż normalnie. Będzie ok. 14,4m3 towaru.

Kejti - Panowie chwalili, że u Ciebie wszystko było pięknie przygotowane ;) U mnie tak łatwo nie mieli.... musieli trochę porobić. A to dlatego, że nikt nie przyjechał w odpowiednim czasie na wizję i nie było wiadomo jak dokładnie musi być wszystko pooklejane, zabezpieczone, itp.

 

Ale Panowie dzielnie przystąpili od 8 rano do pracy i powiedzieli, że dadzą radę ;) O 16.00 ma być Lafarge.

 

Mam nadzieję, że później na zwykłe wylewki do garażu, kotłowni i na tarasy przyjadą. Ja mam trochę więcej 80m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co tam wylane?

 

u mnie byli w czwartek oglądać jak kładą podłogówkę, no a panowie od podłogówki fachura :D

w ogóle to dzisiaj juz po niej chodzilismy - baaaardzo nam się podoba ;)

ja tyle samo będę płacić co atika, znaczy 12zł/m2 i 450zł/m3 wylewki, a z mixokreta potrzebuję tylko 30m2 więc chyba sobie będę musiała sama to wylać :/

jutro przyjezdza pan pomierzyc ile materiału na tynki trzeba zamówić i niby od piątku mają wchodzić, nie uwierze poki nie zobacze hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kejti - to szybko Ci te tynki będą robić. A jakie robisz CW czy gipsowe ??

 

I jeszcze jedno do towaru - do tych 450zł. doliczają VAT 8 czy 23%?

 

U nas wylane.

Wygląda jak na razie super. I muszę BARDZO POCHWALIĆ EKIPĘ !!!

Panowie naprawdę sie napracowali zabezpieczając wszystko co było potrzebne. Instalatorzy choć są dobrymi fachowcami z anhydrytami mieli niewiele do czynienia i nie wiedzieli, że trzeba aż tak dokładnie zabezpieczyć każde łączenie, każdą szczelinkę. Mają wybaczone bo nie wiedzieli.

 

Ale Panowie z KosBudu dzielnie wszystko naprawili, a później wylali śliczną posadzkę, do tego są naprawdę bardzo sympatyczni ;)

Mam nadzieję, że dalsza współpraca z KosBudem pójdzie równie sprawnie ;) W każdym razie ja ekipę od anhydrytów z czystym sumieniem polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sympatyczni są to prawda i chyba dobrze robią, u nas dzisiaj małż biegał z łatą i nic nie znalazł ;)

robię tynki CW niby te lepsze co nie trzeba gładzić ścian ale tu mam mieszane uczucia bo wszyscy od wykończeniówki mówią ze i tak bede kłaść gładzie, ale to pewnie dlatego ze chcą zarobić no ale zobaczymy jak wyjdzie :cool:

a z tym vatem to nie wiem dobre pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sympatyczni są to prawda i chyba dobrze robią, u nas dzisiaj małż biegał z łatą i nic nie znalazł ;)

robię tynki CW niby te lepsze co nie trzeba gładzić ścian ale tu mam mieszane uczucia bo wszyscy od wykończeniówki mówią ze i tak bede kłaść gładzie, ale to pewnie dlatego ze chcą zarobić no ale zobaczymy jak wyjdzie :cool:

a z tym vatem to nie wiem dobre pytanie

 

Nie chcę Cię martwić, ale o raczej niemożliwe żeby tynki przetrwały wszystko co następuje po nich w stanie nienaruszonym i nie potrzebowały gładzi... też miałam taką nadzieję i nie ostało mi się nawet jedno pomieszczenie, gdzie tynki zostały nienaruszone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atika 27zł/m2

myszonik a w jaki sposób uległy zniszczeniu tak ze musiałas kłasc gładzie? u nas chyba troche odejdzie bo 1 pokoj bedzie graciarnią, drugi klatką schodową w przyszłosci, u dzieci chce położyc tapetę, w łazienkach i kuchni tez wymyslam wiec w sumie z pół domu zostanie do wygładzenia a to juz nie tak zle mysle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tynki niszczą się głównie przez uderzenia róznymi rzeczami typu rusztowanie czy drabina, jak nei masz gzejników to także podejścia trzeba zrobić i potem wychodzi że jest sporo do zrobienia gładzi. Tak samo jak na poddaszu masz płyty gk a na scianie tynk to niektórym przeszkadza różnica faktury ściany i płyty i robią gładzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to o czym pisze brachol + zmiany położenia gniazdek ;) które nagle okazało się, że muszę mieć w zupełnie innych miejscach niż kazałam zrobić... a jak już zniszczyłam tynk w danym pomieszczeniu w jednym miejscu to trzeba gładzić całość.

U mnie jeszcze dochodził problem obróbki puszek rewizyjnych do rolet - trzeba je było troszkę obrobić gładzią, a co za tym idzie od razu była różnica z tynkiem. Skończyło się na tym, że został wygładzony cały dom... i bardzo żałuję moich tynków c-w, bo mnie się ich faktura bajecznie podobała, ale cóż... wyjścia nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gębal - no chcemy, chcemy.... mam nadzieję, że damy radę. Najwyżej nie będzie wszystko wykończone idealnie.

Ale mieszkamy u teściów, ja starszaka wożę codziennie w jedną i drugą stronę ponad 60 km do szkoły. Trochę to męczące.

 

Bardzo byśmy chcieli, choć wiadomo pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Jak się przesunie na styczeń to rwać włosów z głowy nie będziemy, ale marzenia sa po to by je spełniać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gębal - ...ciach... mieszkamy u teściów, ja starszaka wożę codziennie w jedną i drugą stronę ponad 60 km do szkoły. ...ciach

 

Kurcze, ja o swojej sytuacji moge napisać tak: mieszkamy u teściów, ja starszaka wożę codziennie w jedną i drugą stronę około 60km, trochę to męczące... (a po drodze środkowa do przedszkola) Ja mam nadzieję, że się przeprowadzimy za miesiąc, i wiem, że dużo rzeczy będzie jeszcze do zrobienia, na zewnątrz, na działce nie ruszyliśmy nic, ale w środku to raczej chcielibyśmy na gotowca, w sensie wszystkie płytki, panele itp, żeby było zrobione. O szafach i takich innych będę myślał juz na miejscu. Nam panowie wykańczają od połowy lipca, pewnie za 3 tygodnie skończą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gębal

Jedziemy na tym samym wózku. Ty też dałeś sobie 3 mies. na wykończeniówkę, choć robisz ją w bardziej komfortowych warunkach pogodowych.

Trzymam kciuki by Wam sie udało jak najszybciej i jak najwięcej zrobić.

Macie ustaloną konkretną datę przeprowadzki ?? Wyjdę na drogę Was powitać ;) hihihi

 

Może się kiedyś z dzieciarnią spotkamy w lesie pomiędzy nami ;)

 

Mam nadzieję, że jednak nam się uda.

 

 

To mam jeszcze pytanie. Czy robienie ocieplenia przed tynkami /równocześnie z tynkami w środku - biorąc pod uwagę, że będziemy pewnie wypożyczali osuszacze - ma sens ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...